Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre mühendisliği en iyi 100 meslek arasında

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında Uğurhan Korkmaz tarafından paylaşıldı.

1. Uğurhan Korkmaz

Uğurhan Korkmaz CMNet Üyesi

CareerCast.com tarafından, bu yıl 25'incisi yayınlanan meslek derecelendirme raporu 2013 en iyi 100 mesleğini sıraladı.

Meslekler kazanç getirileri ve çalışan memnuniyetleri göz önünde bulundurularak sıralandı

Buna göre Çevre Mühendisliği 26. sırada yer alıyor.
    http://fotoanaliz.hurriyet.com.tr/galeridetay.aspx?cid=68197&rid=4369&p=27

Fakat yıllık gelir doğru mu orasını bilemem :)

2. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Amerika tarafında bu rakamlar yıllık. iş ilanlarından hatırlıyorum :)

3. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Ben Amerika'ya gidiyorum oradan size yazarım :D Yalnız burada önemli olan o ülkede yada coğrafyada çevre mühendisliğinin bu derece önemli olmasını sağlayan en önemli etkenlerden biriside bence, mesleği fiilen yapan çevre mühendislerinin işlerine ve kendilerine duydukları saygıdır. Eminim orada diplomasını kiralayan, işi kolayca almak için piyasayı paspas yapanlar yoktur. Elbette ülkenin ekonomik durumu eğitim seviyesi vb de etkendir ancak bunu da unutmayalım bu da zincirin bir halkası.

4. M. Hayri Cüneydi

M. Hayri Cüneydi CMNet Üyesi

Oralarda yalnız kalmayın diye ben de Amerika'ya gelebilirim Ahmet Bey.Eeeee ne de olsa meslektaşımızı gurbet ellerde yalnız bırakmak olmaz değil mi? :D

5. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Gidelim hemen ticaret yapalım :D

6. M. Hayri Cüneydi

Hehehehehe aynı fikirdeyim.Beklemeyelim bence.:D

7. Göksel Kurtuluş

Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

Biz oraya gideriz sonra da iş yapıcaz diye onların da fiyatlarını düşürürüz :)

8. M. Hayri Cüneydi

Hehehehehe kesinlikle.1 yıl sonra yıllık kazanç değeri yarı yarıya düşer. :)

9. Ercan Selvi

Ercan Selvi CMNet Üyesi

10. Ercan Selvi

Ercan Selvi CMNet Üyesi

Gazete Muhabiri
    Ormancı( Ağaç kesenler)
    Askeri personel
    Aktör
    Petrol işcisi
    Çiftçi(Süt Çiftlikleri)
    Metre okuyucu ?
    Posta taşıyıcı(kargo)
    Çatı ustası
    Uçuş görevlisi (hos & hostes )

11. Kadir Ünal

Kadir Ünal CMNet Üyesi

Adsız.png

Çevre mühendisliği en iyi 100 meslek arasında konusuna benzer içeriklerimiz
  1. TMMOB Çevre Mühendisleri Odası'na göre Çevre Mühendisliği

[COLOR="Red"]TMMOB Çevre Mühendisleri Odası'na göre Çevre Mühendisliği Çevre Mühendisliği Hakkında 1970’li yıllarda artan çevre sorunlarına karşı bütün Dünya’da yükselen çevreci hareketlere Ülkemiz de kayıtsız kalmamış bu alanda yasal düzenlemeler ve kurumsal yapılanmaların yanında üniversitelerde çevre konusunda teknik eğitim de verilmeye başlanmıştır. Halen üniversitelerin...
  2. Çevre mühendisliğinden daha vahim bir meslek varmış

merhaba arkadaşlar; bizler çevre mühendisliğinin haklarının gasp edildiğini konuşaduralım. Türkiye'de daha vahim meslekler de varmış. aşağıda bir gazetede köşe yazarı olan Serdar Devrim'in bir yazısını buldum. okumanız dileğiyle paylaşıyorum. TIP EĞİTİMİ: ŞANTAJ VE REHİNE OPERASYONU 30.Ekim.2011 Türkiye’nin artık doktora da ihtiyacı kalmadı. Kalmadı demek ki, çünkü olsa, Hükümet...
  3. Çevre mühendisliği gereksiz meslek mi?

Arkadaşlar çevre mühendisliğini gereksiz görenlere ne cevap veriyorsunuz sinirlerim bozuldu ya. Fabrikada herkesin işi çok herkes önemli çevre müh. işi önemli değil. Eminim sizlerde karşılaşıyorsunuz bu durumla, yardım bekliyorum. (Yeni konu nereden açılıyor bulamadım.)
  4. Çevre mühendisliği sertifika mühendisliği :)

http://www.plusegitim.com/ şu adresteki çevre sekmesine bi göz atar mısınız.buradaki sertifikaların toplamı bizim mühendislik yapıyor :D
  5. Çevre görevlisi meslek bilgileri kayıt

merhaba arkadaşlar . meslek bilgilerimi, çalıştığım firmayı tanıtamıyorum ne yapmam gerek yardımcı olursanız sevinirim