Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın logosu belli oldu...

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Ece Altıntaş tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. Ece Altıntaş

Ece Altıntaş CMNet Üyesi

Ödüllü logo yarışmasına Türkiye genelinden 859 başvuru oldu.

Yarışmada, Rize'nin Ardeşen ilçesinde Teknoloji-Tasarım öğretmenliği yapan Mustafa Topaloğlu'nun tasarladığı logo birinci seçildi.

Logodaki turuncu renk şehirleri simgelerken, yeşil renk çevreyi, mavi renk ise gökyüzünü ve denizi temsil ediyor.

Başvurular arasından Bakanlığın yanı sıra, Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü ve Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü, Çevresel Etki Değerlendirme İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü, Mesleki Hizmetler Genel Müdürlüğü olmak üzere dört genel müdürlüğün de logosu belli olurken, diğer üç genel müdürlük için ödüle layık bir eser bulunamadı.

Bakanlığın web sitesinden yapılan açıklama şöyle;

BAKANLIK LOGOSU SEÇİCİ KURUL TUTANAĞI

644 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak yeniden yapılanan Bakanlığımızın loğo ve kurumsal kimlik tasarım yarışması düzenlenmiş 27/07/2011 tarih 050.06/5702 sayılı “Olur” ile yarışma için seçici kurul oluşturulmuştur. Şartnamede son teslim tarihi olan 22/08/2011 tarih saat 17.00′a kadar Bakanlığımız Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı evrak kayıtlarına toplam 895 adet değişik rumuz numaralı tasarım teslim edildiği anlaşılmıştır. 25/08/2011 tarihinde seçici kurulumuz toplanmış ve bahsi geçen tasarım ürünlerini değerlendirmiştir.

1. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı için 859226 rumuz numaralı tasarım,
    2. Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü için 761234 rumuz numaralı tasarım,
    3. Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü için 885496 rumuz numaralı tasarım,
    4. Mesleki Hizmetler Genel Müdürlüğü için 101811 rumuz numaralı tasarım,
    5. Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü için 907078 rumuz numaralı tasarım, Kurulumuzca birincilik ödülüne layık görülmüştür.

a. Mekansal Planlama Genel Müdürlüğü,
    b. Yapı İşleri Genel Müdürlüğü,
    c. İmar ve Kentsel Altyapı Genel Müdürlüğü için verilen tasarımların hiçbiri birincilik ödülüne layık görülmemiştir.

Birincilik ödülüne layık görülen tasarımlar ile ilgili başvuru dosyaları ekte sunulmuş olup, işbu tutanak seçici kurulumuzca 3 (Üç) asıl nüsha halinde düzenlenerek 25/08/2011 tarihinde imza altına alınmıştır.

Makamlarınızca uygun görülmesi halinde seçici kurulun almış olduğu kararın onaylanması hususunu tensiplerinize arz ederiz.

672585_detay.jpg

2. mrtblgn

mrtblgn CMNet Üyesi

öteki logolarıda görebilme imkanımız varmı acaba

3. Tuğba Cabi

Tuğba Cabi CMNet Üyesi

Eski logo daha güzeldi..

4. Göksel Kurtuluş

Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

Çevrenin pabucu dama atıldı, yaşasın yapılaşma, inşaatlar, betonarme düzen logodan bile anlaşılıyor neyin ön planda tutulacağı

5. Tuğba Cabi

Tuğba Cabi CMNet Üyesi

Evet bana kalırsa holding amblemi gibi olmuş..Kurum gereği hiç uymamış..

6. Tuğçe Kökbaş

Tuğçe Kökbaş CMNet Üyesi

Ben de hiç beğenmedim. Eski logo daha güzeldi.

7. qrafiqer

qrafiqer CMNet Üyesi

bende aynen bunu yazıyordum, şehircilik çevrenin önüne geçmiş :)

8. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Aşırı basit ve özensiz bayındırlık bakanlığına hayırlı olsun

9. Göksel Kurtuluş

Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

Çevre ve Orman Bakanlığı logosu çıtayı yükselttiği için beğenilmesi zaten zor olacaktı fakat en azından çevre kısmı için de biraz çalışsalar iyi olurmuş...

10. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Logoyu sentezlemek gerekirse " Deniz manzaralı Yeşil her yere bina yapılacak" mesajı verilmiş :)

hazeldogan bunu beğendi.
  11. M. Hayri Cüneydi

M. Hayri Cüneydi CMNet Üyesi

Hehehehe.Güzel bir tespit Fatih Bey.Sonuna kadar size katılıyorum. :)

12. mevlut_d

mevlut_d CMNet Üyesi

turuncular bınaya benzıyor hadı onu anladık da cevreye benzeyen hiçbir şey yok.yanı yarısmaya katılanlar içinden ilk on arasında anket yapsalardı keşke.onlara sadece ilk onu belirlemek kalsaydı.birinciyi siteye girenler seçseydi iyi olurdu.

