Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre sektörüne yatırım yapmak isteseniz?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Gül Can tarafından paylaşıldı.

1. Gül Can

Gül Can Çaykur Sevdalısı

Merhaba Arkadaşlar,
    Eğer yeterli sermayeniz olsaydı, çevre konusunda hangi sektöre yatırım yapardınız?
    Her şeyden haberdar olmak zor, gördükleriniz, bildikleriniz, duyduklarınız nelerdir?
    Biraz bilgi paylaşımında bulunalım ve sohbet edelim istedim :)

2. M. Hayri Cüneydi

M. Hayri Cüneydi CMNet Üyesi

Eğer yeterli sermayem olsaydı çevre hususunda geri dönüşüme yatırım yapardım.Özellikle de geri dönüşüm.Mesela P.E. veya P.P. (çuval veya naylon) alıp kırma makinasında çapak yapıp granül makinasında hammadde imal ederdim. ;)

Burak Dumlu bunu beğendi.
  3. Gül Can

Gül Can Çaykur Sevdalısı

O işin uygulama kısmı biraz zor değil mi Hayri Bey? :kötü:
    Plastik geri kazanan tesislerde gördüğüm kadarıyla hiç düzen olmuyor, paldır küldür gidiyor işler..

4. M. Hayri Cüneydi

M. Hayri Cüneydi CMNet Üyesi

Hehehehe.Doğrudur.Ama benim Çevre Mühendisi olarak sermayem olsaydı yapmak istediğim çevre ile ilgili iş bu.Birinci sırada tabii ki.Herhalde çevreci olduğumuz için işler daha düzenli olurdu diye düşünmekteyim. ;)

Gül Can bunu beğendi.
  5. Gül Can

Gül Can Çaykur Sevdalısı

Haklısınız Hayri Bey ;) Düzen şart! :)

M. Hayri Cüneydi bunu beğendi.
  6. Göksel Kurtuluş

Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

Ben olsam uluslararası düzeyde sürdürülebilirlik raporlamaları, karbon ayak izi hesaplamaları, yeşil bina sertifikasyonları vs. yapmak isterdim.

7. Gül Can

Gül Can Çaykur Sevdalısı

Yeşil bina sertifikasyonları ilgi çekici bir konu :)

8. Mahmut Cimşit

Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

toryum osminyum gibi madenlerin çıkarılması ve işlenmesi işine girerdim.

çok param olsaydı her gün bütün ulusal yayın yapan kanallarda saat 20:00 da çevre ile ilgili reklam verirdim.
    reklamda da "adam olun çevrenize sahip çıkın derdim"

Gül Can ve Tolga Gül bunu beğendi.
  9. Burak Dumlu

Burak Dumlu CMNet Üyesi

Yeterli param olsa geri dönüşüm işleri özelliklede ÖTL işi oldukça tatlı bir iş :)

Gül Can bunu beğendi.
  10. Turgay Yılmaz

Turgay Yılmaz CMNet Üyesi

Yeterli param olsaydı Yenilenebilir Enerji sektörüne girmiştim ki ilerleyen zamanlarda gireceğim ;)

Gül Can bunu beğendi.
  11. Mahmut Cimşit

evraka evreka evraka
    paslanmaz sektörüne girerdim.

12. Gül Can

Gül Can Çaykur Sevdalısı

Paslanmaz sektörü derken? Biraz açar mısınız? :)

13. Mahmut Cimşit

paslanmaz çelik.
    türkiyede sadece bir fabrika bunu yapabiliyor. oda yeni açıldı.

Çevre sektörüne yatırım yapmak isteseniz? konusuna benzer içeriklerimiz
    Fatih Özcan
  1. AB'den Çevreye 58 milyar Avro'luk yatırım

Avrupa Birliği Çevre Faslı süreci içinde, su, atık, hava, endüstriyel kirlilik ve doğa koruma alanlarında toplam 58 milyar 615 milyon avro yatırım yapılacak. Çevre ve Orman Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sedat Kadıoğlu, Türkiye'nin Avrupa Birliği katılım müzakereleri çerçevesinde, geçen yıl açılan çevre faslı süreci içerisinde, 2007-2023 yılları arasında su, atık, hava...
  2. gülnuraydın
  3. Türkiye'nin kentsel çevre altyapısı yatırım ıhtıyacı fayda,malıyet analızlerı

Hızla artan kent nüfusu, kent merkezlerinde yoğunlaşan ekonomik aktiviteler, kentleri ve çevresini önlenemez seviyelerde kirletmektedir. Kentlerin sosyal ve ekonomik kalkınmasında belirleyiciliği bulunan kanalizasyon alt yapısı, sürdürülebilir kalkınmanın vazgeçilmez şartı olan çevrenin korunması prensibine doğrudan hizmet etmektedir. Ülkemizde kentleşme ile birlikte başlayan alt yapı...
  4. Ceyda Kazancioglu
  5. Çevre Hukuku üzerine Yüksek Lisans yapmak

Merhaba arkadaşlar; Çevre Hukuku üzerine yüksek lisans yapmak istiyorum lakin Türkiye de bu konu üzerine yüksek lisans yapabileceğim bi üniversite bulamadım. Acaba ben mi yeterince araştıramadım diye bir de sizlere sormak istedim. benim gözden kaçırdığım bir üniversite de var mı?ü Çok teşekkür ediyorum.
  6. CMNet Okuru
  7. Güneşe ciddi yatırım yapıyorlar..

Dünyada güneş enerjisine ciddi yatırımlar yapılıyor. Güneş enerjisi yenilenebilir enerji kaynakları arasında en gözde olanlardan. Fotovoltayik paneller henüz %50’nin altında bir oranda enerji verimliliğine sahip olsa da dünyada güneş enerjisine ciddi yatırımlar yapılıyor. Güneş enerjisinden elektrik üretimi konusunda Avrupa ülkelerinin en geri kalmış isimlerinden olan ülkemizde, 2012...
  8. Hakan Nizamogullari
  9. Japonlar'dan türkiye'de nükleer'e dev yatırım

Sinop’a kurulacak 22 milyar dolarlık nükleer santral ihalesini kazanan Japonlar’ın Türkiye’ye ilgisi sürüyor. Afşin Elbistan’da 12 milyar dolara yapılması planlanan termik santral yatırımı için de Japon firmaların devreye girdiği öğrenildi... Birleşik Arap Emirlikleri devlet şirketi TAQA’nın Afşin Elbistan’da yapacağı 12 milyar dolarlık santral yatırım kararını ertelemesinin ardından Japonlar...