• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre mühendisliği'ni seçme sebebiniz?

Neden çevre mühendisliğini kendinize meslek olarak seçtiniz?

• Kullanılan toplam oy
    54
Akraba kurbanıyım ben. :D :D Amerikada master yapmış,Hollanda'da,Japonya'da çalışmış akrabam geleceğin mesleği yaz dedi.Yazdık. :D Ama hamdolsun diyorum şimdi.Çok geç de olsa mesleğimi icra edebiliyorum. ;)

akraba tavsiyesi ösym hatası kaydırma geleceğin mesleği derken çevre mühendisliğini meslek olarak edinip sevmeyen pek fazla arkadaşıma rastlamadım ileride neler olacak tahmin etmek çok güç değil aslında herkesin yolu açık olsun........

Valla beni dershanedeki rehber hocam yaktı :)

Şaka bi yana bu mesleği seçmemdeki en büyük etken rehber hocamdı. Avrupa Birliği uyum sürecinden girdi, ilerde en büyük mesleğin Çevre Mühendisliği olma öngörüsünden çıktı :)

Şimdi arkasından hayır dualarımı esirgemiyorum. Allah razı olsun kendisinden...

Gördüğüm kadarıyla kimse mesleğinden memnun değil. Bence bunun en büyük nedeni yetkililerin mesleğimize gerekli saygıyı göstermemeleri. Mesleğimizin hakettiği yerlerde bulunmamasından kaynaklanıyor. Buna neden olan kişilerin vicdanları sızlıyormudur ?

dersaneye giderken ismi lazım değil bir üniversitenin çevre mühendisliği öğrencileri yolumu kesti üniversiteye ait çevre gazetesi satıyorlardı bi satın alıp okuyayım dedim buarada da ayaküsttü sohbet ettik çocuklarla dersler iş hayatı çalışma konuları vb. inanmadım tabi yalan söylüyor olabilirler diye eve geldim meslek tanıtım kitapçığında okudum çevre mühendisliği hakkındaki bilgileri çocuklar doğru söylemiş meğer hoşuma gitti ilk sene kazanamadım ille çevre mühendisi olucam diye doğru dürüst tercih yapamadım sonraki sene tercihlerimin çoğu çevre mühendisliğiydi isteyerek gittim okudum bir de üstüne biraz uzattım sindire sindire bitirdim işte karşınızda işsiz olmasına rağmen mesleğine aşık bir çevre mühendisi duruyor :)

Ben de mühendislik olsun istiyordum, tercihlerimi ona göre yapmıştım, sıralamada geleceğin mesleği olacağını düşündüğüm çevre ye de 12 tercihimden 6. sı olarak yer vermiştim :)