• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre, Orman ve Şehircilik Bakanlığı

Işıl Sakin

Kayıtlı Kullanıcı
Haberlerden Alıntı:

"Başbakan Erdoğan yeni kabine yapısını düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı. "8 Devlet Bakanlığı kalktı, 6 yeni Bakanlık geldi" diyen Başbakan, Bakanlık sayısının 25'e indiğini duyurdu.
----
Çevre ve Orman Bakanlığı ile Bayındırlık ve İskan Bakanlığını birleştirdik. Çevre, Orman ve Şehircilik Bakanlığı yaptık."

Hayırlı olsun mu diyelim, ne diyelim? Sizce bu olumlu bir adım mıdır olumsuz mu?

Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

@hakankala

Evet arkadaşımıza katılıyorum.
Burada en önemli konu Veysel Eroğlunun bakan olarak kalması , aksini düşünmek bile istemiyorum.Aksi olduğu takdirde olmayan yada zerre olan itibarımız diye birşeyden söz etmek mümkün değil.
Geçmişe dönüp baktığımızda Çevre bakanlığı , turizm ve çevre ,çevre ve orman şeklinde değişen durumlar oldu.Hoş bu yapı beni çok tatmin etmese de ormanın tarım ve köyişleri tarafına geçmesini beklerdim.Bu açıdanda Gıda Müh.lerinin durumu bizdende kötü ama en azından kamuoyu önünde bizden daha itibarlılar.
Neyse konumuza geri dönelim.Bakanların açıklamasını beklemek durumundayız ümit açısından , şöyle düşünüyorum.Bildiğim kadarıyla Başbakan Veysel Eroğluna oldukça fazla güveniyor.Vekil olması dolayısıyla Bakan olmasıda hep bu çerçevede oldu diye biliyorum.Afyondaki çok yüksek oy oranıda ayrı bir artı bakanımız için ama burası Türkiye şapkadan sürprizler çıkabilir.
Şahsen ben okulda Şehircilik diye bir ders aldım.Aslında bu dersin içeriği daha ayrıntılı olabilirdi.Çevre deyince hepimiz biliyoruz ki sonu belli olmayan çok geniş noktalara yayılabilir.Ama şehircilik bize çok yakın mimarlar yada şehircilik mezunları kadar olmasa da ;bizim için avantaj olacağını düşünüyorum...

Arkadaslar duyumlarıma göre
orman müdürlüğü ayrı
çevre bayındır ayrı olacak...

@Berkan Tunçludemir

Berkan Bey haklı çıktı, ancak başbakan Veysel Eroğlu'dan da vazgeçmedi ve başka bir çözüm üretti. Buyrun haber burada

----------------------------------------- ALINTI--------------------------------

Erdoğan yeni kabineyi meclis başkanlığı seçiminden sonra açıklayacak. Bakanlar Kurulu’nu oluşturacak 24 bakan koltuğunu yetersiz gören Erdoğan, üç hafta önce kurulan Çevre, Orman ve Şehircilik Bakanlığı’nın bölünerek bir yeni bakanlık daha kurulmasını istedi. Söz konusu bakanlık kapatılırken Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Orman ve Su işleri Bakanlığı adıyla iki yeni bakanlık kuruldu. Erdoğan’ın onayının ardından Cumhurbaşkanı’na sunulacak düzenleme ile kabinedeki Bakan sayısı 24’den 25’e çıkacak.

Görevleri arasında çevrenin korunması ve düzenli yapılaşmanın sağlanması olan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın en önemli kurumu Toplu Konut İdaresi (TOKİ) olacak.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı ise Orman Genel Müdürlüğü ile Devlet Su İşleri’ni bünyesinde barındıracak.

Kulislerden gelen bilgiye göre, Başbakan Erdoğan’ı bakanlık sayısını artırmaya sevk eden şey, Veysel Eroğlu ile Erdoğan Bayraktar arasında bir tercih yapamaması oldu.

Başbakan Erdoğan’ın İstanbul ekibinde yer alan Veysel Eroğlu, İSKİ ve DSİ’nin eski genel müdürüydi ve halen Çevre ve Orman Bakanlığı’nı sürdürüyor. Veysel Eroğlu zamanında DSİ’nin bağlandığı Çevre ve Orman Bakanlığı icracı bakanlık haline getirildiği için eleştiriliyordu.

Başbakan Erdoğan’ın, Eroğlu’nu Orman ve Su İşleri Bakanı olarak görmek istediği söyleniyor. Başbakan’ın TOKİ başkanıyken milletvekili olan Erdoğan Bayraktar’ı ise Çevre ve Şehircilik Bakanı yapacağı kaydediliyor.

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Bence her ikisinden de vazgeçilmeli. birincisi şehircili TOKİ değil ki dunyada bu kadar absürd 2. bir poje var mıdır? ikincisi ise Çevre Mühendsilerini yerden yere vuran kişi gene bizden sayılan Veysel Eroğlu dur....
Sonuc: Herşey birilerinin faydasına....her zaman oldugu gibi teknik uzmanlar safdışı siyasi liderler ön planda... ve bundan dolayıdır ki sevinilecek birşeyler yok ortada...

Başbakanımız bizim yararımıza değil çevresindeki insanlar için yeni bakanlıklar oluşturduğu da bu durumda çok net görülmektedir.