• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Eğitim Çevre mühendisleri için çevre görevlisi aday başvuruları başladı.

T.C. ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI ÇEVRE MÜHENDİSLERİ İÇİN NİSAN-MAYIS AYLARINDA DÜZENLENMESİ PLANLANAN ÇEVRE GÖREVLİSİ ADAY EĞİTİMİ ÖN TALEP için
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
adresinden üye olmanız ve giriş yaptıktan sonra ilgili sekmede bilgileri doldurup kayıt olmanız gerekektedir. Yeterli sayıya ulaşılması durumunda eğitim açılacaktır. Aksi durumda Eylül'den önce olmayacak :(

@Kübra Ertaş
üye oldum giriş yaptım ama ilgili sekmeyi bulamadım kayıt olmak için

Sağda giriş yapınca duyurular kısmında ben ve arkadaşlarım kayıt olduk aslında bakayım telefondan tekrar dilerseniz ekran görüntüsünü atarım

Ekledim püren hanım en aşağıda kalıyor giriş yapınca ekran görüntülerini de ekledim buyrun eğitimde Görüşmek üzere :)

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    74.3 KB · Görüntüleme: 52
  • image.jpg
    image.jpg
    66.3 KB · Görüntüleme: 41
@Kübra Ertaş

Çok teşekkür ediyorum umarım açılır eğitim görüşürüz :)))

hayır arkadaşlar ordan kaldırıldı tuçev yapmayacak artık

Tüçev eğitimi yapmayacaksa bu eğitimi kim düzenleyecek süreç ne kadar uzuyacak ?

Bakanlık kendi bünyesinde yapacak nezaman yapılacagı ise belli degil mechul :D

Bakanlıgı arayıp sormustum onlar da bunları dedi kısacası bukadar başkada bişey yokk

Bu nedir yaa. Hem kendileri zorunlu tutuyorlar eğitimi hem de eğitim açmayıp mağdur ediyorlar. Neye göre kaldırıldı başvuru linki. Demek 2 günde bile ne çok kişi başvurdu ki diğerlerinin başvurularını beklemeye gerek kalmadı.

bence bakanlığın kendine direk mail atın bilgilendirme talep ediniz. 4 yıl okuyup, işe girebilecek potansiyelde olmanıza rağmen çevre görevli belgesi eğitimi açılmadı diye işsiz kalmanız söz konusu olamaz. bakanlık dahi olsa bu konu hakkında dilekçe ile bilgilendirme hakkına sahipsiniz. telefonda dönüş yapmaları uzun sürmektedir ancak maillere kısa sürede dönüş yapmaktadırlar.

Arkadaşlar ben bu son eğitime katılıp o lanet olası belgeyi almış bir çevre mühendisiyim lütfen bu eğitimde(!) tabi adına eğitim denirse hakkınızı savunun 4 yıl okuduğunuzu unutmayın. Size şunu diyecekler işte yeni mezunlar bize çok telefon açıp şikayette bulunuyorlar yapamıyoruz veya patronları açıyorlar yapamıyorlar. Allah aşkına birisi söylesin bana 4 günlük eğitimin kime ne faydası oldu bana zerre katkısı olmadı. Ben eğitim sırasında bir danışmanlık firmasında zaten çalışıyordum basit bir kaç soru sordum onu bile birbirlerine pasladılar.Benim gözümde o eğitim yok hükmündedir. Malesef ki güzel Ülkemizde bazı şeyler seve seve olmuyor.

