Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Cmnet'in facebook'un eski altyapısını kullanması

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında oseflek tarafından paylaşıldı.

1. oseflek

oseflek Misafir

öncelikle sitede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.
    sitenin eksi fecabook altyapısını kullanmak gayet zekice.
    çevre mühendislerinin tanışma alanı vb vb yapması mantıklı.
    ama büyük bir problem var. ben bu siteye genellikle mesai saatleri içerisinde giriyorum ve diğer arkadaşlarda büyük ihtimalle öyledir. ve her gören facebookta olduğumu zannediyor ve 'sende hiç çıkmıyorsun be bilader' diyorlar. çünkü site facebook a benziyor.
    Bildiğiniz gibi bazı firmalar ofisten sosyal ağlara girişleri iptal ediyorlar. bizde öyle bir sorun yok ama iş ile ilgili araştırma yaparken, yazı okurken de feyste takılıyor imajı vermek hoş olmuyor pek:)) banner vb leri değiştirmeniz sıkıntı olabilir ama en azından rengi değiştirseniz birde çevre mühendisliğinin amblemini koysanız hoş olabilir diye düşündüm... mesela cırtlak bir yeşil gayet çevreyi anımsatabilir. ama mavi feysi anımsatıyor.

2. Noyan Temuçin

Noyan Temuçin CMNet Üyesi

Çareler tükenmez sende cmnet mobile stilini kullan ben mobile site stilini kullanıyorum ayrıca firefoxda https://addons.mozilla.org/en-us/firefox/addon/firebug/ firebug eklentisini kullanarak cmnet sitesinin rengini vb. ayarlarını düzenleyip kendine göre tema yapabilirsin

3. İrem Bengisu Erol

İrem Bengisu Erol CMNet Üyesi

Kesinlikle aynı fikirdeyim. Renk konusu halledilirse, ben de facebook canavarı imajımdan kurtulmuş olacağım :)

o nasıl oluyor?

4. Eagle

Eagle CMNet Developer

Facebook'un rengi Mavi değil, Lacivert'tir. Biz de bazı kısımlarda aynı pastel renkleri kullanıyoruz ama sitenin Facebook görünümü ile tam olarak alakası yok. Benzerlik var evet ama giriş sayfasını değiştirdik ve artık o kısıma giriş yok. Diğer sayfalarda da pek sıkıntı yok. Tek sıkıntı olacak şey var o da üst kısımdaki sabit navigasyon menüsüdür. Ama onun da Facebook'unki ile alakası yok çünkü logo yok ve grafikler sağ kısım ağırlıklı. Tabii buna rağmen direkt Facebook sananlar vardır elbette ama sitede kaç kişi bu sorunu yaşıyor önce sayıyı öğrenmemiz lazım. 1-2 kişi sayısında azınlık önerisiyle renk değişimi yapamayız :)

5. Tolga Gül

Tolga Gül CMNet Üyesi

Aynı durum bende de oldu hatta bizim şirkette engelleme var (ama bilgi işleme haber vererek kaldırttım) bir kaç arkadaş feyse nasıl girebiliyosun diye tepki verip şaşırmışlardı :)

6. Noyan Temuçin

altta masaüstü site diye yazıyor oraya tıkla ve mobile site olarak tıkla hallolur

7. İrem Bengisu Erol

Facebookla alakası yok alakası yok demişsiniz ama biz bu tepkiyle karşılaşıyoruz ve demek ki alakası var :) Eğer artarsak değişimi yapabilirisiniz sanırım. İlgilendiğiniz için teşekkürler

8. Eagle

Eagle CMNet Developer

Anlıyoruz ama renk değişimi yapılırsa eğer bir çok üye bu durumdan hoşlanmayacaktır. Çünkü böyle sıkıntı yaşayanlar varsa, elbet yaşamayanlar da var ama dediğimiz gibi, sayı çoğalırsa tabii ki yapabiliriz İrem hanım rica ederiz.

