• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

ceza puanı

Tansu Aktaş.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Gökay geri dönüşüm
Arkadaşlar denetim esnasında ceza puanı alıp almadığımızı sonradan nasıl ögrenebiliyoruz bilgisi olan var mı?

Cevre bilgi sisteminde kullanıcı girişi yaptıktan sonra ekranda çıkıyor diye biliyorum. Ama başıma gelmediği için emin değilim, umarım kimsenin de başına gelmez.

@Serkan Çiçekay ya tesise hep eksik yazdılar da beni de etkiler mi diye tedirgin oldum ama işveren bu eksiklikleri 2015 ten beri her denetimde söylendiği halde yapmıyormuş ki bende yaptıramadım .

@Ferhat Bağaç Artık para kazanmayı geçtim meslek olarak görünmüyoruz bile ama yok odaya kayıt yok şu belge derken bide cezası falan iyice bitiyoruz maalesef :ckskc:

@tansu55
@tansu55 eksiklikleri tutanaklarda belirt. Seni etkileyecek bir durum olmaz. Bizim işimiz danışmanlık. Yönetmeliklere göre yapılması gerekenleri tutanaklara kesinlikle yaz.

Ben eksiklikleri genelde yazmadan yetkiliye söylerdim maliyet çıkarmamak için önce denetim olsun onların görüşüne göre hareket ederiz diyordum ama söz uçar yazı kalır misali.. ne gerekiyorsa yönetmeliğe göre olması gerekeni yazmak en iyisi.. sonrasını onlar düşünsün

Merhaba,
Bugün tam zamanlı çevre mühendisi olduğum tesise şikayet üzere Bakanlıktan gelmişler. Dosyalarımda eksik yok, şikayete konu olan koku problemi de yok ama tesiste olmadığım için puanı uygulayacaklarını belirtmişler. Daha önce böyle bir şey yaşamadığım için biliyorum. Ne kadarlık bir ceza puanı oluyor ve neleri etkiliyor bilgisi olan paylaşabilir mi ? Önceden bakanlıktan gelen denetçilere iki yerde ofisimiz olduğunu belirtiyorduk hiç sorun eden olmamıştı. Bu gelen denetçi orda olmama çok takıldı sanırım.

01/11/2020 Çevre Yönetim Hizmetleri Hakkında Yönetmeliğinin ekinde yer alan listede ceza puanları mevcut. Orada "Personel Değerlendirme Formu" madde 9'da "Yapılacak haberli denetimlerde işletmede hazır bulunulmaması" maddesinin ceza puanı 30.

Ancak bahsettiğiniz durumda ani bir denetim gerçekleşmiş durumda. Yani size ceza puanı uygulansa dahi yönetmelik uyarınca itiraz edebilirsiniz. Çevre Yönetimi Hizmeti Yeterlik belgeniz için girilen bir ceza puanı 4 sene geçerliliğini korur. 100 ceza puanında belgeniz 180 gün askıya alınır. Ceza puanlarınızı da "E-yeterlilik" uygulaması üzerinden Çevre Yönetimi Hizmeti Yeterlik Belgenizin detaylarında görebilirsiniz.