Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre Sorunları

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında akint. tarafından paylaşıldı.

1. akint.

akint. CMNet Üyesi

Mrb Arkadaşlar

Sizce Dünyanın en büyük çevre sorunu nedir . Bu soruyu spesifik olarak değilde (örneğin şimdiki meksika körfezindeki çevre felaketi) daha genel bir bakış açısıyla herkesin fikrini sunmasını rica ediyorum .Şimdiden teşkkür edrim .

2. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Bence en büyük çevre problemi BİLİNÇSİZLİK ve VURDUMDUYMAZLIK. Bu iki sorun halledilse hiçbir sorun kalmayacaktır.

Çevre Sorunları konusuna benzer içeriklerimiz
  1. ASKİ-arıtma tesisi işletme sorunları

Ankara Merkezi Atıksu Arıtma Tesisi Tanıtımı Merkezi Atıksu Arıtma Tesisi, kent merkezine yaklaşık 45 km uzaklıkta, Sincan ilçesi Tatlar Köyü yakınında kurulmuş olup 1.Ağustos.1997 yılında işletmeye açılmıştır. Tesis kuru havalarda günde 765.000 m3, yağışlı havalarda 1.530.000 m3 atıksuyu arıtacak kapasitede olup, Tesise gelen atıksudaki organik kirlilik (biyokimyasal oksijen ihtiyacı,...
  2. Samsunun çevre sorunları yaklaşık 3 sayfalık bir not gerekli

Notlar ingilizce olmalı. ingilizce olarak rapor verilecek böyle bir çeviri yapabilecek olan var mı yada elinde hazır kaynak olan varsa paylaşırsa sevinirm ede türkçe kaynak var az bir şey bunun çeviriside olabilir biri yardımcı olabilirmi ingilizcem buna yetmiyor maalesef.
  3. Müthiş türk projesi ile su sorunları olmayacak

Hacettepe Üniversitesi Çevre Mühendisliği öğretim üyesi Prof. Dr. Cemal Saydam, sahra tozunun bulutların üzerine atılarak yağmur ve kar yağdırılmasını sağlayan buluşa imza attıklarını bildirdi. Prof. Dr. Saydam, Hacettepe Üniversitesi Beytepe Yerleşkesinde düzenlenen basın toplantısında, çöl toprağının bulutlarla etkileşimi ve yağış kontrolünde kullanımıyla ilgili "Çöl Kökenli Toprak...
  4. Yeni mezunlar ve sorunları-soruları

merhabalar, çevre muhendisliğinde bu sene son sınıftayım. İngilizce eğitimi aldım ama aktif olarak kullanamıyorum.(hatta bunun ıcın tekrar öss ye gırıp bir bölümü kazanıp hazırlığını okuyup sonra da okulu terketmek diye bir niyetim var ama ne kadar mantıklı olur bılemıyorum, artık ing kurslarına para vermekten cok sıkıldım.) Mezun olduktan sonra ne yapacagımı da bılmıyorum. Okulda...
  5. Izin lisans sorunları hk.

Arkadaşlar Bakanlığın Alo 181 e Kurmuş olduğu Bize telefonda destek veren Teknik birimin kapanacağı haberini duydum.Bize telefonda tek hizmet veren birim teknik yardım olduğu için bunun kapanmaması için bakanlıkla yazılı veya sözlü iletişime geçelim.Çed daire başkanlığı ile irtibata geçmenizi önemle rica ederim.saygılarımla çevre görevlisi