Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre Mühendisinin Bir Günü

Konu, 'ARŞİV' kısmında Fecriati tarafından paylaşıldı.

 1. Fecriati

  Fecriati CMNet Üyesi

  Arkadaşlar tesis/danışmanlık/kamu nerede çalıştığınıza göre elbette neler yaptığınız değişiyor ancak çalıştığınız yerde sıradan bir gün sizin için neler yaparak geçiyor sabah işyerinize geldiğinizde nereden başlıyorsunuz? Tecrübelerimizi paylaşalım öğrenci arkadaşlarımız için de faydalı olur:)
   
 2. Aykut Gökçay

  Aykut Gökçay CMNet Üyesi

  İlk işim heyecanla Çevrimiçi Çevre İzinleri sayfasından başvurusunu yaptığım lokasyonların durumuna bakmak ve hergün değerlendiriliyor yazısıyla karşılaşmak :)
   
 3. M. Hayri Cüneydi

  M. Hayri Cüneydi CMNet Üyesi

  İlk olarak çevre ile ilgili resmi sitelere giriş yapıyorum.Yönetmeliklerde herhangibir değişiklik var mı,yeni yayınlanan bir duyuru var mı diye.Sonra da kuyu sayacına ve arıtma debisine bakmaya gidiyorum.
   
 4. Funda Saltık

  Funda Saltık CMNet Üyesi

  Güzel bir konu açmışsınız. Umarım herkes paylaşımda bulunur. Ben de ilk önce duyuru ve eizin sayfasını kontrol ediyorum. Sonra danışmanı olduğum tesislerden birini arıyorum. Müsaitlerse gidiyorum. Ama tüm günü orada nasıl geçireceğim konusu hep sıkıntı. Başvurular yapılana kadar problem yok. Belge v.s. ile uğraşılıyor. Sonra iç tetkik için çalışmalar yapılyor. Sonra çalışanları bilgilendirme eğitimi hazırlayacağım. Ama her gidişte yapacak birşey bulmakta zorlanıyorum. Firmalarda pek iş yapmadan para aldığımıza dair kanılar oluşuyor.
   
 5. Gözde Yaşar

  Gözde Yaşar CMNet Üyesi

  İlk işim resmi gazeteye bakmak :)
   
  Kağan ve Aybike Sarıçiçek bunu beğendi.
 6. Rıfat Yıldırım

  Rıfat Yıldırım CMNet Üyesi

  Benim ilk işim henüz yeni olduğum için ve yönetmeliklere hakim olmadığım için hergün yeni bir yönetmeliği incelemek, yönetmelik hakkında notlar tutmak. Notlar tutarken aklıma gelir hep Çevre İzinleri başvurusu yapılmış olan 2 tesis var onların kabul edilip edilmediğine bakmak. Arada maillerime bakıyorum tabi gelen giden var mı diye. sonra yönetmelikler, firma sahipleri (her zaman değil tabi), Bu site derken bi de bakmışım akşam olmuş. Şimdilik her günüm bu şekilde geçiyor :)
   
  Zeynep Orhun bunu beğendi.
 7. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Yönetmelik kontrolü yapıyorum ilk olarak.
   
 8. Melih Coşar

  Melih Coşar Genel Yönetici

  İlk iş resmi gazeteye bakmak, ardından yapılacak işler sıralamasında tesis ziyareti varsa, tesis ziyaretlerini gerçekleştirmek, değilse ofisteki işlerimi yetiştirmek. Tesis ziyareti ve ofis işi dışında eğer vaktim kalırsa yönetmeliklerle alakalı soru listeleri oluşturmak, sonraki aylarda bildirim olup olmadığını öğrenmek...
   
 9. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  İlk işim kontrolünü yaptığım projeleri açmak ve beyin fırtınası yapmak :)
   
 10. Hülya Arslan

  Hülya Arslan CMNet Üyesi

  ilk işim resmi gazeteyi kontrol etmek :) her sabah aynı şey. bakanlık bu ara çalışmıyor :p
   
