• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre mühendisi araniyor.......

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Eğer öyleyse başlığı değiştirmesi lazım Çevre Mühendisi aramıyor çünkü.
Ama belge arıyorsa da belgelerin okuma yazması yok,internete de giremezler ve burada cevap da veremezler. :hihi:
Yok bu iş olmaz bence :)

@İpekszksn

keşke biraz geniş düşünebilseniz arkadaşlar kalkıpta bana mühendislik taslamayın 1000 tl hatta 750 tl ye çalışmayı kabul edenler var öncelikle bi düşünmeyi tercih edin belge istiyorum doğru özellikle bayan arkadaşlarımız çalışma hayatından belli nedenlerden dolayı örneğin hamilelik örneğin eşinin istememesi gibi nedenlerle sadece belgelerini kullanırlar ben bunları kast ettim.

Sayın Emrah Bey, ( Çok yapmacık oldu mu neeee)
Size hak veriyorum. farkında iseniz bizim sizinle ilgili bir sözümüz yok aramak en büyük hakkınız. Bu ve Bunun gibi form siteleri kuruluş amacı bilgi paylaşımı içindir. insanların bilgilerini paylaşması içindir. Sizin aradığınız kişininde böyle bir sitede işi olmaz diye düşünüyorum.
Kabahat Sende Değil Senin Teklifini Kabul Edende....

Bu açıklaman benim mesleğim hakkında olan düşüncemi hala değiştirmedi. Hayır kurumu olduğunu düşünmüyorum. Azda olsa doğa için çalışan bir kurumsun. Onun için benim düşüncem aradığının kişinin belge değil sana değer katıcak birey olması. Bence 1000 tl ler 750 tl lerde böylelikle yavaş yavaş yükselir ...

malesef değişmiyor anıl bey keşke değişse en basiti muazzam olarak çalışan odamız bile ünvanımız hakkında normal diyebiliyor. bu bölgede çalışan çok sayın mühendis arkadaşlarım 500 tl ye çalıştığı için kendilerine olan inanç bile yüzde 1 varın siz hesap edin

@Emrah Bozkaya

Bir mühendis neden 500 tl ye çalışsın anlamıyorum. Nasıl bir rakam bu ya, asgari ücretten bile daha düşük. Eğer gerçekten bu fiyata çalışan mühendis! varsa kusura bakmasın ben ona mühendis diyemem.Çünkü mühendis bilgisini insanlığın faydasına olacak bir şeyler için pratiğe dönüştüren insandır. 500 tl ye çalışan bir insan (mühendis) daha kendi problemini çözememiş, asgari ücretle bir yerde çalışmayı akıl edememiş insanlığa nasıl faydalı olsun ki , Tabiki kimse işsiz kalmasın aç kalmasın isteriz, herkes belirli bir standartta hayat kalitesine sahip olsun isteriz, ancak bunun için çabalamalıyız, eğer bir görev yürütüyorsak ve bu görevimizde umuma hizmet eden, umumu etkileyen bir birey isek, ortak kurallara da riayet etmeliyiz ki, günümüzü kurtarmak yerine geleceğimizi kurtarmaya odaklanmalıyız. 500 tl ye çalışarak, belge kiralayarak bu mesleği ancak baltalarız, geniş açıdan bakacaksak ben bu genişliği tercih ederim. Yoksa biz burda tartışmaya devam ederiz Ç.M ne zaman geleceğin mesleği olacak diye hepsi lafta kalır.

Bir yerlere gidip slogan atmaya kendimizi zincirlemeye gerek yok, her birey sorumluluğunu yerine getirirse, karşısına çıkan aksiyonlara hakka uygun vermesi gereken reaksiyonları verirse bu meslek/bu dünya düzelir.

Yoksa koşu bandındaki sporcu gibi terler dururuz bir adım bile ilerlemeden hem de...

Bence olaya kurallar çerçevesinden bakmak lazım. Belge kiralamak ne demektir ? Belge kiralanınca imzaları ve kontrol mekanizmasını kim kullanacak? Hatta sorulacak en temel soru şu: Yarın birgün yaptığınız işlerden herhangi birinde bir pürüz çıkınca sorumluluk kimde olacak ? Evinde oturup belgesini kiralayan mı yanacak, yoksa siz kahraman gibi çıkıp hayır sorumluluk bizdeydi biz onun belgesini kiralamıştık o sadece evde oturuyordu bizde onun belgesiyle iş yapıyorduk mu diyeceksiniz. Çalışamayacak arkadaşlara (bayanlara hitaben) yazdım demişsiniz. Kusura bakmayın hem bayanlar için hem erkekler için diyorum, arkadaş çalışamayacak olan çalışmasın. Eğer benim hayatımda daha önemli işlerim varsa çalıştığım işten fedakarlık etmek zorundayım. Bu manzeretler yapılan usülsüzlüğü masum kılmaz. Ama çevre mühendisleri 1000 lirayada çalışıyor demekte işi çözmez. Çünkü herşey parayla ölçülemez. Yarın birgün Allah korusun yaptığınız işte bir sorun çıksa, ve bir takım zararlar oluşsa ben eminimki doğrudan tüm sorumluluğu o belgesini kiraladığınız arkadaşa yükleyeceksiniz. Hep böyle oluyor zaten ekranlarda izliyoruz, sürekli şahit oluyoruz bu duruma. Düşük ücretle çalışmak başkadır, belgesini kiraya vermek başkadır. Bir kişi isterse 100 liraya çalışsın eğerki her gün işine gidip yasalar çerçevesinde görevini yerine getiriyorsa, işinin hakkını veriyorsa sorun yoktur. Ancak isterse 5000 lira alsın, belgesini kiraya veriyorsa, yapılan iş hakkında en ufak bir bilgisi dahi yoksa o zaman sorun vardır ve bu ilan tamamen usülsüz bir ilandır! Diğer bir konu ise sizin eleman ihtiyacınız varsa İŞKUR'a başvurmanız lazım. Bu şekilde iş ilanı vermek artık yasak! Oda bile yayınlayamıyor.

Sonuç olarak bu ilanı ben bir çevre mühendisi olarak hakaret gibi algıladım, kusura bakmayın, benim görüşüm böyle.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...