Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre mühendisliğinin temelleri ödev yardım

Konu, 'Çevre Mühendisliği Dersleri' kısmında Ö_Özcan tarafından paylaşıldı.

1. Ö_Özcan

Ö_Özcan CMNet Üyesi

Merhaba arkadaşlar Çevre Mühendisliğinin Temelleri dersinden bir ödev vermem gerekiyor. Ancak bazı nedenlerden dolayı derse giremedim bu yüzden zorlanıyorum. Bu sorularda yardım edebilecek arkadaşımız var mı ? Ve ya soru çözümleri için yardım alabileceğim bir kaynak var mı ? Teşekkür ederim .

Ekli Dosyalar:

2. İrem Bengisu Erol

İrem Bengisu Erol CMNet Üyesi

ne şeker bi 1. soru öyle o :)

3. Ö_Özcan

Ö_Özcan CMNet Üyesi

Maalesef öyle görünüyor :)

4. Olgaç Sürmelihindi

Olgaç Sürmelihindi Genel Yönetici

5. Ö_Özcan

Ö_Özcan CMNet Üyesi

Nasıl çözüldüğü hakkında bilgi verebilir misiniz rica etsem ? :)

6. Olgaç Sürmelihindi

Olgaç Sürmelihindi Genel Yönetici

şimdi baslangıc konsantrasyonu 200 ve kapasite 2.8 m3/dk son konsantrasyon 100 bunlar arasında orantı kurdum ve 100 dekı kapasiteyi buldum sonrada dk 1.4 m3 cıkıyor ve odanın kapasitesi 28 m3 oldugu için 1dk 1.4 m3 ise 28 m3 de kactır dedim 20 dk cıkıyor

7. Ö_Özcan

Ö_Özcan CMNet Üyesi

Çok teşekkür ederim :)

Çevre mühendisliğinin temelleri ödev yardım konusuna benzer içeriklerimiz
  1. RO ve UF Sistemlerinin Temelleri, Özellikleri ve Uygulama Alanları

Arkadaşlar ilişikte USA merkezli DOW© firmasının hazırladığı RO ve UF sistemleriyle ilgili sunumu ilişikte sizlerle paylaşıyorum. Yararlı olması dileğiyle..
  2. Çevre görevlisine yardım

ben yeni mezun çevre mühendisiyim bir firmada çevre görevlisi olarak işe başladım çevre ve şehircilik bakanlıgı siteside e-izin kısmaına çalıştıgım firmanın çevre görevlisi olarak kayıt olmak istiyorum ama firma yetkilileri mobil imzaya sahip diil ben nasıl halledebilirim bu işi??
  3. Ödev ve föy yardım

s.a arkadaşlar yeni üye oldum siteye 2 ders hakkında tecrübe bekliyorum..! 1.çevre kimyası (asit baz titrasyonları ) deney rapor ödevleri nasıl hazırlanır 2.çevre mikrobiyolojisi föy deney raporlarını nasıl yapabilirim ... ! yardımlarınızı esirgemeyinn ...!
  4. Ödev yardım

arkadaşlar bi ödev sorum vardı acil yardımcı olursanız çok mutlu olurum ,belki basit bir soru ama ben konuya hakim değilim henüz :( Soru şu : -->Reaktif konsantrasyonunun 100 mg/l den 20 mg/l 'ye indirilmesi istenmektedir.Reaksiyon 1.mertebeden olup (k = 0,8 1/gün,Q= 3785 m3/gün olduğuna göre ; a) Tam karışımlı sürekli sürekli akımlı , b)Dört adet seri bağlı ,sürekli akımlı tam...
  5. Çevre izni hk yardım

Merhabalar, firmam çevre izninden ve ÇED'den muaf fakat yıl başında farklı bir adreste bulunan boyama tesisi (ÇED Gerekli değildir kararı var) bizim firmaya devroldu (bu tesisin çevre izni ile ilgili bir dokümanını bulamadım). bu durumda yeniden çevre iznine başvurmam gerekir mi?