• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre şikayetleri hk.

Orhan_Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Merhabalar,
Bir firmada çalışıyorum. Çevremizdeki bir firma içeriğinde siyanür olan bir maddeyi yakıyor. Bu işlemi sadece gece yapıyor. Firma sahibimiz de bununla nasıl başa çıkabileceğimizi sordu. Benim aklıma BİMER şikayet geldi ama şikayet ederiz daha sonra oraya gelmişken bizim firmamıza da denetime gelmesinler diye bir duraksadım. Şikayet için nasıl bir yol izlememi önerirsiniz?

benzer sıkıntı bizde de var,
çevre mevzuatı kapsamında bazı şeyleri yasakladık, ama tam karşımızda bizimle aynı işi yapan firma hala bu işlemleri yapıyor,
bu durumda patron bana şu soruyu soruyor;
bizde yasak ise, bunlarda niye değil? bunları kim denetliyor? nasıl şikayet ederiz? vb.

@Bekir38

Aynen öyle. Benim aklıma vatandaş olarak BİMER'den şikayet etmek geldi. Ama birde şöyle bir durum var. Firmanın adı fln yok. Merdiven altı bir yer. Şikayet etsem nasıl tarif edicem.

BİMER işlemleri uzun sürüyor, siz ALO 181'i arayın ilgili çevre müdürlüğüne anında düşüyor şikayet ettiğiniz olay.

@Orhan_Yılmaz

Orhan Bey,

Hem Çevre ve Şehircilik hem de Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığına şikayet edin derim. çevreye önem vermeyen kendi çalışanına da önem vermez...

Arkadaşlar şikayet edilen yer neresi ise oraya denetime gittikleri için il çevre ve şehircilik müdürlüğünden gelen kişi civardaki firmalara isterse ani denetim yapar. Bunu da eğer tutanak tutarsa il çevre ve şehircilik müdürlüğünden gelen kişi tuttuğu tutanakta belirtir. Yoksa şikayet edilen yere gider ve şikayete konu hakkında tutanak tutar ve tutanağında şikayet olarak belirtir.