13. Berkan Tunçludemir

Berkan Tunçludemir CMNet Üyesi

yahu işte yeşil var mavi var daha ne istiyorsunuz size de yaranılmıyor :D
    bu arada tasarımcı arkadaş demiş ki;
    "şimdi buraya 6 tane toki binası diksem tasarımı bozar, 1 tane diksem az kalır beğenmezler.. en iyisi allahın hakkı üçtür mantığı ile 3 tane koyim..hem başbakanımızda 3 çocuk istemişti her çocuk için 1 apartman daha sempatik olur" :D

14. Eagle

Eagle CMNet Developer

Konu eski bir konu ama yine de yazmak istedim. Açıkçası bu logoyu çok da başarılı bulmadım. New York'taki gökdelenlerden falan mı etkilenildi bilmiyorum. İnternette ya da sağda solda baktığımda büyük ebatlı logoları bile kalitesiz duruyor. Daha güzel bir logo yapılabilirdi. CMNet'in logosu bile ondan daha güzel. Logo basit olmakla birlikte hiç olmazsa şu yazı fontu biraz değişik olsa iyi olurdu.

15. Çiğdem Aksoy

Çiğdem Aksoy Genel Yönetici

konu hortlayınca her yeni gelen bakan logo değiştirme yarışması yapıyor sandım neyse ki öyle değilmiş :) herşey fevkaledenin fevkinde zaten bakanlıkta rayına oturmuş bir sistem!! var logomuz da kusurumuz olsun di mi ama logonun çevre mühendisliğiyle çok yakından bir alakası olmamakla beraber mavi rengi az da olsa kendimiz için olduğunu düşünmek istiyorum.

16. Eagle

Eagle CMNet Developer

Logoyu yaparken sanırım şuradan etkilenmişler yani New York'ta Central Park diye bir yer var böyle göl, nehir, ağaçlar ve arkadaki yüksek gökdelenler falan:

Central_Park_NYC.jpg

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın logosu belli oldu... konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre, Orman ve Şehircilik Bakanlığı

Haberlerden Alıntı: "Başbakan Erdoğan yeni kabine yapısını düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı. "8 Devlet Bakanlığı kalktı, 6 yeni Bakanlık geldi" diyen Başbakan, Bakanlık sayısının 25'e indiğini duyurdu. ---- Çevre ve Orman Bakanlığı ile Bayındırlık ve İskan Bakanlığını birleştirdik. Çevre, Orman ve Şehircilik Bakanlığı yaptık." Hayırlı olsun mu diyelim, ne...
  2. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Dış Paydaş Anketi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı stratejik planını hazırlama süreci kapsamında internet sitesinden bir anket yayınlamıştır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın paydaş beklentilerini anlamayı amaçlayan anketinin doldurulması söz konusu Bakanlığın stratejik plan çalışmalarında özel sektör görüşlerinin dikkate alınması bakımından önem taşımaktadır. Ankete http://anket.cevresehircilik.gov.tr/...
  3. T.c. çevre ve şehircilik bakanlığı faaliyetleri ve uygulamaları

Çevre ve Şehir dergisi. http://cevrevesehir.com/ Mobil uygulamalar. http://www.csb.gov.tr/turkce/index.php?Sayfa=faaliyetdetay&Id=641 Mobil uygulama çok hoşuma gitti, yönetmelikler hatta izin lisans portal girşi bile mevcut. Atık yağ toplama projesi http://www.temizcevreengelsizhayat.org/index.html
  4. Çevre ve şehircilik bakanlığı'na soruyoruz

30 Kasım 2013 tarihinde gerçekleştirdiğimiz “Biz Bu Yönetmeliği Durdururuz” forumunda üyelerimizden gelen öneri , görüşler üzerinden oluşturulan etkinlik takvimi oluşturulmuş ve sizler ile paylaşılmıştır. Bu kapsamda alınan görüşler üzerinden mesleğimize, onurumuza sahip çıkmak için üyelerimiz , öğrencilerimiz ile birlikte sesimize ses katarak, çoğalarak bu haksız süreci durdurmaya devam...
  5. Çevre mühendisleri ve çevre şehircilik bakanliği

Değerli meslektaşlarım önümüzde 2012 yılına dair son atama dönemi var. çevre ve şehircilik bakanlığı çevre mühendisi dışında ne kadar mühendis varsa (başta inşaat) atadı. peki bize sıra ne zaman gelecek ya da sayın bakanımızın bize yönelik çalışmaları nelerdir? bunun yanı sıra biz mühendisler bu durumun düzelmesi için neler yapıyoruz? arkadaşlar dışarıda çevre mühendisi arkadaşların 500-1000...