Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre yönetim birimi yeterlilik belegesi alma işlemleri

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında sdagtekin tarafından paylaşıldı.

1. sdagtekin

sdagtekin CMNet Üyesi

Merhaba arkadaşlar,

Çevre yönetim birimine yeterlilik almak için çevrim içi çevre izinleri online sayfasından dekont yükleyerek ve diğer belgeler ile işlem yapan var mı acaba. Ben bakanlık ile görüştüm, önce meslek bilgileri kısmına 3 sene tecrübeyi kanıtlayacak rapor ve hizmet dökümü ile yükleme yapılıp daha sonra dekont yükleyerek yeterlilik almak gerekecek,

bu işlemleri yapan arkadaş var mı acaba, bir de bir bilgisayarda sadece bir e - imza mı kullanılabiliyor?

hiç çevre yönetim birimine yeterlilik alan arkadaş yok mu aranızda:(

2. Tolga Gül

Tolga Gül CMNet Üyesi

Biz konu ile ilgili çalışmaya başladık Selma Hanım, birim olarak iki kişiyiz ikimizde üç yılı sağlıyoruz. Hatta sistemde çevre yönetim birimimiz üç yıllık olmasada (bir kaç aya olacak), meslek bilgileri ekranında üç yıldan fazladır şu anki iş yerinde çalıştığımız gözüküyor.O yüzden eski işyerlerinde çalıştığımıza dair bir belge eklemeden başvuruyu yapacağız. Müdürlüğün sitesinde yazana göre de parayı yatırıp dekontu yükleyip yanıtlarını bekliyeceğiz. İşlemler bitince buraya yazarım bir sıkıntı çıkıp çıkmadığını.

sdagtekin bunu beğendi.
  3. Batuhan Aşcı

Batuhan Aşcı CMNet Üyesi

İzin lisans sisteminden kullanıcı hesabı açmadan önce firmayı Çevre Bilgi Sistemi üzerinden kayıt ettik. Yaklaşık 1 hafta oldu ama izin lisans sisteminde hala görünmüyor?

4. zuhall

zuhall CMNet Üyesi

Tolga Bey başvuruyu tamamladınız mı ?

5. Büşra Özşişeci

Büşra Özşişeci CMNet Üyesi

Merhaba,
    Biz de 2 hafta önce Çevre Yönetim Birimi başvurusu yaptık dün de belgemiz bakanlık tarafından onaylandı. Ama bizden 3 yıllık mesleki tecrübe için herhangi bir belge yüklememiz istenmedi. Kaldı ki çevre görevlilerinin sistemde hangi firmada ne kadar süre çalıştığı bilgisi yer alıyor. Kanıta gerek olmamalı bu durumda.
    Öncelikle firmamızı ÇBS'ne kaydettik, daha sonra firma bilgileri, çevre görevlisi bilgilerini,vb. girdik, firma yetkilimiz e- imza ile onayladı, son olarak ta dekontu yükledik, sanırım işimiz yaver gitmiş:) sorun yaşamadık

Beyda Kaya bunu beğendi.
  6. Beyda Kaya

Beyda Kaya CMNet Üyesi

Bizim eski yönetmeliğe göre kurulmuş bir çevre yönetim birimimiz vardı sadece belgemiz olmadığı için dekont yükleyerek belge için başvuru yaptık, daha sonra bakanlıktan aradılar ve çevre görevlilerinden birisi için hizmet dökümü belgesi yüklememizi istediler ben de e-sgm'nin sitesine girerek hizmet dökümümü indirdim. Daha sonra bu hizmet dökümünü sisteme yükleme sırasında sıkıntı yaşadım çünkü, devam eden başvuru işlemlerim olduğu için sistem güncelleme yapmama izin vermedi. Bakanlık'taki personel ile tekrar görüştüğümde kendini firmadan çıkar tekrar kaydederken sgk giriş bildirgeni değil hizmet döküm belgeni yükle dedi bende bu şekilde yaptım. şu anda sistemde "çevre yönetim birimi bilgileri uygundur" açıklaması ile birlikte belge başvurusu değerlendirilmektedir gözükmekte.

Yani size tavsiyem yeni bir birim kurmaya çalışıyorsanız mutlaka 3 yıllık çevre mühendisi için sgk işe giriş belgesini değil hizmet döküm belgesini yükleyerek kayıt yapın.

zuhall, Büşra Özşişeci ve sdagtekin bunu beğendi.
  7. Tolga Gül

Tolga Gül CMNet Üyesi

Tamamladım Zuhal Hanım değerlendirilmektedir diyor sistemde. Açıklama kısmında "Çevre yönetim birimi bilgileri uygundur" diyor. Belge imzada herhalde.