Bakanlık çevre görevlisi eğitimini açsa açar sonuçta para kazanıyor! Bence bakanlıkta bu belgenin çevre mühendisleri için eğitim şartının uygun olmadığının farkında. Bu durum böyle gidecek değil! Bizlere gelince şuanda ki iş ilanlarına bakıldığında işveren genel olarak çevre görevlisi aranıyor şeklinde ilan veriyor. Bizler bir görevli miyiz? Biz daha kendi mesleğimizi savunamıyoruz ve bu belgeyi almak için tabiri caizse yırtıyoruz bir yerlerimizi! Bakanlığın diğer mesleklere verdiği eğitim sunumlarını gördünüz mü? Bizlerin 4 yıl boyunca aldığı dersleri 3-4 günlük eğitimle veriyorlar acıyorum verdiğimiz emeklere! Son olarak inşallah bir an önce bu yanlıştan vazgeçilir. Mesleğimizi savunalım!

Eğitime gidenler görecek ki , ki ben bunu gözlerimle gördüm orada hepimizin hakkını savundum ve bana koca salondan toplasan bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar az kişi destek verdi. Bizim eğitimde 1000 kişi vardı bakanlık seviniyor ne büyük organizasyon diye şimdi soruyorum size aynı soruyu bakanlığa da sordum. 1000 kişi aynı anda geliyorsa sizce de gerçekten çok büyük organizasyon mu bu?... Bence değil. Bence tek bir açıklaması var oda şu herkes işsizdi ve mecburdu. Şimdi o eğitime katılacak arkadaşlara benden naçizane tavsiye sakın kimsenin konuşmasını beklemeyin siz çıkın ve hakkınızı savunun.
Bir başka savunduğum olayda İstanbul/Mecidiyeköy rezidans inşaatı iş kazası daha doğrusu asansör kazası sonucu 10 vatandaşımızın hayatını kaybedişiydi. Bakın iş güvenliği sorunu olabilir ama bu Makine Mühendislerini de ilgilendiren bir olay ve bakıyorsunuz 3-5 güne kapatılıyor neden çünkü odası çok güçlü. Peki öte yandan bizim odamıza bakıyorsunuz herkes bi havadan oda başkanı bizi ateşe atıyor sonuç Çevre Mühendisleri gereksiz bir dal(!). Şöyle düşünün bir fabrikanın bacası ölüm saçıyor ve 10 vatandaşımız Allah korusun ölüyor ve burası bir Çevre görevlisi var ve bütün herşey yönetmeliklere uygun gibi gözüküyor tıpkı o asansör gibi sizce Çevre Mühendislerini bu olaydan sonra ne yaparlar?
Bence bizi ilkokuldan eğitime başlatırlar.
Saygılarımla

Valla birlik beraberlik olmadığı sürece bizi kullanmaya devam edecekler, Türkiye'de her an her şey olabilir. Örneğin; Müşteşarlıktan istifa edip tekrar müşteşarlığa geri dönülebiliyor! O yüzden benim umudum hep var! Oda konusunda söylenecek çok şey var ama neyse... Bence Çevre Mühendislerinin ipi kendi elinde ya kesip yolumuza bakıcaz ya da boynumuza geçirip boğulacağız!

@umitboz
Kardeşim seni tanıdığım için tekrar çok mutlu oldum, tavrın dediklerin her zaman duruşun akılcılığın belli, iyi ki meslektaşım dediğim ender insanlardansın iyi ki varsın bahtın açık olsun.

Tüçev ile görüştüm. Çevre görevlisi eğitimi ön başvuru duyurusunu Bakanlık kaldırtmış. Tüçev'in yıl sonuna kadar eğitim yapmayacağını söyledi. Daha sonrasında bakanlığı aradım. Eğitimi bakanlığın vereceğini söylediler. Bi hafta içerisinde:
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
adresindeki duyurular kısmında bu konu ile ilgili bilgi verileceği, talepleri değerlendirmek için de bir form yayınlayacaklarını söylediler. Mağduriyetin kaldırılacağını söylediler. Ama hangi mağduriyet. Bizim aradığımız mağlubiyet zaten mağduriyetlerin arasında bir çıkar yol bulabilmek. Bu noktaya kadar düştük. İnşallah bizim ve mesleğimizin hakkında en hayırlısı olur arkadaşlar..