Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre yönetimi hizmetleri hakkında basından bir haber

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Esra Alıç tarafından paylaşıldı.

1. Esra Alıç

Esra Alıç CMNet Üyesi

2. Kutay Ertul

Kutay Ertul CMNet Üyesi

Birgül Bakanoğlu ve Sadık Güven bunu beğendi.
  3. Meltem Karagöz

Meltem Karagöz CMNet Üyesi

alta yorum yapmışlar hemen bundan kandırmaca inanmayın diye :D:D

4. Kutay Ertul

Kutay Ertul CMNet Üyesi

Görmemiştim ben onu. :) Ben de cevap yazdım başka bir isimle, çok kalitesiz yorum yapmış zaten.

5. Meltem Karagöz

sizin yorumunuz henüz görünmüyor ama amcanın yapmış olduğu yorumu 4 kişi beğenmiş ....

6. Kutay Ertul

Kutay Ertul CMNet Üyesi

Evet, malesef öyle olmuş. iphone'a 2.000 TL para verir bizim vatandaşımız ama böyle şeyler söz konusu olunca para tuzağı der.

7. Meltem Karagöz

görüşmeye gittiğimde firma yetkilisi bana : tamam anladım bu hizmeti almam lazım ama sen ne iş yapacaksın ki? karşıda ki firma yapmıyor ben niye yapıyorum? vs vs abuk sabuk soru soruyorlar... hele hiç bilgisi olmayan bir firmaya gittiğimde sordukları sorulardan gittiğime pişman olduğum oluyor. Dediğiniz gibi işlerine geldiği gibi davranıyorlar,telefon yine anlaşılır teknolojik bir cihaz falan ... 1 gecede eğlenmeye gittikleri mekanda danışmanlık ücretinin kaç katını veriyorlar... Bizim bilgilendirme yapmamız çok saçma zaten :S:S İl Çevrelerde bilgilendirme ekibi olmalı bence, onların gidip bilgilendirme yapması gerekiyor.Kaç kişi Resmi Gazeteyi okuyarak a yönetmelik çıkmış bunu uygulamamız gerekiyor der ki ? Artı biz gidip bilgilendirdiğimizde PAZARLAMACI gibi oluyoruz ne yazık ki :(:( Yönetmeliklerle yapılmak istenenler doğru ama uygulanabilirliği kontrol etmezlerse hiç birşey elde edemez kimse :(

8. Kutay Ertul

Kutay Ertul CMNet Üyesi

aslında adam da haklı, haksız rekabet oluyor. karşısındaki rakibi bu işi yapmıyor o yapıyor olunca haklı oluyor. normalde dediğin gibi meltem, devlet yapıcak bilgilendirmeyi. bi yazı yazcaklar ya hepsine. resmi bi yazı her şeyi halleder gezemiyorlarsa bile. dediğin gibi pazarlamacı gibi oluyoruz, çok can sıkıcı :/

9. Meltem Karagöz

Resmi yazının çok etkili olacağını düşünmüyorum.Firmalara bir sürü resmi yazı gidiyor ama dikkate almıyorlar.Biliyorlar ki denetime kimse gelmiyor ve bunun cezai bir yaptırımı yok... Ben yapmazsam bunları ne olur diye soruyor yetkili Çevre Kanununa göre böyle böyle cezası var diyorum.şimdiye kadar kime ceza kesmişler,kimseye kesilmemişse bana da kesilmez, ben 10 yıldır burda bu işi yapıyorum Ruhsatım yok buraya zabıta bile gelmiyor diyen bir adama resmi yazı ne kadar etkili olur tartışılır maalesef ki :(:( Danışmanlık firmaları rekabet etmek için fiyatlarını kırmak yerine,birlik olup İl Müdürlüklerine denetimler için baskı yapsak çok daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.

10. Kutay Ertul

Kutay Ertul CMNet Üyesi

Haklısın da, yazı olsa yine de elimiz birazcık da olsa güçlenir diye düşünüyorum. Denetim çok zor bu yetersiz personelle, uygunluk için bile zor gidiyorlar firmalara...

Çevre yönetimi hizmetleri hakkında basından bir haber konusuna benzer içeriklerimiz
  1. bu haber çevre ile alakalı mı ?

çevreyi korumak için herşey yapılmış bir tek bu kalmış.çevre konularında oldukça iyi oldukları kesin ama bu sanki biraz abartı gibi.:mad: http://dunya.milliyet.com.tr/bu-fabrikada-cesetleri-ayristiriyorlar-/dunya/dunyadetay/24.11.2011/1466917/default.htm
  2. Kimyasalların yönetimi ve büyük endüstriyel kazaların kontrolü hakkında hizmetiçi eğitim

30 Kasım-2 Aralık 2012 tarihleri arasında “Kimyasalların Yönetimi ve Büyük Endüstriyel Kazaların Kontrolü Eğitimi gerçekleştirildi. Antalya’da düzenlenen eğitime il müdürlüklerinde görev yapmakta olan personel katılım sağladı. Kimyasallar Yönetimi Daire Başkanlığından eğitici olarak görevlendirilen 7 personel tarafından kimyasalların yönetimi ile ilgili mevzuat ve bunların denetimine yönelik...
  3. Şantiye yönetimi hakkında bilgi ( acil =) )

merhaba arkadaşlar. Yarın ki final sınavım için bir konuda yardımlarınıza ihtiyacım var:( . Şantiye sahası nasıl kurulur,nasıl bozulur,gerekli belgeler nelerdir,bir şantiyeyi nelere dikkat ederek yönetirirsiniz... Bu soruların cevabları gerekli.Tecrübeli olan varmı acabA yardım edebilecek. Teşekkürler şimdiden :)