  Hakan Güngördü ve Gürhan Kula bunu beğendi.
 11. Manolya Kandemir

  Manolya Kandemir CMNet Üyesi

  ilk işim sürekli olarak atık yönetiminde problem yaşanan noktaları kontrol etmek, sorun varsa resim çekip amirlerine kısa bir açıklama ve sitem ile iletmek :) ,
  çevre-izin sitemini kontrol etmek (gün içinde belki 30 defa) :(
  sonrasını benim için operatör yapıp bilgi veriyor: depolama alanındaki atık miktarlarını kontrol etmek, evsel arıtmadan numune alıp SVI bakmak, evsel ve endüstriyel arıtma çıkışındaki sayaç değerlerini kayıt altına almak, arıtmalardaki ekipmanların çalışıp çalışmadığını kontrol etmek, kimyasal miktarlarını kontrol etmek
  ben de atıksahası düzenli mi diye kontrole gidiyorum, sayaç değerleri normal mi diye kontrol ediyorum, arıtmadan çamur çekilecek mi-nutrient ilavesi yapılacak mı kararını veriyorum
  sonra işletmeyi baştan aşağı dolaşıyorum, uygunsuz ya da aklımı karıştıran bir durum varsa resim çekiyorum :D
  işletmeden gelince çektiğim resimleri yorumlayarak ilgililerine gönderiyorum.

  2 tane projemiz var onlarla ilgili araştırma yapıyorum.
  Sağlık-Emniyet-Çevre komitesinin çalışmaları var bunlarla ilgili bir şeyler yapmaya çalışıyorum...
   
  aysuncakir ve alix bunu beğendi.
 12. Tijen Canişcioğlu

  Tijen Canişcioğlu CMNet Üyesi

  İlk işim resmi gazeteye bakmak. Önemli olan hatırlatmalarımı microsoft outlook takvime işareterim, sürekli hatırlatma yaptığı için bir şeyi atlama şansım olmuyor. Hatırlatmalarıma göre günümün iş programını çıkartıp uygularım.
   
  Seda_06 ve alix bunu beğendi.
 13. Kadir A.

  Kadir A. CMNet Üyesi

  ilk olarak mailleri kontrol ediyorum.. şirkete gelen mesajlara cevap atıyorum.. daha sonra bugün yapılacak not aldığım işleri yapıyorum.. atık yağı olan tesislerle görüşmeler yaparak.. taşıma işlemlerini gerçekleştiriyoruz. falan filan... :) yeni mezun arkadaşlara tavsiyem.. autocad ve ingilizceyi söksünler.. iş bulmaları kolaylaşır..yönetmelikleri de sık sık kontrol etmeye başlasınlar şimdiden :)
   
 14. Samet Uçar

  Samet Uçar CMNet Üyesi

  demekki resmi gazeteyi şimdiden okumaya başlayım mezun olana kadar ancak o resmi dili çözerim zaten :D
   
  Tijen Canişcioğlu bunu beğendi.
 15. Temel Atik

  Temel Atik CMNet Üyesi

  Sabah işe gelirken geri geri giden ayaklarıma bakıyorum :suspus:
   
 16. Kenan Atalar

  Kenan Atalar CMNet Üyesi

  İlk işim tesisin her yerini özellikle atık alanı gezip görsel olarak denetlemek. sonra internetten mevzuat değişimi ve haberleri kontrol ediyorum. İş güvenliği ve çevre kalite sistemi evrakları derken ortalık karışıyor :)
   
 17. Serap Töre Çelik

  Serap Töre Çelik CMNet Üyesi

  Merhaba arkadaşlar, bende özel şirkette çalışıyorum ve gelir gelmez iş mailime bakıyorum, biraz gündem takibinden sonra bir önceki gün aldığım notlara göre devam ediyorum, proje ile uğraşıyorum çünkü sürekli kontrol ettiğim bir şey yok. Boş zamanlarım oluyor o sıralarda atık su arıtımı ile ilgili makale, vb. yazılar okuyorum kendime göre notlar çıkarıyorum.
   
 18. Serkan Kiremitçioğlu

  Serkan Kiremitçioğlu CMNet Üyesi

  ilk isim bilgisayari acip turkiyede neler olmus 5 dakika ona, daha sonra sahaya yada scada odasina cikip tesiste herhangi bir problem olup olmadigina bakiyorum.
   
 19. Ömer Taşdemir

  Ömer Taşdemir CMNet Üyesi

  Arkadaşlar çevre ile ilgili tüm yönetmeliklerin güncel olarak takip edildiği bir yer var mı bildiğiniz? mesela iş güvenliği ile ilgili bilgit.com kullanılıyordu.
  Benimde iş maili-güncel haberlerin takibi-saha kontrolü şeklinde geçiyor günüm
   
 20. aldemir072

  aldemir072 CMNet Üyesi

  ilk olarak CM net i açar yeni okuyabileceğim bir şeyler var mı diye bakarım daha sonra notlarımı kontrol eder acil işlerimi yaparım daha sonra kontrol listem var ona göre gideceğim yerleri ararım ve sahaya çıkarım sonra yeni yönetmelik takibi sonra çalıştığım projelere devam derken akşam oluyor zaten...
   
  Fatih Özcan bunu beğendi.