Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre Mühendisliği Uygulamalarında Risk Analizi...

Konu, 'CMNet Forum Arşivi' kısmında erhanerguder tarafından paylaşıldı.

1. erhanerguder

erhanerguder CMNet Üyesi

Selam arkadaşlar...

Bitirme tezim için veri toplama aşamasındayım...

"Çevre Mühendisliği Uygulamalarında Risk Analizi" hakkında elinde döküman olan arkadaşlarımızın yardımcı olmalarını rica ediyorum...

Saygılarımla...

2. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

:) Bu konuda ansiklopedik set olur. Hangi alanda risk analizi ?
    Arıtma tesisi inşaası
    Altyapı tesisi inşaası
    Baca gazı arıtımı inşaası
    Deponi sahası inşaası
    Kimya sektöründe çalışmalar için mi?
    vs
    vs
    vs

Ayrıca risk analizini tek başınıza yapamazsınız. Risk analizi takım işidir tek bir kişi tarafından yapılan analiz her zaman eksik olacaktır.

3. Öyküm Hız

Öyküm Hız CMNet Üyesi

Risk değerlendirmesi ve risk yönetimi konusunda ben de yüksek lisans tezi hazırlama aşamasındayım. bu konuda modelleme yapan ( bilgisayar programları: excel, matlab..vs), özellikle hiyerarşik sıralama ve bulanık mantık konusunda bilgisi olan varsa, paylaşımlarını rica edeceğim.

4. erhanerguder

erhanerguder CMNet Üyesi

Aslına konuyu daha o kadar detaylandırmadım :rolleyes:
    Sadece belirleyip danışmanıma onaylattım.
    Ama büyük ihtimalle atıksu deşarjı, insan sağlığına etkisi vs. vs. şeklinde olacak.
    Bu sebeple her türlü döküman, tavsiye ve önerilere açığım...

5. Serhat Güler

Serhat Güler CMNet Üyesi

bu adreste bayan arkadaşımız senin soruna cevap olmuş sanırım.

6. Şahin Bulak

Şahin Bulak CMNet Üyesi

Merhaba erhan arkadaş:
    Benim bitirme projem ''Atıksu arıtma tesislerinde risk analizi ve uygulanması''
    Bu konu hakkında elimde derlediğim şuanda mevcut olan biraz bilgi var.
    Yaklaşık iki yıl geçmiş, sen yararlanmasan da ihtiyacı olan başka arkadaşlar yararlansa ne mutlu bana.
    Sevgiler :)

Ekli Dosyalar:

7. Sultan Türkoğlu

Sultan Türkoğlu CMNet Üyesi

geri dönüşüm tesislerinde risk analizi nasıldır arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim

8. Fatih Özcan

Sultan hanım,

işletmenizle ilgili fotoğraflar yayınlarsanız hep beraber yapalım risk analizi.

9. Sultan Türkoğlu

fotoğraftan ziyade bilgilerimi paylaşsam olur mu çünkü staj öğrencileri hariç fotoğraf çekmek yasak

10. Fatih Özcan

Bilgi ile çok fazla bir şey yapamayız Sultan hanım,

Çok çok genel sözler söyleriz buda sizin işinize yaramaz. İsterseniz risk analizi yapabilecek profesyonel kişilere de yönlendirebiliriz firmanızı.

11. Sultan Türkoğlu

fatih bey kusura bakmayın biraz geç yazdım çok teşekkür ederim yardımlarınız için hallettim gibi sağolun.

12. Ersin Bozkurt

Ersin Bozkurt CMNet Üyesi

bir üniversitenin çevre sağlığı sorumluluğu açısından risk değerlendirmesi yaparken neleri dikkate almak gerekir,tehlikeler nelerdir?

Çevre Mühendisliği Uygulamalarında Risk Analizi... konusuna benzer içeriklerimiz
  1. çevre mühendisliği uygulamalarında iş güvenliği ve işci sağlığı

merhaba arkadaşlar yüksek lisans öğrencisiyim seminer konum çevre müh. uygulamalarında iş güvenliği ve sağlığı.konunun yelpazesi çok geniş olduğundan nasıl araştırma yapsam bilemedim.Bu konuyla ilgili slayt ve word dökümanlarınız varsa paylaşabilirmisiniz.teşekkür ederim herkese kolay gelsin
  2. Risk analizi ve çevre boyutları prosedürü

Arkadaşlar Merhaba, Otomotiv yan sanayi talaşlı imalat yapan bir firmada çalışıyorum. Iso 14001 ve Ohsas 18001 belgesi için prosedür talimat vs hazırlıyoruz. Risk analizi ve çevre boyutları prosedürünü ortak yapıcaz. Elinde birleşik olarak yapılmış risk analizi ve çevre boyutları prosedürü olan varsa paylaşabilir mi? Şimdiden teşekkürler..
  3. Birincil Risk Analizi -(Preliminary Risk Analysis (PRA)):

[FONT=Verdana]Birincil Risk Analizi, bir faaliyeti yerine getirirken gerçekleşebilecek kazaları analiz edebilmek için kullanılan sistematik bir yöntemdir. Her bir kaza için analiz; kazaları önlemek veya kaza nedenlerini önlemek için çok belirgin korunma yolları tanımlar. Analiz, riski indirgemek için tavsiyelerde bulunduğu gibi kazalar ile ilgili riski aynı zamanda tanımlar. Analiz kaza ile...
  4. Çevre boyutları ve risk analizi prosedürü ve risk analizi formu

Merhaba..Ben çelik konstrüksiyon imalat ve montaj firmasında çalışıyorum..Bu sektörle ilgili çevre boyutları risk analizi formu ve prosedür örneğine ihtiyacım var..Bu konuda yardımcı olabilecek varsa sevinirim..
  5. Çevre için atıklar yönünden risk analizi

arkadaşlar danışmanı olduğum bir firmada oluşan atıklar için risk analizi hazırlamam gerekiyor. daha önce hiç yapmadım bu konuda daha önce çalışma yapmış arkadaşlar yardımcı olabilirlerse çok memnun olurum.