• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Eğitim Çevre mühendisleri için çevre görevlisi aday başvuruları başladı.

T.C. ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI ÇEVRE MÜHENDİSLERİ İÇİN NİSAN-MAYIS AYLARINDA DÜZENLENMESİ PLANLANAN ÇEVRE GÖREVLİSİ ADAY EĞİTİMİ ÖN TALEP için
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
adresinden üye olmanız ve giriş yaptıktan sonra ilgili sekmede bilgileri doldurup kayıt olmanız gerekektedir. Yeterli sayıya ulaşılması durumunda eğitim açılacaktır. Aksi durumda Eylül'den önce olmayacak :(

arkadaşlar belgesizde çalışılır ben 1 yıldır gayette güzel çalışıorum, ancak şu an belgeyi firmam karşılıyor ben yine kendi cebimden gitcek olsa bu belgeye başvuru yapmazdım çünkü bu belgeyi tamamen kullanabilmem için 2000 lirayı gözden çıkarmam gerekiyor vede bu benim nerdeyse 1 aylığım bu parayı verdim burayı ne yapıcam kalan 26 günde,,bakanlığın her zamanki gibi cebini ve zengin etmeye çalıştığı insanları düşündüğü açıktır birazcık kul hakkından bilseler şu saçmalığı en başında çıkartmazlardı..

@Sefa İnce Çevre Görevlisi Belgesi olmadan hiç bir yerde çalışamassın demedim ben zaten ancak iş bulma imkanın çok düşük her başvuruda sorulan ilk soru çevre görevlisi belgen var mı oluyor. Biraz realitelerden konuşalım yani. Ha yok kurumsal bir firmada iş bulacak kadar şanslısındır ya da belediye veya taşeronu olarak iş yaparsın ihtiyacın olmaz belgeye o ayrı ama nihai olarak belgeyi almamız için resmen zorlanıyor olan bu

Ben de şu anki firmamda kullanmıyorum hatta kendi mesleğimi bile yapmıyorum :) ama yine de alacağım bulunsun ne olacağı belli olmaz, aksilikler olur iş aramak zorunda kalırsam beni tanımayanların ilk bakacağı şey belge olacak maalesef çevre mühendisliği pozisyonuna başvururken! acı ama gerçek :( odalara lafım yok zaten birlik, dayanışma, çalışanlarım yaptırım gücü güzel bir ütopyadan öteye gider umarım güzel günler göreceğiz çocuklar ;)

@Serhat Mehmet Kar :) yanlış anlaşılma yapmayayım belge olmadan çalışılır belgeylede çalışılır lakin belgeye bağlanıp kalmasın genç çevre müh. danışmanlığın sonu gelmez kendi firmanı açıp danışmanlık yapmadıkça ne öldürür ne güldürür hesabı.. bende çevre müh. ama kendi alanımada bakıyorum ayrıca branşım olmayan bir çok işlede uğraşıorum çevre müh. bu ülke şartlarından ekmek yemek istiyorsa bence sadece kendi mesleğine bağlı kalmamalı

Her konuda işimiz Allah'a kalmış:) Gerçi bir sözde var işimiz Allah'a kalmışsa bu iş tamamdır:) Allah yar ve yardımcımız olsun.Maddi ve manevi sarsılıyoruz .

arkadaşlar bu fatura bilgisine ne yazılacak bir de bilgi almak için nereyi arıyoruz bakanlığı mı? ayrıca uçak biletlerini nasıl ayarlayacağız yani eğitim bittikten sonra sertifika dağıtılacak sertifika dağıtma işlemi ne kadar sürüyor ki

@Nilay AKKAN Fatura Bilgisi kısmı doldurulmasa olur dediler afs medya yetkilileri başvuru formunun olduğu yerdeki irtibat nosundan veya bakanlıktan bilgi alabilirsiniz sanıyorum

uçak biletleri de ne bu ya ekonomik paketlerin hepsi dolu ufff çok pahalıya patlayacak bu iş ya

çok pahalı geliyor bana bu eğitim hala gidip gitmemekte kararsızım

Şöyle sorular ve çıkarımlar yaptım kendimce.

Tek kişilik oda, 5 günlük katılım için 1450 TL
Eş farkı kişi başı oda, 5 günlük katılım için 975 TL

Soru 1: Eş farkı olayı iki kişilik odalarda konaklamak anlamına mı geliyor? Yoksa başka bir şey mi?

