Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre Mühendisinin Asli Görevleri

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Fulya Ballar tarafından paylaşıldı.

1. Fulya Ballar

Fulya Ballar CMNet Üyesi

Forumdaki konulara bakarken birşey dikkatimi çekti.Belediyelerde çalışan Çevre Mühendisi ne iş yapar diye.4 aydır belde belediyesinde Çevre Mühendisi olarak görev yapmaktayım ve Çevre Mühendisinin tanımını ve ne iş yaptığını çok az bilenlerle çalışan bir mühendis olarak herşeyi yapar.Yani abi ne iş olursa yaparız değil ne iş olursa yaptırırız hesabı :).Mesela bir böcek ilaçlaması kesinlikle bizim görevimiz.Zabıtalık asli görevimiz.Lütfen bilmeyen arkadaşlar öğrensinler,rica ediyorum.İçimi döküp,paylaşmak istedim.

Herkese kolay gelsin,iyi çalışmalar.

2. serpil

serpil CMNet Üyesi

ne kadarlık nüfuslu bir belediyede çalışıyosunuz , birim olarak isim ne geçiyo genel olarak atıkların toplanması ve atıklar konusunda okullarda eğitim çalışmalarınız oluyormu yaptıklarınızdan bahsedermisiniz

3. Müjgan Ergül

Müjgan Ergül CMNet Üyesi

evet zabıtalık asli görevimiz, yeri gelir temizlik yeri gelir çevre koruma yeri gelir park bahçesi ve inşaatı bizim işimiz olur. Kirliliği yok etmekte bizim işimiz tabii(katı atık,çöp, geri dönüşüm,tıbbi atık, gürültü kirliliğ, atık yağlar, atık lastikler, ömrünü tamamlamış araçlar..v.b), Arıtma var tabii bide, Kanalizasyon, deşarjlar, atıksular... Belediyede yaptığımız işlerin bi kaçı....

4. serpil

serpil CMNet Üyesi

belediye sınırları içersinde olan mandıra ve zeytin yağı sıkma tesislerinide çevreye verdiği kirlilik açasından denetleyebiliyormuyuz .deşarjlarını ve atıklarını

5. bll_2081

bll_2081 CMNet Üyesi

onlarda bişi mi ya peh özele daha karmaşık. patronun cocuklarının ödevlerini yapan onların akrabalarını evden alıp baska yerlere bırakan vs vs dadılık ohoooo :)

6. Müjgan Ergül

Müjgan Ergül CMNet Üyesi

aaa pardon, özel bambaşka bişey, sekreter de olunur muhasebecide pazarlamacıda, dediğiniz gibi dadı da :))

bll_2081 ve Esra Alıç bunu beğendi.
  7. Müjgan Ergül

Müjgan Ergül CMNet Üyesi

Serpil Hanım, bahsettiğiniz tesisler Belediyeye mi ait Özel mi?Denetleyip ceza kesmek için il müdürlüklerinden konu ile ilgili yetki devri almak gerekiyor. Onun dışında konu ile ilgili bilgileri biz tebligatını yapıyoruz, dediğim gibi diğer konuları yetki devri alınmadığı sürece il müdürlükleri denetliyor..

8. Müjgan Ergül

Müjgan Ergül CMNet Üyesi

tabii birde şöyle bi durum var, siz yine denetimi yaparsınız(şikayet yada rastgele) kabahatler kanununa göre zabıtaların ceza kesebileceği konular varsa ona göre işlem de uygulayabilirsiniz..

9. mevlut_d

mevlut_d CMNet Üyesi

Her işi yaparız mantığı bence yanlış ama insanlar is kaybetme korkusundan diyor bence bunları. Mühendis her işi yapmaz işi yapmak için ne gerektiğini ve alternatif yolları bilir uzmanlık dahilinde. Şunu da özellikle belirtmek istiyorum herkes herşey olabilir ama mühendis olamaz. Saygılar...

10. serpil

serpil CMNet Üyesi

hayır belediyeye ait değil ama belediye sınırları içerisinde çevre il müdürlükleri gibi denetleme anlamında demiyorum daha basiti onların kontrolü için şehrin kirlilik kaynağı olarak.

11. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici

Bence en komiği; bir otelde bahçe ofisi girişindeki eski bir tabelada gördüğüm "Çevre-Bahçe Görevlisi" idi. Aradan birkaç sene geçti biz değerli Çevre Mühendisleri de yönetmelikler ile dayatılarak ve dieğr bütün mühendislik dallarınada yetki paylaşımı yapılarak"Çevre Görevlisi" olduk.. "Çevre Gönüllüsü" de çabası! :S

12. Melih Coşar

Melih Coşar Genel Yönetici

Çevre gönüllüsü'nü ilk duyduğumda aklıma şu geldi:

captain-planet_65565.jpg

13. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici

:))))))))))))))))))

14. Fulya Ballar

Fulya Ballar CMNet Üyesi

Aslında işi kaybetme olayı değil insan bir noktadan sonra bıkıyor.Özel sektörde de çalıştım oradakilerde(senin üstün konumundakiler) egolarına yenik düştükleri için sürekli bir çatışma hali yani anlayacağın ya bu deveyi güdeceksin ya da bu diyardan gideceksin :harika:.

15. serappp

serappp CMNet Üyesi

slm herkese bende küçük bir belediyede işe yeni başladım,yaklaşık 5000 nüfuslu bir belediye ve bende ilk iş olarak fen işlerindeki dosyaları düzenlemeye başladım,sonrasında fen işlerinde yapılan her işin prosedürlerini öğrenip o yönde çalışmalarım olucakmış ve tabiki çevreyle ilgili her türlü konuda bende(gerçi çevreyle ilgili çok bişey yok ama)....neler yapabilirim belediyede çalışanlar varsa bu konuda fikirlerinizi bekliyorum:) herkese iyi çalışmalar...

Çevre Mühendisinin Asli Görevleri konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre görevlisinin görevleri ve kimler çevre görevlisi olabilir?

Çevre görevlisi: Faaliyetleri sonucu çevre kirliliğine neden olan ve/veya neden olabilecek ve Çevre Kanununa göre yürürlüğe konulan düzenlemeler uyarınca denetime tâbi kurum, kuruluş veya işletmelerin faaliyetlerinin mevzuata uygunluğunu, alınan tedbirlerin etkili olarak uygulanıp uygulanmadığını değerlendiren, tesis içi yıllık iç tetkik programları düzenleyen tesiste veya çevre yönetim...
  2. maden ocaklarında çevre mühendisinin görevleri nelerdir?

mrb arkadaşlar.ben maden ocağında çalışmaktayım,elimden geldiği kadarıyla bişeyler yapmaya çalışıyorum ama maden ocaklarında çevre mühendisi yada çevre görevlisinin yapması gerekenlerle ilgili bilgisi olan arkadaşlardan yardımcı olmalarını bekliyorum.şimdiden teşekkür ederim.
  3. Çevre Mühendisinin Bir Günü

Arkadaşlar tesis/danışmanlık/kamu nerede çalıştığınıza göre elbette neler yaptığınız değişiyor ancak çalıştığınız yerde sıradan bir gün sizin için neler yaparak geçiyor sabah işyerinize geldiğinizde nereden başlıyorsunuz? Tecrübelerimizi paylaşalım öğrenci arkadaşlarımız için de faydalı olur:)
  4. Çevre mühendisinin aşkı

Çevre Mühendisinin Aşkı :asik: Sondaj açtım kalbine nerede aşk suyun ? Emme basıncım düştü yoksa paslandı mı motorun ? Vantuz taktım tepeye yine hava yaptı borun Güzergah çok çetin maslak ile kalmaz sorun İsalem gibi cazibelisin aman kurumasın kuyun. Şair : Talha TAFLIOĞLU 22 Mart 2011
  5. Çevre mühendisinin aşkı (anonim)

Birer difüzör olmak vardı seninle Bir havuz tabanında yan yana Ya da ayni savakta iki üçgen diş Ne bir dalgıç perde ayırsın bizi Ne de bir çamur sıyırıcı Çökeceksek birlikte çökelim demiştik Bir havuzun derinliğine... Ama yinede beraber olamazdık Ben zavallı bir laminer akim iken Sen ise hep türbülanslıydın Reynold sayılarımız bile farklıydı Ben ne korozif maddeler gördüm Sen...