• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre müh maaşları neden düşük?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Samet Okur

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Millima
Makina , inşaat, elektronik, yazılım gibi mühendislikler rahatça 3-4 milyar maaş alabiliyor. Neden bizde 1.5 milyar bile çok iyi sayılıyor?
çevrenizde 3-4 milyar maaş alan çevre müh var mı merak ediyorum dostlar.

tabiki de var hatta daha fazlasını hakediyorlar bence. 1500 TL ye gelince 2015 yılında mühendislerin asgari ücretini brüt 3000 TL belirlediler. netini hesaplarsak ortalama 2148 TL eder. 1500 TL ye çalışıyorsanız bu sizin sorununuz olur. isteğe bağlı seçenekler çoğaltılabilir. çalışabilirsiniz, çalışmak zorunda olabilirsiniz, sgk ya şikayet edebilirsiniz, çalışmayabilirsiniz ama herşeyden önce 4 yada 5 yıllık emeğinizin karşılığını almak için değerinizin altındaki rakamları kabul etmeyin tabi burada birlik beraberlik önemli aramızda elbette düşük rakamları kabul edip çalışanlarımız oluyor. forumda da defalarca bu konu tartışmaya açılmıştır. isterseniz önce onları bir inceleyin arkadaşlarımız tecrübelerini paylaştılar. size fikir verecektir.

13 Aydır iş arıyorum, siz bana 1500 TL az maaş mı diyorsunuz :D Ben 1000 TL ile başlamayı göze almış adamım, elbette düşük sayılabilir 1500 TL. Ancak zaten birkaç ay geçtikten sonra maaşınız artıyor.

Çünkü; işe başlarken her meslek grubunun sgk kodu var. Çalışmaya başladığın şirket seni mühendis göstermeyip işçi, muhasebe vb gibi daha düşük primli meslek gruplarından gösterdiğinden aldığımız maaşlar düşük oluyor. Zaten şuanda bizleri mühendis değilde görevli gördüklerinden, bizlerde hakkımızı savunmadığımızdan düşük maaşlarda çalışıyoruz! :naslyany::naslyany:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...