Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

çevre mühendisliği eğitimi üzerine

Konu, 'Çevre Mühendisi kimdir ? Ne iş yapar?' kısmında qrafiqer tarafından paylaşıldı.

1. qrafiqer

qrafiqer CMNet Üyesi

Ahmet SAMSUNLU'nun, Türkiye'de çevre mühendisliği eğitimi üzerine düşünceler adlı makalesi herkesin okumasını tavsiye ederim.

Ekli Dosyalar:

2. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Çok güzel noktalara değinilmiş. Fakat nedense çözüme yönelik hiçbir çalışma yapılmamıştır.

3. Muhammet Bekir Yılmaz

Muhammet Bekir Yılmaz CMNet Üyesi

Ahmet hoca anılarını derlemiş sanki bana öyle bir izlenim verdi. Bir mühendisten akıllı çözümler beklerdim ben.

4. qrafiqer

qrafiqer CMNet Üyesi

mesleğimizin nerden nereye geldiğini anlatmış, artı çevre mühendislerinin ve çmo'nun geleceklerini düşünerek neler yapmaları gerektiğinden bahsetmiş. kısa yada öz farketmez sorun eğitim noktasından başlamakta derslerin saatleri yetersiz bazı dersler olması gerekirken yok. sürekli yakınmak yerine neler yapabiliriz diye fikir birliğine varmamız gerekli. aslında söylenecek ve yazılacak o kadar çok şey var ki, sorunlar dağ gibi çözüm ise tek, ortak bir akılla hareket etmek...

çevre mühendisliği eğitimi üzerine konusuna benzer içeriklerimiz
  1. TMMOB Çevre Mühendisleri Odası'na göre Çevre Mühendisliği

[COLOR="Red"]TMMOB Çevre Mühendisleri Odası'na göre Çevre Mühendisliği Çevre Mühendisliği Hakkında 1970’li yıllarda artan çevre sorunlarına karşı bütün Dünya’da yükselen çevreci hareketlere Ülkemiz de kayıtsız kalmamış bu alanda yasal düzenlemeler ve kurumsal yapılanmaların yanında üniversitelerde çevre konusunda teknik eğitim de verilmeye başlanmıştır. Halen üniversitelerin...
  2. Çevre Hukuku üzerine Yüksek Lisans yapmak

Merhaba arkadaşlar; Çevre Hukuku üzerine yüksek lisans yapmak istiyorum lakin Türkiye de bu konu üzerine yüksek lisans yapabileceğim bi üniversite bulamadım. Acaba ben mi yeterince araştıramadım diye bir de sizlere sormak istedim. benim gözden kaçırdığım bir üniversite de var mı?ü Çok teşekkür ediyorum.
  3. Çevre mühendisliği sertifika mühendisliği :)

http://www.plusegitim.com/ şu adresteki çevre sekmesine bi göz atar mısınız.buradaki sertifikaların toplamı bizim mühendislik yapıyor :D
  4. Tse çevre yönetim sistemi dokümantasyon eğitimi ve çevresel risk değerlendirme eğitimi

Çevre Yönetim Sistemi Dokümantasyon Eğitimi Eğitim Amacı Çevre Yönetim Sistemleri Dokümantasyonu içinde yer alan Çevre Politikası ve Çevre Hedefleri, Çevre El Kitabı, standardın öngördüğü Prosedürleri, Acil Eylem Planları, Çevre Boyutları ve Etkileri Tablosu, proseslerin etkin planlanması, uygulanması ve kontrolünü sağlamak için kuruluşun ihtiyaç duyduğu dokümanları kuruluşun büyüklüğü ve...