Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yürürlükte Çevrenin korunmasi yönünden kontrol altinda tutulan atiklarin ithalat denetimi tebliği

Konu, 'Çevre Mevzuatı' kısmında Cansu Bağ tarafından paylaşıldı.

1. Cansu Bağ

Cansu Bağ CMNet Üyesi

ÇEVRENİN KORUNMASI YÖNÜNDEN KONTROL ALTINDA
    TUTULAN ATIKLARIN İTHALAT DENETİMİ TEBLİĞİ

Resmi Gazete Tarihi: 30.12.2012 Resmi Gazete Sayısı: 28513

Amaç: Bu Tebliğin amacı, Türkiye gümrük bölgesine girecek Ek-1 sayılı listede yer alan atıkların, çevrenin korunması yönünden uygunluk denetimine ilişkin usul ve esasları düzenlemektir.

Kaynak: Mevzuat Bilgi Sistemi

Kadriye Yıldız ve E.KAYA bunu beğendi.
  2. Erol Dlklnc

Erol Dlklnc CMNet Üyesi

Ambalaj Atığı geri dönüşüm firması madde 4 kapsamında belirtilen ek te ithalat yapabiliyor. Ancak yapmış olduğu atık 39.01-39.14 GTİP numarasını içeren atıklardır. Bu firma bu ithal ettiği atıkları başka firmalara satabilir mi? yoksa sadece kendi mi kullanması gerekiyor.

Çevrenin korunmasi yönünden kontrol altinda tutulan atiklarin ithalat denetimi tebliği konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Bazı Tehlikesiz Atıkların Geri Kazanımı Tebliği ( 17.06.2011 )

İsteyen arkadaşlar tebliğe aşağıdan ulaşabilirler. Bu tebliğe göre Tehlikesiz Atık Yönetim Plânı da oluşturulacak ve bildirim internet üzerinden yapılacak. Ancak kapsam dışı tutulan bazı atıklar var. Örneğin bir kısım ambalaj atıkları. Şimdi tehlikesiz derken ben bunların da dahil olacağını düşünmüştüm ancak görünen o ki dahil değil. Bu konuda fikri olan var mı ? T.C. Resmi Gazete
  2. Çevre için atıklar yönünden risk analizi

arkadaşlar danışmanı olduğum bir firmada oluşan atıklar için risk analizi hazırlamam gerekiyor. daha önce hiç yapmadım bu konuda daha önce çalışma yapmış arkadaşlar yardımcı olabilirlerse çok memnun olurum.
  3. Biyo dizel ithalat ve üretim

Selamlar, Çevre Mühendisiyim fakat bir denizcilik firmasında çalışıyorum. Okuduğum meslekle ilgili bir iş çıkınca da mutlu oluyorum açıkçası. Bir müşterimizden sektörle ilgisi olduğunu düşündüğüm bir mesaj aldık. Müşterimizden gelen mesaj aşağıdaki gibi; Asking for information on Biodiesel in Turkey, if there are any producers, importers, distributers of RME, PME, SME or FAME. Can you...
  4. Yürürlükte Bazı tehlikesiz atıkların geri kazanımı tebliği

BAZI TEHLİKESİZ ATIKLARIN GERİ KAZANIMI TEBLİĞİ Resmi Gazete Tarihi: 17.06.2011 Resmi Gazete Sayısı: 27967 Amaç: Bu Tebliğin maksadı, bir faaliyet sonucunda ortaya çıkan bazı tehlikesiz atıkların çevreye olabilecek olumsuz etkilerinin en aza indirilmesi, atık miktarının azaltılması, geçici depolanması, geri kazanım tesislerinin kurulması ve bu tesislerin çevreyle uyumlu yönetiminin...