Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre mühendisi maaşları (özel firmalarda çalışanlar için)

Konu, 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' kısmında Orhan Direk tarafından paylaşıldı.

1. Orhan Direk

Orhan Direk CMNet Üyesi

Arkadaşlar ÇMO yu arayıp aşagıdaki yazıyı kendim istedim yoksa bunların bişey yapacagı yok. Sgk ile protokol var diyorlar ama ne denetim ne de sgk yatanlarından kimsenin haberi yok. Adamlar asgari ücret yatırıyorlar kimsenin sesi çıkmıyor.Bence herkes bu yazıyı istesin iş yerine fax lıyorlar.

Adsız.png

Can Avşar, Fatih Çoban ve Fatih Özcan bunu beğendi.
  2. putperest

putperest CMNet Üyesi

2.800'ün neti neye denk geliyor?

3. gülay

gülay CMNet Üyesi

2013 1999 Tl net maaş.Bu yılda aynıdır zannımca

4. putperest

putperest CMNet Üyesi

piyasadaki danışmanlık(!) şirketlerinin çoğu bu parayı vermiyordur diye tahmin ediyorum

5. Emre Yıldız

Emre Yıldız CMNet Üyesi

Net maaşı hesaplamak için brüt maaşı 0,7159'la çarpın ve çıkan sonuçla Asgari geçim indirimi tutarını toplayın.(Bekar için bu yıl 80 TL diye biliyorum.) Yaklaşık 2084 TL gibi bir maaş çıkacaktır.

6. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

7. Orhan Direk

Orhan Direk CMNet Üyesi

Arkadaşlar patronum bana bu maaşı vermiyor bende çmo dan asgari ücret yazısını iş yerime faxlattım,ama adam tınlamadı bile bunun bir yaptırımı varmıdır? Bu durumda olan arkadaşlar ne yapıyorlar.

8. Tolgay Doğan

Tolgay Doğan CMNet Üyesi

odanin bisey yapmasi ise yaramaz, kimsenin odayi böyle konularda salladigi yok çünkü sadece lafta kaliyor yaptigi isler.
    direk sgk dan bir yazi ya da denetim olmasi lazim ya da calisma ve sosyal güvenlik bakanligindan, baska türlü sallamaz patronlar.

9. gulmire

gulmire CMNet Üyesi

Bu ne yazısı acaba? Ben pek anlamadım

10. Gülin Ç.

Gülin Ç. CMNet Üyesi

Özel sektörde bunun bir yaptırım olabileceğini sanmıyorum , yerinize hemen bire başkasını düşünürler .

11. Orhan Direk

Orhan Direk CMNet Üyesi

ÇMO dan istediğiniz zaman mühendis maaşının 2800 tl nin altında olamayacağı ve sgk ile protokol iş yerine faxlanıyor.

12. Merve Özkan

Merve Özkan CMNet Üyesi

uygulanıp uygulanmadığı da kontrol ediliyor mı peki?

gerçi bu odanın görevi değil ama neysse...

13. Emine Erdem

Emine Erdem Genel Yönetici

uygulamanın kontorlü yapılmadıktan sonra isterse 10 defa fakslansın işveren bakıyor sonra müsveddeye koy diyor.. beğenmeyen varsa kendisi bilir kimseyi zorla tutmuyorum ki deyip geçiyor... malesef ki durum bu...

Çevre mühendisi maaşları (özel firmalarda çalışanlar için) konusuna benzer içeriklerimiz
  1. çevre mühendisi atık ve geri dönüşüm haricinde farklı bölümlerde çalışanlar yok mu?

Ben çevre mühendisliği öğrencisiyim ve ileride üretim mühendisi, iyileştirme mühendisi yada bakım mühendisi olarak çalışmak istiyorum. çevre mühendisi olarak sıkışıp kalınıyormu merak ediyorum?
  2. deniz suyu arıtımı yapan firmalarda çalışanlar

Arkadaşlar bir yurt dışı projesi için deniz suyundan içme suyu elde edilmesi amacı ile fiyat talep edilmektedir. 5000 m3/gün kapasiteli bir tesis olacak ve hazar denizinin suyu arıtılacak. Fiyat verebilecek olan var mı.
  3. Özel sektörde mühendislerin asgari maaşları belli oldu

TMMOB şirketimize gönderdiği yazıda mühendis ve mimarların asgari maaş ödemelerinin T.C. Sosyal güvenlik kurumu başkanlığıyla yapmış olduğu protokol ile belirlenmiş olup 01/01/2013 tarihinden itibaren 2,700 TL olarak duyurmuştur.