• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre yönetim birimi-Belediyeler

Erdem Akgül

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
TARSUS BELEDİYESİ
belediyelerde çevre denetim veya çevre görevlisi olarak çalışan var mı??Çevre görevlisi ve danışmanlık firmaları hakkında yönetmelikte M:7 3. bentte belediyler en az bir çevre görevlisi çalıştıracak veya çevre denetim birimi kuracak diyor.Belediyemizde sözleşmeli pozisyonda çalışıyoruz.ÇG çalıştırma şartında sanırım bu durum engel değil ve bağlı bulunan müdürlük bünyesinde bu işleri takip ve tanzim edebiliriz diye düşünüyorum.
1-fakat bu durumda Çevre Görevlisi belgemizi şahıs olarak mı yoksa belediye adına başvuru yapılarak alınacak??

firma bilgi sistemine eklerken hepsinin tek vergi numarası altında tesis olarak göstermek zorundasınız.Tesis olarak ekledikten sonra çevre görevlisi atama kısmında her biri ayrı olarak gözükecektir. buradan hepsine atama yaparak bakılabilir. teşekkür ederim.

@atekyıldız vergı numaraları aynı olabılır fakat beledıye ısletme devrı yapmamıssa ve beledıye orayı ısletıyorsa olabılır aksı durumda olmaz .cunku beledıye taseron bır fırmayla anlasmıs dıyelım .ısleten ,sözlesme geregı taseron fırma oldugu ıcın cevre gorevlısıde taseron fırmaya aıt olacak ve ona gore sgk gırısı yapılacak .bu durumda beledıyede calıstıgın ıcın zaten sgk lı oldugun ıcn orda calısma durumun olamaz .sgk sız calısma durumunda olamayacagı ıcın belgenı kaybetme durumun var . orasını beledıye ısletmıs olsa senı baya yorarlardı zaten :)

Arkadaşlar belediyede çevreyle ilgili herhangi bir birim yok temizlik işleri müdürlüğü var sadece çevre faaliyetleri orada yapılıyor yada yapılmamış şimdi bir birimde toplamak evrak takibi yapmak tüm çevrenin koordinasyonunu sağlamak için bir çevre birimi kurmak istiyorum ama müdürlük kuramıyoruz bazı sebeplerden dolayı birim olarakta çevre denetim birimi galiba nasıl kurulur nedir yapılması gerekenler çok bir bilgi bulamadım bilgisi olan var mı bana yardım edebilicek?