• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre sektörüne yatırım yapmak isteseniz?

Gül Can

Giresun sevdalısı
Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü
Merhaba Arkadaşlar,
Eğer yeterli sermayeniz olsaydı, çevre konusunda hangi sektöre yatırım yapardınız?
Her şeyden haberdar olmak zor, gördükleriniz, bildikleriniz, duyduklarınız nelerdir?
Biraz bilgi paylaşımında bulunalım ve sohbet edelim istedim :)

Eğer yeterli sermayem olsaydı çevre hususunda geri dönüşüme yatırım yapardım.Özellikle de geri dönüşüm.Mesela P.E. veya P.P. (çuval veya naylon) alıp kırma makinasında çapak yapıp granül makinasında hammadde imal ederdim. ;)

@M. Hayri CÜNEYDİ
O işin uygulama kısmı biraz zor değil mi Hayri Bey? :kötü:
Plastik geri kazanan tesislerde gördüğüm kadarıyla hiç düzen olmuyor, paldır küldür gidiyor işler..

@Gül CAN
Hehehehe.Doğrudur.Ama benim Çevre Mühendisi olarak sermayem olsaydı yapmak istediğim çevre ile ilgili iş bu.Birinci sırada tabii ki.Herhalde çevreci olduğumuz için işler daha düzenli olurdu diye düşünmekteyim. ;)

Ben olsam uluslararası düzeyde sürdürülebilirlik raporlamaları, karbon ayak izi hesaplamaları, yeşil bina sertifikasyonları vs. yapmak isterdim.

@Göksel Kurtuluş
Yeşil bina sertifikasyonları ilgi çekici bir konu :)

toryum osminyum gibi madenlerin çıkarılması ve işlenmesi işine girerdim.

çok param olsaydı her gün bütün ulusal yayın yapan kanallarda saat 20:00 da çevre ile ilgili reklam verirdim.
reklamda da "adam olun çevrenize sahip çıkın derdim"

@Mahmut Cimşit
Paslanmaz sektörü derken? Biraz açar mısınız? :)