• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Cmnet'in facebook'un eski altyapısını kullanması

O

oseflek

öncelikle sitede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.
sitenin eksi fecabook altyapısını kullanmak gayet zekice.
çevre mühendislerinin tanışma alanı vb vb yapması mantıklı.
ama büyük bir problem var. ben bu siteye genellikle mesai saatleri içerisinde giriyorum ve diğer arkadaşlarda büyük ihtimalle öyledir. ve her gören facebookta olduğumu zannediyor ve 'sende hiç çıkmıyorsun be bilader' diyorlar. çünkü site facebook a benziyor.
Bildiğiniz gibi bazı firmalar ofisten sosyal ağlara girişleri iptal ediyorlar. bizde öyle bir sorun yok ama iş ile ilgili araştırma yaparken, yazı okurken de feyste takılıyor imajı vermek hoş olmuyor pek:)) banner vb leri değiştirmeniz sıkıntı olabilir ama en azından rengi değiştirseniz birde çevre mühendisliğinin amblemini koysanız hoş olabilir diye düşündüm... mesela cırtlak bir yeşil gayet çevreyi anımsatabilir. ama mavi feysi anımsatıyor.

Çareler tükenmez sende cmnet mobile stilini kullan ben mobile site stilini kullanıyorum ayrıca firefoxda
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
firebug eklentisini kullanarak cmnet sitesinin rengini vb. ayarlarını düzenleyip kendine göre tema yapabilirsin

Kesinlikle aynı fikirdeyim. Renk konusu halledilirse, ben de facebook canavarı imajımdan kurtulmuş olacağım :)

@Noyan Temuçin

o nasıl oluyor?

Facebook'un rengi Mavi değil, Lacivert'tir. Biz de bazı kısımlarda aynı pastel renkleri kullanıyoruz ama sitenin Facebook görünümü ile tam olarak alakası yok. Benzerlik var evet ama giriş sayfasını değiştirdik ve artık o kısıma giriş yok. Diğer sayfalarda da pek sıkıntı yok. Tek sıkıntı olacak şey var o da üst kısımdaki sabit navigasyon menüsüdür. Ama onun da Facebook'unki ile alakası yok çünkü logo yok ve grafikler sağ kısım ağırlıklı. Tabii buna rağmen direkt Facebook sananlar vardır elbette ama sitede kaç kişi bu sorunu yaşıyor önce sayıyı öğrenmemiz lazım. 1-2 kişi sayısında azınlık önerisiyle renk değişimi yapamayız :)

Aynı durum bende de oldu hatta bizim şirkette engelleme var (ama bilgi işleme haber vererek kaldırttım) bir kaç arkadaş feyse nasıl girebiliyosun diye tepki verip şaşırmışlardı :)

@CMNet

Facebookla alakası yok alakası yok demişsiniz ama biz bu tepkiyle karşılaşıyoruz ve demek ki alakası var :) Eğer artarsak değişimi yapabilirisiniz sanırım. İlgilendiğiniz için teşekkürler

@İrem Bengisu Erol

Anlıyoruz ama renk değişimi yapılırsa eğer bir çok üye bu durumdan hoşlanmayacaktır. Çünkü böyle sıkıntı yaşayanlar varsa, elbet yaşamayanlar da var ama dediğimiz gibi, sayı çoğalırsa tabii ki yapabiliriz İrem hanım rica ederiz.

Açıkcası bende arkadaşlarıma katılıyorum :) Sitenin görüntüsü facebooku çok andırıyor :) Kullanım olarak çok rahat buluyorum sadece renk değişimi olsa fena olmaz hani :)

@CMNet

sn cmnet yönetici 'Facebook'un rengi Mavi değil, Lacivert'tir.' deyiminizden olumsuz bir durum anladığıınızı düşünüyorum. olay mavi ya da lacivert olması değil. feysin rengi olması. 'Facebook görünümü ile tam olarak alakası yok' demişsiniz. evet yenisi ile yok ama feys ilk çıktığında bunu kullanıyordu. tam olarak benzemiyorda olsa iş yerinde sürekli feyste takılıyor imajı cidden kötü bir durum. ki bence site içinde kötü bir durum. ben başıma gelen olayları söyledim. benim iş yerimde bu sadece muhabbet konusu olur. okadar. yani dert mi değil.
zaten asında sitenin küçük bir logosunun olmayışı da aslında sorun. gene de siz bilirsiniz. tükkan sizin yani!

Öncelikle logomuz var fakat herkesin alışık olduğu yerlerde değil.

Renk konusunda araştırmalar yapacağız. Dikkatli birisi sitenin facebooka benzemediğini anlıyor fakat o kadar dikkatli bir patron yok maalesef. İşine geleni anlıyorlar genellikle. Amacımız kimseyi mağdur etmek değil. Bu nedenle çözüm üretmeyi deneyeceğiz. Hiç olmadı sistemin varsayılan temasını kurarız isteyen onu kullanır fakat böyle olunca da kişi sitedeki geliştirmeleri göremeyecek olur.

Saygılar...