Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çinko fosfat kaplama atıksularının arıtımı

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Funda Saltık tarafından paylaşıldı.

1. Funda Saltık

Funda Saltık CMNet Üyesi

Çinko fosfat kaplama atıksularının arıtım yöntemleri ve projelendirilmesi ile ilgili bilgisi olan var mı?

2. Melis Kara

Melis Kara CMNet Üyesi

Konu ile ilgili olabileceğini düşündüğüm bir makale yükledim. İnceleyebilirsiniz. Umarım işinize yarar.
    İyi çalışmalar

Ekli Dosyalar:

3. Funda Saltık

Funda Saltık CMNet Üyesi

Bu tip elektrokimyasal yöntemle arıtma yapan firmalar var mı? Baktım biraz nette bulamadım, hep akademik çalışmalar.

4. Melis Kara

Melis Kara CMNet Üyesi

Bende akademik çalışmam esnasında bir uygulamada bulunmuştum.
    Uygulama basit aslında fakat bu tip arıtma yapan bir firmaya rastlamadım.
    İyi çalışmalar

5. Funda Saltık

Funda Saltık CMNet Üyesi

Evet basit ve etkili bir çalışma neden firmalar uygulamıyor. 2008 yılında yapılmış bir çalışma ve yeni yeni kullanılmaya başladı diyor ama yapanlar ortalıkta yok. Arıtma firmalarını arayıp sormak lazım, belki de yapıyorlar ama yayınlamamışlar.

6. Melis Kara

Melis Kara CMNet Üyesi

Evet, başlangıç olarak küçük ölçekli tesislere uygulanabilir.

7. Funda Saltık

Funda Saltık CMNet Üyesi

bizimki küçük olacak aslında, yok mu arıtma firmasında çalışan arkadaşlar, denemiyorlar mı yeni yöntemleri.

8. Melis Kara

Melis Kara CMNet Üyesi

Araştıracağım bende, bir şey bulabilirsem size iletirim.

9. Funda Saltık

Funda Saltık CMNet Üyesi

teşekkür ederim, umarım bulursunuz.

10. Funda Saltık

Funda Saltık CMNet Üyesi

Arıtma firmasında çalışan arkadaşlar yok mu? Teklif istiyorum fosfat kaplama atıksularının arıtımı ile ilgili.

11. Seda Özsoy

Seda Özsoy CMNet Üyesi

Arkadaşlar Merhaba,
    Arıtma tesisimizde şöyle bir sorun var: Çinko fosfat kaplama tesisinden sülfürik asitli atıksular geliyor.Çöktürme havuzumuzda ph ını yükseltmek için kireçle reaksiyona soktuğumuzda tankın dibinde taşlaşma meydana geliyor.Bekledikçe asidin donduğunu gördük.
    Bunu nasıl önleyebiliriz?. Alternatif olarak ne kullanılabilir?
    Fikirleriniz için şimdiden çok teşekkürler.

12. İncilay Demiroğlu

İncilay Demiroğlu CMNet Üyesi

Kostik kullanabilirsiniz.

Seda Özsoy bunu beğendi.
  13. mehmet küçük

mehmet küçük CMNet Üyesi

Funda hanm tesis kapasitesi nedir peki birde tesisin genel prosesinin gönderir Şeniz yaedimxi olabilirim

Çinko fosfat kaplama atıksularının arıtımı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. kağıt endüstrisi atıksularının arıtımı

meraba arkadaşlar bitirme tezim için kağıt endüstrisi atıksularının arıtımı ve membran prosesler ile geri kazanımı hakkında kaynak olan varsa paylaşabilirmi?
  2. Kağıt endüstrisi atıksularının arıtımı ve tekrar kullanımı

meraba arkadaşlar bitirme tezim için kağıt endüstrisi atıksularının arıtımmı ve membran prosesler ile geri kazanımı hakkında bilgi veya kaynağı olan varsa paylaşabilir mi?
  3. Metal kaplama endüstrisi atıksularının arıtımı projesi

Merhabalar.Çevre Müh. 4. sınıf öğrencisiyim.Metal kaplama endüstrisi atıksuları için arıtma tesisi tasarımı üzerine bitirme projesi çalışıyorum.Kaynak, proje veya yol gösterirseniz memnun olurum. İyi çalışmalar.
  4. Metal kaplama durulama sularının elektrokimyasal arıtımı

Nikel ve siyanür içeren Metal kaplama durulama sularının elektrokimyasal arıtımı ile ilgili bir yüksek lisans tezi.
  5. Tekstil atıksularının ultrasound ile ön arıtımı

tekstil atıksularının ultrasound ile ön arıtımı ile ilgili bilgilere acil ihtiyacım vardı yardımcı olursanız çok sevinirdim şimdiden teşekkürler