Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre mühendisi çalıştırma zorunluluğu kalkıyor mu?

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında Metin Koci tarafından paylaşıldı.

1. Metin Koci

Metin Koci CMNet Üyesi

En son yayımlanan Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği Değişiklik Taslağı'na göre toplama-ayırma/ayırma tesislerinde çevre mühendisi çalıştırma zorunluluğu kaldırılıyor....

2. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Taslağı okumadım ama yorumlara bakılırsa çevre görevlisi çalışabilir denmiş..

3. Ayşe Nur Yasemin

Ayşe Nur Yasemin CMNet Üyesi

önceki yayınlanan taslakta danışmalıkta alınabilir deniyordu şuanda onu kaldırmışlar benim yorumladığım ki çevre mühendisi ibaresi geçmiyor zaten yada ben mi göremedim ayrı konu...

artık söyleyecek söz, konuşacak kelime bulamıyorum ben tıkandım...

sonumuz hayır olsun diyelim bakalım yine...

4. WalkMan

WalkMan CMNet Üyesi

Çevre Mühendisi ve Çevre Görevlisi kavramı ayrı şeyler dendi ancak Çevre Görevlilerinin Çevre Mühendislerinin yerlerini alıyor olması oldukça üzücü bir durum bu meslek açısından.

5. Metin Koci

Metin Koci CMNet Üyesi

Taslakta çevre mühendisinin çalışmasıyla ilgili yönetmelik maddesi(Madde 33 ün 1. fıkrasının ç bendi) kaldırılmış.Zaten mevcut durumda her ayırma tesisinin çalıştığı bir çevre danışmanlık şirketi var ama bünyesinde çalıştırdığı bir çevre mühendisleri olmayacak bu gidişle.Kaçımız çevre görevlisi oldu?Çalıştığımız firmalar eğitim masrafı vermek yerine Ç.görevlisi tutar danışman şirketlerden o zaman durum ne olacak??

6. olcums

olcums CMNet Üyesi

Arkadaşlar Son yönetmelikte çevre mühendisi çalıştırılır ibaresi hala var yani kaldırılmamış zaten kaldırılması da felaket olur bu bizim işimiz yani çevre mühendislerinin işi...

7. İsrafil Yılmaz

İsrafil Yılmaz CMNet Üyesi

yeni bir soru sormak istiyorum arkadaşlar.peki bu çevre görevlilerinin maaşları ne kadar olucak ? yani biz mühendis olduğumuz halde 100-1500 ytl arası ancak alabiliyoruz.saçmalığa bakın hem çevre mühendisi hem çevre görevlisi olan bir eleman ne kadar maaş alır mesela?piyasada durumlar nedir bilmediğimden sormak istedim

8. gozdekirbas

gozdekirbas CMNet Üyesi

arkadaşlar ben ayırma tesisinde çalışan bi çevre muhendisiyimy ev yeni taslakla şoka uğradık. 33 maddede tesiste çevre sorumlusu olarak bir çevre muhendisi çalıştırılır ibaresinin üstü çizilmiş ve kaldırılacak büyük ihtimalle.. dediğiniz gibi sonumuz hayır olsun dicem ama çevre bakanlığıda öüüüzmn kapatırsa nasıl hayır olur bilemem

9. Büşra Mülayim

Büşra Mülayim CMNet Üyesi

Nasıl olur böyle birşey ya nezaman kesinleşcek acaba ben daha yeni kazandm:s

10. Büşra Mülayim

Arkadaşlar sadece Ambalaj Atıklarının Kontrolü ile ilgili alanlardamı kalkıyor yoksa tüm özel şirketlerde mi?

11. gozdekirbas

gozdekirbas CMNet Üyesi

ambalaj atıkları yönetmeliğinde kalkıyor yani şuan için sadece toplama ayırma tesislerinde kalkacak gibi görünüyor

12. Büşra Mülayim

Anladım..Bu konuyla ilgili başka haberler olursa burdan öğrenebiliriz artık

13. Metin Koci

Metin Koci CMNet Üyesi

Son yayınlanan değişiklik taslağına göre toplama ayırma tesisleri ve geri dönüşüm tesislerinde çevre müh. çalıştırma ile ilgili ibare iptal edilmiş,bunun sebebide 1 tane çevre görevlisi çalıştırmaları gerektiği ama halihazırda o da taslak halinde.şimdilik durum bu ama değişebilir bu taslaklar tabi

14. Büşra Mülayim

teşekkürler bilgiler için..

15. shadow_X

shadow_X CMNet Üyesi

evet taslakta üstümüzü çizmişler.ben de daha bir kaç aydır yeni açılan bir tat firmasında işe başlamıştım.deneme sürecinden yeni çıktık maaşı yeniden konuşalım diyecekken. sana ihtiyacımız kalmadı demesinler şimdi.gülsem mi ağlasam mı şaşırdım.bu arada tat firmalarında ortalama maaş hangi değerler arasında. yönetmelikle belirlenmiş bir değer var mı. yada çalışan arkadaşlar varsa bilgilendirebilirlerse sevinirim.çünkü şu anki verilenin bu mesleğin ve işin hakkı olmadığını düşünüyorum.teşekkürler.

16. Rıdvan Gödel

Rıdvan Gödel CMNet Üyesi

Taslaktaki durum gerçekten üzücü ama şuan halihazırda çalışan bütün TAT'leri yasal bir zorunluluk olmaktan çıksa bile çevre mühendisi istihdam etmek zorundadır. Belediyelerle kurulacak bağlantılarda, verilecek eğitim seminerlerinde ve bunun gibi bir çok konuda Çevre Mühendisleri ön plana çıkıyor. Bizim yasal bir zorunluluğa ihtiyacımız zaten yok. ( Çevre Görevlisi konusu işimize engel koymazsa tabiki. )

Çevre mühendisi çalıştırma zorunluluğu kalkıyor mu? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Tsk birliklerine çevre denetimi zorunluluğu

TSK Birliklerine çevre denetimi zorunluluğu Fatih Bey bu iş için ilk olarak sizi görevli tutacaklarmış sanırım :) Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) bütün birlik, kurum, karargah, tesis, bölge ve iş yeri faaliyetleri ile tatbikatlar dahil her türlü askeri maksatlı faaliyetler, çevre mevzuatı hükümleri doğrultusunda çevre denetimine tabi tutulacak. Milli Savunma Bakanlığının, Türk Silahlı...
  2. Çevre Mühendisi Çalıştırma Zorunluluğu

Merhabalar, Bir sanayi kuruluşunun Çevre Mühendisi çalıştırma zorunluluğu olması için hangi kriterleri sağlaması gerekiyor acaba? Mesela, en az şu kadar çalışanı olmalı, ya da şu nitelikte atıkları olmalı gibi.. Yardımlarınız için teşekkür ederim...
  3. Petrol İstasyonlarında Çevre Mühendisi Çalıştırılması Zorunluluğu

İyi Günler Arkadaşlar; Yeni düzenleme ile artık petrol ofislerinde de çevre mühendisi bulundurma yada hizmet satın alma zorunluluğu getirilmiştir. (Sorumlu Müdürlük ile Karıştırılmasın)
  4. Maden ocaklarında çevre görevlisi bulundurma zorunluluğu

arkadaşlar mrb,ben maden tesisinde çevre görevlisi olarak çalışmaktayım.firmamızın maden ocaklarında da çevre görevlisi bulundurma zorunluluğu var mı?