8. zuhall

zuhall CMNet Üyesi

Teşekkür ederim Tolga Bey. Biz de ödemeyi yaptık dekontu yükleyeceğiz. İşe giriş belgelerimiz sistemde gözüküyor ama Bakanlıkla görüştüğümde hizmet dökümü istediler. hizmet dökümünü yüklemek için işe giriş belgelerimizi çıkartmam ve tekrar tesis yetkilisine imzalatmam gerekiyor sanırım. Tesis yetkilisi de izinde izin dönüşünü bekleyeceğiz artık. Bu arada Bakanlığın sitesinde vize süresi geçenlerden belge ücreti %50 fazla alınır yazıyor. Ama bu bizim için geçerli değil. Çünkü vize değil bizimki.

Beyda Kaya bunu beğendi.
  9. Tolga Gül

Tolga Gül CMNet Üyesi

Rica ederim Zuhal Hanım bizim sisteme işe giriş bildirgesi ve hizmet dökümü bir arada yüklenmiş, belgemiz dün çıktı 2 hafta sonunda. Sadece dekontu yükleyerek belgeyi aldık.

10. sdagtekin

sdagtekin CMNet Üyesi

Tolga bey belge yüklemesi sizde gerçekleşti mi, bizim başvurumuz onaylandı ama belge kısmında yüklenmiş bir belge görünmüyor,, size bir sormam gerekir mi 2 hafta oldu

11. Beyda Kaya

Beyda Kaya CMNet Üyesi

Merhaba Selma,

Biz de 02.06.2014 tarihinde başvuru yaptık sistemde hala değerlendirilmektedir olarak gözüküyor açıklama kısmında da çevre yönetim birimi bilgileri uygundur diyor sanırım onayda ben bekliyorum. Ayrıca tesislerimle ilgili GFB başvuru işlemlerimi de devam ettirebiliyorum. Bir sıkıntı yok gözüküyor

sdagtekin bunu beğendi.
  12. Tolga Gül

Tolga Gül CMNet Üyesi

Selma Hanım, upload_2014-6-16_18-54-21.png
    Bizim yukarıdaki resimdeki gibi gözüküyor ve belgeyi görüntüleyebiliyorum şu an denedim yine görüntüleyebiliyorum.

sdagtekin ve pnrdkmlk bunu beğendi.
Çevre yönetim birimi yeterlilik belegesi alma işlemleri konusuna benzer içeriklerimiz
  1. E-Çevre İzinleri Destek Hattı Hk. (Danışmanlık Firmaları, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Görevlisi)

Arkadaşlar E-Çevre izinleri ile ilgili tüm sorunlarınız için yeni iletişim bilgileri; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı E-Çevre İzinleri Destek Hattı Tel: 0312.586.35.81 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı E-Çevre İzinleri E-Posta : izinlisans2@csb.gov.tr Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Bilgi Sistemi E-Posta: cevre.bilgi@csb.gov.tr Not: Daha önce destek verdiğimiz...
  2. Danışmanlık firmaları ve çevre yönetim birimi yeterlilik belgesi

Herkese merhaba, 21.11.2013 tarihli yönetmelikten sonra yeterlilik için başvuru yapan danışmanlık firması ya da çevre yönetim birimi var mı arkadaşlar, nasıl bir yol izlenecek . yönetmelik Mayıs ayına kadar süre tanımışo_O
  3. Çevre yönetim birimi

kasım 2013 çevre görevlisi, çevre yönetim birimi ve danışmanlık firmaları hk. yönetmelikte mayıs 2014 e kadar Çevre yönetim birimlerinin yeterlilik alma zorunluluğu belirtildi. Çevre yönetim birimini revize eden var mı arkadaşlar(3 yıllık çalışma belgesi, sgk dökümü ) basamaklar nasıl başvuru nasıl yapılıyor? bu konu ile ilgili olan yok mu hiç, :hasta:
  4. Çevre görevlisi, çevre yönetim birimi ve çevre danışmanlık firmaları hakkında

6 Mayıs 2014 SALI Resmî Gazete Sayı : 28992 YÖNETMELİK Çevre ve Şehircilik Bakanlığından: ÇEVRE GÖREVLİSİ, ÇEVRE YÖNETİM BİRİMİ VE ÇEVRE DANIŞMANLIK FİRMALARI HAKKINDA YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK MADDE 1 – 21/11/2013 tarihli ve 28828 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Çevre Görevlisi, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmeliğin 5...