Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ÇMO İstanbul Komisyon Çalışmaları

Konu, 'ARŞİV' kısmında efeakcelik tarafından paylaşıldı.

Related Contents

1116665_620x410.jpg
Yozgat'ta ilk uranyum 2016'da çıkarılacak Uranyumun varlığı bilinen Yozgat Temrezli’de ilk maden 2016 sonunda açılacak. Saha hakkına sahip Avustralyalı Anatolia Energy, Amerikalı URI’yle eylülde...
AYLIK NUMUNE ALMA ZAMANIÜ.jpg
Ahmed Bey, bu bilgi hangi tebliğ ya da yönetmelikte (vs) yer almaktadır acaba, bilgilendirirseniz sevinirim. Çoğunluk evsel atıksu arıtımı yapan paket arıtmalar debileri günlük 50 m3 olduğundan...
1116665_695b0f443716d456f44c55014eed0b6f.jpg
Yozgat'ta ilk uranyum 2016'da çıkarılacak Uranyumun varlığı bilinen Yozgat Temrezli’de ilk maden 2016 sonunda açılacak. Saha hakkına sahip Avustralyalı Anatolia Energy, Amerikalı URI’yle eylülde...
20151119_202928.png
Merhaba, Bakanlık bununla ilgili ekteki duyuruyu yapmıştı. Atık kabul tesisleri için kütle denge bildirimi yapılması gerekiyor çevre bilgi sistemi uygulamalarında. Bahsedilenin bu konu olması...
Ekran Resmi 2015-10-14 14.48.34.png
Sorun devam ediyor mu? Çözdüm sanıyorum ama sorayım dedim. [ATTACH]
Görüş Yazısı.png
Dipte biriken beton çamurlarının yeniden kullanımını/değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu nedenle genel olarak sularından arındırıp kırma eleme işleminden geçirttiriyorum. Yeniden...
20150624_140007.jpg
OZON UYGULAMA İLE İLGİLİ BAZI OSB'DE ÇALIŞMALAR YAPTIK. PROJELER DEVAM EDİYOR. OSB 1 : ÇIKIŞ SUYU Pt-co değeri : 420 5 DK. UYGULAMA SONRASI Pt-co değeri :24 10 dk UYGULAMA SONRASI Pt-co...
  1. efeakcelik

efeakcelik CMNet Üyesi

Şube çalışmalarımızın komisyon çalışmaları ile şekilleneceği, faaliyetlerimizi tüm üyelerimiz ile birlikte gerçekleştireceğimiz inancı ile yeni bir döneme başlıyoruz.

Şubemiz 11.Dönem Yönetim Kurulumuzca oluşturulan 11.Dönem komisyon ve çalışma grupları aşağıdaki gibidir. Bu komisyonlarda görev almak isteyen üyelerimiz cmoistanbul@cmo.org.tr adresine iletişim bilgilerini yazıp mail yolu ile bize ulaştırabilirler.

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
    İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu

Bilim ve Teknik Komisyonu
    Bilim ve Teknik Komisyonu; Çevre Mühendisliğinin uzmanlık ve çalışma alanlarına giren Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi`nin görüş ve politikalarının oluşturulmasına katkıda bulunacak, alt çalışma gruplarıyla spesifik konularda üyelerimizin mesleki bilgi ve deneyimlerimizi paylaşmak, uygulamada görülen aksaklıkların düzeltilmesi yönünde etkin rol oynamayı amaçlamaktadır.

Çalışma Grupları ;
    Su ve Atıksu Çalışma Grubu
    Hava Kalitesi Çalışma Grubu
    İSG Çalışma Grubu
    Atık Yönetimi Çalışma Grubu
    Gürültü Yönetimi Çalışma Grubu

Mesleki Haklar Komisyonu
    Çevre Mühendisliği mesleğinin yok sayıldığı, hukuk dışı çalışma koşullarının meslektaşlarımıza dayatıldığı, Çevre Görevlisi tanımı içine sıkıştırılarak ve mühendislik disiplininden uzaklaştırılarak, evrak takibi işine çevrilmeye çalışıldığı bu süreçte; mesleğimize sahip çıkmak, Çevre mevzuatında yapılan değişikliklerin meslek ve meslektaş hakları üzerindeki yansımalarını değerlendirmek, mesleki sorunlarımıza odamızın çatısı altında birlikte çözüm aramak, meslek onurumuz ve mesleki haklarımız yararına geliştireceğimiz önerilerimizi ilgili kurum ve kuruluşlar ile paylaşmak hukuk dışı çalışma koşullarının meslektaşlarımıza dayatılmasına karşı çeşitli faaliyetler yürütmeyi amaçlamaktayız.

Çalışma Grupları;
    Kamu Çalışanları Çalışma Grubu
    TMMOB – SGK Protokolü Çalışma Grubu
    Temel İş Hukuku Çalışma Grubu

[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif]{ KOMİSYON ÇALIŞMALARIMIZ BAŞLADI } TMMOB Çevre Mühendisleri Odası[/FONT]

Related Contents

upload_2017-7-11_8-24-12.png
Ben dün mobil imza ile imzaladım. Bakalım beklioz [ATTACH]
uygulamalar.png
online.cevre.gov.tr den giriş yapıyorsun firma eklemeleri falan içerden ayarları yapıyorsun sonracığıma da izinlisans.cevre.gov.tr den işlemlerine devam ediyorsun aylık çalışma takvimi raporlar...
upload_2017-7-11_8-23-58.png
Ben dün mobil imza ile imzaladım. Bakalım beklioz [ATTACH]
Referans no.png
@oknt bilgi için teşekkürler. Referans numarası alımı ile ilgili kısmı açıklayıcı bir doküman var mıdır veya anlatabilir misin? @Hande Kursun Referans numarasıyla bende hiç almadım. Tek bildiğim...
uygulamalar.png
http://online.cevre.gov.tr firma(tesis) girişini ekliyorsun sonra da içerdeki ayarlardan izinlisans.cevre.gov.tr de görünsün seçeneğini işaretliyorsun sonracığıma da Kullanıcı Girişi işlemlerini...
upload_2017-7-14_9-8-53.png
vze işlemleri yenileme sekmesini tıklayınca ozaman eminmisiniz mi bişey soruyor. sonra aşağıdaki ekran çıkıyor işte [ATTACH] sizin ki belge yenileme olduğu için tekrar tekrar eğitim bilgisi...
thumbnail_WhatsApp Image 2017-07-02 at 01.37.11.jpg
çevre görevlisi belgesi başvurumu yapmak için eğitim bilgileri kısmına geldiğimde orada diploma ve katılım belgesi yükleme işlemi gerçekleştiriyorum. kaydet butonuna bastığımda e imza sayfası...
upload_2017-7-14_8-54-37.png
hayırlı olsun :) izin lisanstaki referans numarasını nerden gördünüz vize işlemleri nedeniyle deyince veriyor numara Ben yeni belge başvurusu yapıyorumfakat eğitim bilgilerini yüklerken...