Soru 2: Fatura Bilgisi, olayı nedir? Bir şey yazılmayacak diyen arkadaşlar olmuş gerçi ancak ne olduğunu bilseydik.

Soru 3: Geçici Mezuniyet Belgesi/Diploma dosyasını yüklerken, tarayıcıdan geçirdiğimiz dijital hali mi kastediliyor?

Soru 4: Dekont (Halk Bankasına yatırdığımız 50 TL'nin dekontu) dosyasını yüklerken, tarayıcı-dijital ortam muhabbeti mi yine?

Soru 5: İzmir otogarı, havaalanı ve çeşme otogarından ilgili firma otellere ulaşım sağlayacaktır diyor. Hangi ilgili firma?

Çevre görevlisi eğitim başvuruları için irtibat numarası: 0 312 410 18 56. Bu numarayı çed izin ve denetim genel müdürlüğünün santralindeki kız verdi. Ben aradım aradım ulaşamadım. Belki ulaşan arkadaşlar olur ve bu soruların cevabını bizlere aktarabilir.

arkadaşlar ilgili kişilerle görüştüm, fatura bilgisini boş bırakın diyor, havaalanına/otagarda indiğimizde başvuru formunda yazan numaradan irtibata geçecekmişiz, eğitim 6 da bitiyor çeşmeden otogara/havaalanına gitme giriş işlemleri falan derken 21:00 uçağına anca yetişirizz diye tahmin ediyorum.

ben 21.40 uçağına aldım sağlam olsun diye :) oh be öyle böyle hallettik en azından sheraton kumsalı çok güzel artık orda elinde notlarla çalışan birini görürseniz ben olduğumu anlarsınız :D

sınav olacak mı ki?@Kübra Ertaş

Uvv çok pahalı yapmışlar ya... Alsan bir dert, almasan ayrı bir dert. Bakanlık bu işi bilmiyor valla, yap büyük şehirlerde en azından fahiş fiyatlara gitmesin millette... Her bölge için 1 şehir seçip eğitimleri belli bir düzende yürütse daha sağlıklı olur. Bu bakanlıkla bir yere varılmaz ama, paragöz açlar...Sanki oraya tatile, yüzmeye, eğlenmeye gidiliyor...

@Melike Karakaş

Katılım 5 gün olsa da otel ücretleri gecelik konaklama üzerinden hesaplanır. Bu durumda 4 gece 290 TL'den 1160 TL yapıyor.

Cevap 1: Eş farkı denilen şey eğer eğitime katılmayacak birini yanında getirmek istersen onun için ödemen gereken ekstra ücret.

Cevap 3: Evet. Fotoğrafını çeksen de iş görür.

Cevap 4: Aynen öyle.

Cevap 5: Açıklama kısmında belirtilmiş. (Firma Temsilcisi : Merve GÜLAÇTI: 0546 237 63 40 – 0312 472 96 66 – merve@afsmice.com)

Bakanlık irtibat numaraları olan 0 312 410 18 56-57'ye defalarca aramama karşın ben de ulaşamadım.

Ayrıca sonrasında belge için 385 TL ve E-imza için 200 TL civarı bir bedel ödenmesi gerekecek. Toplamda bu belgenin(Çeşme ulaşımı hariç) 1800 TL civarında bir mali yükü olduğu gözden kaçırılmamalı.

50 lirayı yatıran arkadaşlar, Halk Bankasındakiler bakanlığın kurumsal tahsilat hesabında belirtilen kodlardan hangisine yatırılması gerektiğini bilmediklerini, bizim bu bilgiye sahip olmamız gerektiği söylendi. Özetle hangi hesap koduna yatırdınız? (IBAN dan havale ile yatırılmıyormuş)

@Anıl Kanyılmaz

Eğitim ilanında açıkça belirtilmiş.

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI DÖNER SERMAYE İŞLETMESİ MÜDÜRLÜĞÜ HALK BANKASI KURUMSAL HESAP
IBAN NO: 870001200945200005000026
KOD NO: 507
ADI- SOYADI
TC KİMLİK NO
PARA YATIRMA NEDENİ (18-21 MAYIS ÇEVRE GÖREVLİSİ EĞİTİMİ EĞİTİM BEDELİ)

@Ahmet Yavuz İçmez
Yavuzcum iyi eğlenceler :):islik: