Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre mühendisliği

Konu, 'ÇMO Duyurular' kısmında Hilmi Katırcılar tarafından paylaşıldı.

1. Hilmi Katırcılar

Hilmi Katırcılar CMNet Üyesi

merblar...
    Yeni mezun, yetiştirilmek üzere gibi palavralarla 800 - 900 tl ye mühendis çalıştıran patronları kınıyorum.

Patronuna mühendis çalıştırdığını hatırlatmayan, ücretinin ve standartlarının bu kadar düşük olamıycağını ifade etmeyen muhendis arkadaşları kınıyorum.

Unutmayalım kı çevre muhendıslığının önemini ve mühendislerin standartlarını artırmayı sağlayacak olan biz ÇEVRE MÜHENDİSLERİ 'yiz.

2. keops

keops CMNet Üyesi

ben danışmanlıkta çalışmıyorum yalnız aldığım duyumlara göre 100 lira ya kadar çevre görevlisi veya danışmanlık ücretleri veren firmalar varmış üzülüyorum duyunca ama bu fiyatlar ile kendi kendimizi sıkıntıya sokarsak cevre mühendisleri kendı kendının refah sevıyesını en az bir makinacı bir inşaatcı gibi birbirlerini korur şekilde davranmazsa,, bu fiyatlar ile ilgili hiçbir değişim olmaz. ne danışmanlık firması kazanır ne çevre mühendisliği mesleği kazanır kaybeden hepimiz oluruz

en azından ben sınavla çevre görevlisi belgesi almış,(bir sınav ile benim 4 yıllık emeğimi gasp eden bir çalışan),, çalıştıran firmayla asla çalışmıyorum.
    çalışacağım kişi çevre mühendisi olmalı....
    eminim herkesin yapabileceği bir şeyler muhakkak vardır ,tabi çmo eminim bu maaş ve danışmanlık ücretleri ile ilgili bir çalışması vardır. ben ilerisi için umutluyum herkes elinden geldiğince mesleğine sahip çıkarsa meslek itibarımızda okadar artar diye düşünüyorum

3. kadir kurt

kadir kurt CMNet Üyesi

bu konu hakkında şöyle bir açıklama yapabilirim yenı mezunum okulda aldığım eğitim suanki işimde yetmıyor bile patronlarım çevre mühendisi bana birseyleri ögretiyorlar gercek anlamda.

birde iş veren gözüyle bakmak lazım benim suan iş yerıme maaliyetım maaş +yol + skk + yemek ( sabah +ögle) tek maaşla bakmamak lazım işe ve sen ne kadar katkıtada bulunuyorsun iş yerıne çok önemli o yuzden yenı mezunlar 1 2 sene iş tecrubesi kazanıp kendımızı geliştirdigimzde bu sertifika olur bilgi olur dil olur ozaman istedigimiz maaşı alabilirz...

4. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

ya gerçekten merak ediyorum bir işveren için çalıştırdığı bir çevre mühendisinin aylık maliyeti nekadar ki bu kadar az maaş veriliyor? Mesela aylık 1000tl maaşı olanın aylık sigorta ödemesi ne kadar olabilir ki ?

5. kadir kurt

kadir kurt CMNet Üyesi

ben sunu biliyorum asgari ücretle çalışan bir kişinın skk masrafı 350 tl prim yatırılıyor.
    bunu nerden biliyorum arkadaşımın atölyesınde 10 kişi çalışıyordu onların maaş düzenlemesınde yardımcı olmuştum orda görmüştüm

6. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

7. kadir kurt

kadir kurt CMNet Üyesi

250 tl ise firmaya maileyetımız düşüyor demektir.

Çevre mühendisliği konusuna benzer içeriklerimiz
  1. TMMOB Çevre Mühendisleri Odası'na göre Çevre Mühendisliği

[COLOR="Red"]TMMOB Çevre Mühendisleri Odası'na göre Çevre Mühendisliği Çevre Mühendisliği Hakkında 1970’li yıllarda artan çevre sorunlarına karşı bütün Dünya’da yükselen çevreci hareketlere Ülkemiz de kayıtsız kalmamış bu alanda yasal düzenlemeler ve kurumsal yapılanmaların yanında üniversitelerde çevre konusunda teknik eğitim de verilmeye başlanmıştır. Halen üniversitelerin...
  2. Çevre Mühendisliği

Çevre Mühendisleri odasının sayfasında Çevre mühendiliği kanunu çıkarılması diye bir yazı gördüm,bu yazının çıkarılması söz konusu mu???Böyle bir kanunun çıkarılması çevre mühendislerinin işlerini daha rahat ve verimli bir şekilde yapmasına yardımcı olur mu?Sınırların belirlenmesi ile Çevre Mühendisliği diğer meslek dallarından ayrılır mı?(Biliyorsunuz birçok meslek dalı çevre mühendislerinin...
  3. Çevre mühendisliği sertifika mühendisliği :)

http://www.plusegitim.com/ şu adresteki çevre sekmesine bi göz atar mısınız.buradaki sertifikaların toplamı bizim mühendislik yapıyor :D
  4. Çevre mühendisliği

Çevre Mühendisliği bölümü hangi illerimizde var bilen varmı acaba DGS için gerekli yardımcı olurmusunuz...
  5. Çevre mühendisliği

Çevre Mühendisliği geniş kapsamlı bir meslek madem o ki niçin bizden bir çok konu üstünde çok şeyler bekliyorlar? Önemli olan tek bir dalında uzmanlaşmak değil midir? Herkes bir şeylerden belli bir birikimi kadar biliyor. Her konuda en iyi olmak zor ama bizden bunu istiyorlar. Doğaldır ki herkesin eksikleri çok olacaktır.