• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre ve Sanayi Buluşmaları Devam Ediyor...

Can Avşar

Antalya İl Temsilcisi
Etkinlik Grubu
Firma
ARÜV ÇEVRE MÜH. A.Ş.
222.jpg

Genel Müdürlüğümüzün, endüstriyel faaliyetlerden kaynaklanan kirliliğin önlenmesi, çevrenin korunması ve sanayi kuruluşları tarafından Çevre Mevzuatının getirmiş olduğu yasal sorumlulukların yerine getirilmesinin temini için sanayicilere yönelik geliştirdiği “AB Sürecinde Sanayi ve Çevre” konulu bilgilendirme toplantılarının altıncısı 07.01.2011 tarihinde Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde gerçekleştirilmiştir.

Toplantıya Çevre Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Eyüp YAHŞi başkanlığında İzin ve Denetim Dairesi Başkanlığından Elif ÖZCAN, Atık Yönetimi Dairesi Başkanlığından Arzu NURAY, Hava Yönetimi Dairesi Başkanlığından Gökşin TEKİNDOR, Su ve Toprak Yönetimi Dairesi Başkanlığından Ahmet ALADAĞ ve Kimyasallar Yönetimi Dairesi Başkanlığından Ahmet GÖKTAŞ tarafından oluşan geniş bir heyetle katılım sağlanmıştır.
Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren işletmelerin yanı sıra, Manisa’daki diğer organize sanayi bölgelerinden işletmecilerin de yoğun ilgi ve katılım gösterdiği toplantıda Genel Müdür Yardımcısı Eyüp YAHŞi, Bakanlığımızın çevre politikaları, Avrupa Birliğine uyum süreci ve bu noktada yapılan çalışmalar ile Bakanlığımızın hedefleri ve sanayicilerimizden beklentiler ile ilgili bir konuşma yapmıştır. Eyüp YAHŞİ’nin konuşmasını müteakiben “Çevre İzni/Çevre İzin ve Lisansı Uygulamaları”, “OSB’de Atık Yönetimi”, “OSB’de Atık Su Yönetimi”, “Hava Kirliliği ve OSB’ler” ve “OSB’de Kimyasallar Yönetimi konularında Bakanlık temsilcileri tarafından sunumlar yapılmıştır.

222.jpg

222.jpg

Manisa Bilgilendirme toplantısına katıldım. Gerçekten hiç bilmeyen arkadaslar için güzel bir toplantı ancak bilen arkadaslar için biraz sıkıcı ve tekrar olabilir. Yine de böyle bölgemizdeki bilgilendirme toplantılarını kacırmamak gerekir. tavsiye ederim. imkanınız varsa mutlaka gidin.

bende kemalpaşa organize sanayi bölgesinde düzenlenen bilgilendirme toplantısına gitme fırsatı buldum 26 ocakta. bir son sınıf öğrencisi olarak çok bilgi edindim orada tüm çevre mühendisliği bölümü öğrencilerine tavsiye ederim. Bizim sanayideki misyonumuzun yanı sıra sanayicinin bize bakışına kadar herşeyi bire bir görüyorsunuz.