Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ÇMO İstanbul Komisyon Çalışmaları

Konu, 'ARŞİV' kısmında efeakcelik tarafından paylaşıldı.

 1. efeakcelik

  efeakcelik CMNet Üyesi

  Şube çalışmalarımızın komisyon çalışmaları ile şekilleneceği, faaliyetlerimizi tüm üyelerimiz ile birlikte gerçekleştireceğimiz inancı ile yeni bir döneme başlıyoruz.

  Şubemiz 11.Dönem Yönetim Kurulumuzca oluşturulan 11.Dönem komisyon ve çalışma grupları aşağıdaki gibidir. Bu komisyonlarda görev almak isteyen üyelerimiz cmoistanbul@cmo.org.tr adresine iletişim bilgilerini yazıp mail yolu ile bize ulaştırabilirler.

  TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
  İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu

  Bilim ve Teknik Komisyonu
  Bilim ve Teknik Komisyonu; Çevre Mühendisliğinin uzmanlık ve çalışma alanlarına giren Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi`nin görüş ve politikalarının oluşturulmasına katkıda bulunacak, alt çalışma gruplarıyla spesifik konularda üyelerimizin mesleki bilgi ve deneyimlerimizi paylaşmak, uygulamada görülen aksaklıkların düzeltilmesi yönünde etkin rol oynamayı amaçlamaktadır.

  Çalışma Grupları ;
  Su ve Atıksu Çalışma Grubu
  Hava Kalitesi Çalışma Grubu
  İSG Çalışma Grubu
  Atık Yönetimi Çalışma Grubu
  Gürültü Yönetimi Çalışma Grubu

  Mesleki Haklar Komisyonu
  Çevre Mühendisliği mesleğinin yok sayıldığı, hukuk dışı çalışma koşullarının meslektaşlarımıza dayatıldığı, Çevre Görevlisi tanımı içine sıkıştırılarak ve mühendislik disiplininden uzaklaştırılarak, evrak takibi işine çevrilmeye çalışıldığı bu süreçte; mesleğimize sahip çıkmak, Çevre mevzuatında yapılan değişikliklerin meslek ve meslektaş hakları üzerindeki yansımalarını değerlendirmek, mesleki sorunlarımıza odamızın çatısı altında birlikte çözüm aramak, meslek onurumuz ve mesleki haklarımız yararına geliştireceğimiz önerilerimizi ilgili kurum ve kuruluşlar ile paylaşmak hukuk dışı çalışma koşullarının meslektaşlarımıza dayatılmasına karşı çeşitli faaliyetler yürütmeyi amaçlamaktayız.


  Çalışma Grupları;
  Kamu Çalışanları Çalışma Grubu
  TMMOB – SGK Protokolü Çalışma Grubu
  Temel İş Hukuku Çalışma Grubu

  [FONT=Verdana, Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif]{ KOMİSYON ÇALIŞMALARIMIZ BAŞLADI } TMMOB Çevre Mühendisleri Odası[/FONT]