Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre Mühendislerine Mesul Müdürlük Hakkı

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Şevkiye Turan tarafından paylaşıldı.

1. Şevkiye Turan

Şevkiye Turan CMNet Üyesi

21 Mayıs 2011 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanan Halk Sağlığı Alanında Haşerelere Karşı İlaçlama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile çevre mühendislerine de bu alanda mesul müdürlük yapma hakkı verildi. 27Ocak 2005 Tarihinde yayınlanan Yönetmelikte Çevre Sağlığı Bölümü önlisans diplomasına sahip olanlara bu hak tanındığı halde çevre mühendisleri uygulamanın dışında tutulmaktaydı. Son yapılan değişiklikte 8.Madde yeniden düzenlendi ve çevre mühendislerinin de haşere ilaçlama firmalarında mesul müdürlük yapmasını önündeki engel kaldırılmış oldu.

CevreHukuku.net

Gökhan Bayrı bunu beğendi.
  2. Oh oh İŞ alani artti ne gÜzel

3. M. Hayri Cüneydi

M. Hayri Cüneydi CMNet Üyesi

Bence oldukça olumlu bir gelişme.İş alanlarımız artıyor.

4. Aykut Gökçay

Aykut Gökçay CMNet Üyesi

Uygulaması nasıl olacak. Herhangi bir yerde çalışırken dahi LPG istasyonlarında olduğu gibi sorumlu müdürlük yapma hakkımız olacakmı?

5. Cengiz İşleyen

Cengiz İşleyen CMNet Üyesi

lpg sorumlu müdürlüğü gibi ekstradan bi belge mi gerekecek..

6. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Evet eğitimi var .Sağlık bakanlığı organize ediyor.Lpg gibi değil en azından yönetmelik öyle diyor.Tek bir yer için yapabiliyoruz.Çok ekstra bir kazanç gibi durmuyor açıkcası ama burası Türkiye güzel ülkemde işini bilenler olduğu gibi çok komik rakamlara ciddi mesuliyet alanlarda var...

Çevre Mühendislerine Mesul Müdürlük Hakkı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre mühendislerine üst üstü darbe

Evet arkadşlar herzaman belirtiğimgibi bu atamalarda da 1100 Çevre Mühendisi mezun olurken alımise sadece 14 evet sadece ONDÖRT bu sayıyı rakamla yada yaı ile yazmak göründüğü gibi bişey değiştirmiyor. Çevre Denetim Yönetmeliği ile Yeni Mezun Çevre Mühendisi meslekdaşlarımızın çalışma alanları yok edilirken Devlet kapısıda sonuna kadar kapatıldı, bütün bu olanlar karşısında siz bir Çevre...
  2. Mesul müdürlük

Selam arkadaşlar ! Bugün bana bİr İş teklifi geldİ ama İŞİn tanimi konusunda soru İŞaretleri var kafamda. Kisaca paylaŞmak İstİyorum. Konu hakkinda bİlgİ sahİbİ olan arkadaŞlarin yorumlari benİm İÇİn Önemlİ. Bİr taki fabrİkasinin ÇikartiĞi kİmyasal atiklarin siniflandirilip atik cİnsİ-bertaraf metodu vs. Gİbİ hususlarin raporlanip İlgİlİ mercİlere bİldİrİlmesİ.bu İŞİ yapacak olan Çevre...
  3. çevre mühendislerine verilen çevre görevlisi belgesi hakkında

Arkadaşlar, Her Ankara ya gelişimde bizim sektör vb. konularla ilgili dedikodu duyuyorum...Sizin bilginiz va mı yoksa ben mi geri kaldım bu konulara bilemiyorum ama;şöyle ki, kimya mühendislerinin açtığı davayı biliyorsunuz çevre görevlisi konusunda,bu dava onların lehine sonuçlandığını ve yeni yönetmeliğin çıktı çıkacağını, ayrıcaa çevre mühendisleri de artık sınava girerek çevre görevlisi...
  4. Yönetmelikte değişiklik taslağı çevre mühendislerine herhangi bir hak kazandırmayacak gibi..

"İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK TASLAĞI" İsg Genel Müdürlüğü'nden sızdırıldığı haliyle ekte olduğu gibi. Mesleğinde üç yıl görev yapmış olan uzmanlara aynı meslek kollarında 7 yıl boyunca tüm tehlike sınıflarına bakabilme hakkı doğacak.. Maden Müh.leri tüm ocaklarda ve madencilik...
  5. Yeni anayasa'da çevre hakkı maddesinde uzlaşma sağlandı

Anayasa Komisyonu, "Çevre hakkı" başlığında da uzlaştı. Buna göre, herkes çevre hakkına sahip olacak. TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu, komisyon danışmanlarının iki haftalık çalışmasının ardından, Meclis Başkanı Cemil Çiçek başkanlığında toplandı. Toplantıda, danışmanların üzerinde anlaştığı 8 madde ele alındı. Komisyon üyelerinin uzlaşmasıyla bu 8 madde de yeni pakete eklendi....