Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre mühendisliği'ni seçme sebebiniz?

Konu, 'Analizler ve Deneyler' kısmında CMNet Okuru tarafından paylaşıldı.

?

Neden çevre mühendisliğini kendinize meslek olarak seçtiniz?

1. Tamamen ösym nin hatası

7,4%
  2. Kaydırma yapmışım

5,6%
  3. Mühendislik olsun istiyordum puanım buna yetti

22,2%
  4. Yanlış tercih sıralaması yapmışım

7,4%
  5. Tamamen bilinçli ve istekli bir şekilde seçtim

16,7%
  6. Arkadaş / öğretmen tavsiyesi üzerine

24,1%
  7. Kader ağlarını örmüştü ama şu anda mesleğimi çok seviyorum ve sahipleniyorum

20,4%
  8. Geleceğin mesleği olduğu için (di)

24,1%
Birden fazla oy kullanılabilir.
  1. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Bu kadar çevre mühendisini bir arada bulmuşken şu merakımı bir gidereyim istedim. :)

2. yusuf

yusuf CMNet Üyesi

tamamen ösym nin hatası benim hatam değil :)

3. M. Hayri Cüneydi

M. Hayri Cüneydi CMNet Üyesi

Akraba kurbanıyım ben. :D :D Amerikada master yapmış,Hollanda'da,Japonya'da çalışmış akrabam geleceğin mesleği yaz dedi.Yazdık. :D Ama hamdolsun diyorum şimdi.Çok geç de olsa mesleğimi icra edebiliyorum. ;)

Şeyma Huyut Eyigün bunu beğendi.
  4. Burak Dumlu

Burak Dumlu CMNet Üyesi

Darısı başımıza :)

5. Pınar Pelit Demir

Pınar Pelit Demir CMNet Üyesi

Hayri Beye katılıyorumm bende akraba kurbanıyım:D Ama hiç pişman değilim mesleğimi severek yapıyorumm;) :p

6. M. Hayri Cüneydi

M. Hayri Cüneydi CMNet Üyesi

İnşa'Allah.Allah bütün meslektaşlarımın yolunu açık eylesin.

7. Burak Algül

Burak Algül CMNet Üyesi

akraba tavsiyesi ösym hatası kaydırma geleceğin mesleği derken çevre mühendisliğini meslek olarak edinip sevmeyen pek fazla arkadaşıma rastlamadım ileride neler olacak tahmin etmek çok güç değil aslında herkesin yolu açık olsun........

8. brkylmz1987

brkylmz1987 CMNet Üyesi

Valla beni dershanedeki rehber hocam yaktı :)

Şaka bi yana bu mesleği seçmemdeki en büyük etken rehber hocamdı. Avrupa Birliği uyum sürecinden girdi, ilerde en büyük mesleğin Çevre Mühendisliği olma öngörüsünden çıktı :)

Şimdi arkasından hayır dualarımı esirgemiyorum. Allah razı olsun kendisinden...

9. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Mühendislik olsun istedim puanım buna yettiiii Bilerek ve isteyerek seçmedim :) ama iyiki seçmişim şimdilik memnunum :)

10. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

bir "kendim ettim kendim buldum.." vakası.. :p mutluyum huzurluyum..
    bir de okul biterse:asik:

11. Burcu Yıldırım

Burcu Yıldırım CMNet Üyesi

Yanlış tercih kurbanıyım :)

12. Burak Dumlu

Burak Dumlu CMNet Üyesi

Gördüğüm kadarıyla kimse mesleğinden memnun değil. Bence bunun en büyük nedeni yetkililerin mesleğimize gerekli saygıyı göstermemeleri. Mesleğimizin hakettiği yerlerde bulunmamasından kaynaklanıyor. Buna neden olan kişilerin vicdanları sızlıyormudur ?

13. Çiğdem Aksoy

Çiğdem Aksoy Genel Yönetici

dersaneye giderken ismi lazım değil bir üniversitenin çevre mühendisliği öğrencileri yolumu kesti üniversiteye ait çevre gazetesi satıyorlardı bi satın alıp okuyayım dedim buarada da ayaküsttü sohbet ettik çocuklarla dersler iş hayatı çalışma konuları vb. inanmadım tabi yalan söylüyor olabilirler diye eve geldim meslek tanıtım kitapçığında okudum çevre mühendisliği hakkındaki bilgileri çocuklar doğru söylemiş meğer hoşuma gitti ilk sene kazanamadım ille çevre mühendisi olucam diye doğru dürüst tercih yapamadım sonraki sene tercihlerimin çoğu çevre mühendisliğiydi isteyerek gittim okudum bir de üstüne biraz uzattım sindire sindire bitirdim işte karşınızda işsiz olmasına rağmen mesleğine aşık bir çevre mühendisi duruyor :)

14. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Ben de mühendislik olsun istiyordum, tercihlerimi ona göre yapmıştım, sıralamada geleceğin mesleği olacağını düşündüğüm çevre ye de 12 tercihimden 6. sı olarak yer vermiştim :)

Çevre mühendisliği'ni seçme sebebiniz? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. TMMOB Çevre Mühendisleri Odası'na göre Çevre Mühendisliği

[COLOR="Red"]TMMOB Çevre Mühendisleri Odası'na göre Çevre Mühendisliği Çevre Mühendisliği Hakkında 1970’li yıllarda artan çevre sorunlarına karşı bütün Dünya’da yükselen çevreci hareketlere Ülkemiz de kayıtsız kalmamış bu alanda yasal düzenlemeler ve kurumsal yapılanmaların yanında üniversitelerde çevre konusunda teknik eğitim de verilmeye başlanmıştır. Halen üniversitelerin...
  2. Çevre Mühendisliği

Çevre Mühendisleri odasının sayfasında Çevre mühendiliği kanunu çıkarılması diye bir yazı gördüm,bu yazının çıkarılması söz konusu mu???Böyle bir kanunun çıkarılması çevre mühendislerinin işlerini daha rahat ve verimli bir şekilde yapmasına yardımcı olur mu?Sınırların belirlenmesi ile Çevre Mühendisliği diğer meslek dallarından ayrılır mı?(Biliyorsunuz birçok meslek dalı çevre mühendislerinin...
  3. Çevre mühendisliği

merblar... Yeni mezun, yetiştirilmek üzere gibi palavralarla 800 - 900 tl ye mühendis çalıştıran patronları kınıyorum. Patronuna mühendis çalıştırdığını hatırlatmayan, ücretinin ve standartlarının bu kadar düşük olamıycağını ifade etmeyen muhendis arkadaşları kınıyorum. Unutmayalım kı çevre muhendıslığının önemini ve mühendislerin standartlarını artırmayı sağlayacak olan biz ÇEVRE...
  4. Çed mi? Seçme-eleme mi ?

nüfusu 50.000 ve üzeri olan bir yerleşim yerinin deponi alanı için hangi aşama uygulanır neden?
  5. Çevre mühendisliği sertifika mühendisliği :)

http://www.plusegitim.com/ şu adresteki çevre sekmesine bi göz atar mısınız.buradaki sertifikaların toplamı bizim mühendislik yapıyor :D