9. Noyan Temuçin

yeni bir tane tema daha yapsalar ve seçim tuşu koysalar daha iyi olur böylelikle herkes istediği temayı seçerek sayfayı izler

Aybike Sarıçiçek bunu beğendi.
  10. Eagle

Eagle CMNet Developer

Mümkün. Ama biraz zaman lazım bunun için :)

11. Gül Can

Gül Can Çaykur Sevdalısı

Açıkcası bende arkadaşlarıma katılıyorum :) Sitenin görüntüsü facebooku çok andırıyor :) Kullanım olarak çok rahat buluyorum sadece renk değişimi olsa fena olmaz hani :)

Seda Güney bunu beğendi.
  12. oseflek

oseflek Misafir

sn cmnet yönetici 'Facebook'un rengi Mavi değil, Lacivert'tir.' deyiminizden olumsuz bir durum anladığıınızı düşünüyorum. olay mavi ya da lacivert olması değil. feysin rengi olması. 'Facebook görünümü ile tam olarak alakası yok' demişsiniz. evet yenisi ile yok ama feys ilk çıktığında bunu kullanıyordu. tam olarak benzemiyorda olsa iş yerinde sürekli feyste takılıyor imajı cidden kötü bir durum. ki bence site içinde kötü bir durum. ben başıma gelen olayları söyledim. benim iş yerimde bu sadece muhabbet konusu olur. okadar. yani dert mi değil.
    zaten asında sitenin küçük bir logosunun olmayışı da aslında sorun. gene de siz bilirsiniz. tükkan sizin yani!

13. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Öncelikle logomuz var fakat herkesin alışık olduğu yerlerde değil.

Renk konusunda araştırmalar yapacağız. Dikkatli birisi sitenin facebooka benzemediğini anlıyor fakat o kadar dikkatli bir patron yok maalesef. İşine geleni anlıyorlar genellikle. Amacımız kimseyi mağdur etmek değil. Bu nedenle çözüm üretmeyi deneyeceğiz. Hiç olmadı sistemin varsayılan temasını kurarız isteyen onu kullanır fakat böyle olunca da kişi sitedeki geliştirmeleri göremeyecek olur.

Saygılar...

14. Noyan Temuçin

Fatih Özcan bunu beğendi.
  15. Noyan Temuçin

yeni gri tema eklemişsiniz ve bunu login bar kısmında renk paleti olarak eklenmesi gerçekten hoş olmuş emeği geçenlere teşekkürü bir borç bilirim

16. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Umarız gri tema sorunları ortadan kaldırır. Kendi fikrim gri tema oldukça hoş durmuş.

17. İrem Bengisu Erol

gri tema çok hoş olmuş, ellerinize sağlık :)

18. Eagle

Eagle CMNet Developer

Böylelikle iş yerinde sıkıntı çekenler kurtulmuş oldu :) gri olana da Facebook demezler umarım :ssrtcbya:

19. oseflek

oseflek Misafir

seviom la bu siteyi...

Fatih Özcan bunu beğendi.
Cmnet'in facebook'un eski altyapısını kullanması konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Facebook Sivas'ta şube açtı!

Türk internet girişimcileri sınır tanımıyor. Dünyaca ünlü sosyal paylaşım sitesi Facebook'un 'yerli' versiyonları üretilmeye başlandı. Yerlilikle de yetinmeyerek sadece Sivaslılara hizmet verecek arkadaşlık sitesi bile yapıldı. Orijinal Facebook'un tasarımının aynen kopyalandığı SivasFacebook.com'da aynen Facebook'ta olduğu gibi siteye mail adresinizle üye olarak Sivaslı arakadaşlarınızla...
  2. Dikkat, Facebook çökecek!

Anonymous, dünyanın 1 numaralı internet sitesi Facebook'a saldıracağını açıkladı. Siyasi protesto yolu olarak web sitelerine siber-saldırı yapmayı seçen uluslararası 'hack'tivistler grubu Anonymous, şimdi de Facebook'u gözüne kestirdi. İnternet üzerinden yayınladıkları videoda, grup üyeleri "Mahremiyet ilkelerine aykırı hareket eden Facebook 5 Kasım’da çökecek. Facebook, üyeler...
  3. Why do turkish people add me on facebook ?

Evet ilk gördüğümde bende şaka sanmıştım ama aşağıdaki gibi google'a sadece "why" yazdığınızda google önerileri olarak ilk sıralarda bu cümleyi çıkarıyor. Peki bu ne anlama geliyor ?? Bizim ne kadar uçkur düşkünü olduğumuzun dünya tarafından ispatı.. Binlerce kadın forumlada bu konuyu tartışıyor. Hatta az evvel aswers.yahoo'da birisi acaba Türklere çok mu benziyoruz diye yazmış...
  4. Eski diziler...

80 lerin sonu 90 ların başında çocuk olanlardan hatırlayan var mı? :D Kuzen Larry :)