Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çmo istanbul seçim - toplumcu çevre mühendisleri

Konu, 'ÇMO Duyurular' kısmında Göksel Kurtuluş tarafından paylaşıldı.

1. Göksel Kurtuluş

Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

Yarın gerçekleşecek seçim için iki liste aday oldu. Toplumcu ÇevreMühendisleri'nin duyurusu ve Yönetim Kurulu adaylarını aşağıda görebilirsiniz.
    Seçim Yeri: ÇMO İstanbul Şubesi
    Oy kullanma zamanı: 29 Ocak 2012 / 09:00 - 17:00 saatleri arası
    Oy kullanacak kişilerin yanlarında TC kimlik no'su olan bir kimlik getirmeleri gerekmektedir.
    İstanbul Şubeye kayıtlı herkesi oy kullanmaya çağırıyorum...
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Değerli meslektaşlarımız
    Bizler Toplumcu Çevre Mühendisleri olarak
    Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubemizin
    9. Çalışma Döneminde (2012-2014) Şube Yönetim Kurulu'na adayız.

Halktan ve emekten yana duruşumuzla,
    Mesleğimizin etkisizleştirilmesi ve etkinliğinin azaltılmasına karşı,
    İşsizlik ve güvencesizlik tehdidi ile ucuz emek cenderesine sokulmamıza karşı,
    Mesleğimizin “çevre görevlisi” tanımına sıkıştırılmaya çalışılmasına ve formasyonumuzun yok sayılmasına karşı,
    Kadın meslektaşlarımızın yaşadığı her türlü ayrımcılığa karşı,
    Kentin ve doğanın talan edilmesine, doğal varlıkların sermayenin emrine sokulmasına karşı,
    Kamu yararını esas alan duruşumuzdan vazgeçmeden,
    meslektaşlarımızla birlikte büyüttüğümüz mesleki demokratik kitle örgütümüz olan odamızda
    geçmişten bugüne sürdürdüğümüz demokrasi ve insanca yaşam mücadelesini,
    bilim ve teknikten aldığımız güçle ilerletmeye devam edeceğiz.

Bilimin ve tekniğin ışığında doğruları söylemekten,
    sermayenin değil toplumun genel çıkarlarını savunmaktan,
    hem hukuksal hem fiili mücadeleyi vermekten,
    ülkemizin ve mesleğimizin geleceğine sahip çıkmaktan asla geri durmayacağız.

İnsanca bir yaşam, eşit, özgür, demokratik bir ülke ve dünya için;
    Savaşa karşı barışı, gericiliğe karşı aydınlığı, neoliberalizmin karşısında emeği savunmak için,
    Güvencesiz çalıştırılmaya karşı durmak için,
    Her türlü cinsiyet ayrımcılığına karşı mücadele etmek için,
    Herkes için suya erişim, barınma, temiz bir çevrede yaşama hakkı gibi kamusal hakları savunmak için,
    Doğanın talanına karşı mücadele etmek için,
    Doğal hayatı korumayı amaçlayan çevre politikaları ve
    insan odaklı işçi sağlığı ve iş güvenliği uygulamaları için,
    Havanın, suyun, toprağın metalaşmasına dur demek için,
    Mesleğimize ve örgütümüz TMMOB’a sahip çıkmak için,
    bilimden güç alarak, emekten yana duruşumuzla, demokrasinin kılavuzluğunda çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Doğanın ve emeğin sömürülmesine karşı mücadelenin bir bütün olduğunun bilinciyle,
    odamızın / ülkemizin / mesleğimizin geleceğini
    demokrasi, eşitlik ve emek değerleriyle
    yeniden inşa etmek için
    ÇMO İstanbul Şubesi 9. Dönem Yönetimi için adayız.

Bu karanlık günlerden hep birlikte çıkacağımızın inancı ve umuduyla,
    Odamız için tek yürek olalım.
    Geçmişten geleceğe, onurlu bir yaşam için mücadelemiz sürüyor ve sürecek…
    İnsanca bir yaşam, demokratik-özgür bir ülke ve dünya için
    Yaşasın ÇMO, Yaşasın TMMOB

ÇMO İSTANBUL ŞUBESİ 9. OLAĞAN GENEL KURULU
    TOPLUMCU ÇEVRE MÜHENDİSLERİ YÖNETİM KURULU ASİL ADAYLARIMIZ

YÖNETİM KURULU YEDEK ADAYLARIMIZ

2. Zehra Doğan

Zehra Doğan CMNet Üyesi

Seçim sonuçları nedir acaba, bilgi verir misiniz?

3. Göksel Kurtuluş

Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

Çmo istanbul seçim - toplumcu çevre mühendisleri konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre mühendisleri odası 2012 seçim duyuru metni

[FONT=arial black]2012 SEÇİM DUYURU METNİ Değerli Meslektaşlarımız; TMMOB Çevre Mühendisleri Odası 11. Genel Kurul sürecine girerken,meslektaşlarımız, üyelerimiz, öğrenci arkadaşlarımız ve dostlarımız ile sürece ilişkin hassasiyetlerimizi yansıtan bir metni paylaşmayı gerekli gördük. Aşağıda bu metin, imzacı listesi ile birlikte bilgilerinize sunulmaktadır. Saygılarımızla, ÇMO Genel...
  2. Toplumcu Çevre Mühendisleri

Çevre Mühendisliğini toplumsallaştırmak; meslek onurumuzu korumak ve yükseltmek; bilimin ışığında toplum ve kamu yararı için çalışmak; mesleki bilgi ve birikimlerimizin tüm toplumla paylaşılabildiği ortamları yaratmak; doğal ve kültürel varlıklarımıza sahip çıkmak; çevre ve halk sağlığı için kentsel çevre sorunlarına müdahil olmak; kentlerimizi rant alanları olarak gören anlayışlarla mücadele...
  3. Söyleşi - Hesaplamalı... (Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi)

Söyleşi Adı Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği (CFD) Söyleşinin Verileceği Tarih 27 Nisan 2012 Cuma Saat 19:00 -21:00 Söyleşinin Verileceği Yer TMMOB Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Eğitim Salonu İstiklal Cd. Koçtuğ İşhanı No:178 K:2 D:2 Tünel Beyoğlu Eğitmen Bilgileri Murat AKSEL Y. Çevre Mühendisi İstanbul Kültür Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Kıyı Bilimleri ve Mühendisliği...
  4. EPANET 2.0 ile İçme Suyu... (Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi)

Eğitim Tarihi: 02 Haziran 2012 Cumartesi Saat: 09.30–17.00 Eğitimci: Murat AKSEL / Çev. Yük. Müh. İstanbul Kültür Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Eğitim Programı: İçme Suyu Şebekeleri Hakkında Genel Bilgiler (İçme suyu şebekesinin tanımı, şebeke çeşitleri, genel kavramlar) İçme Suyu Şebekleri Hesaplama Yöntemleri ve Örnek Hesaplama Uygulaması (Hesaplama yöntemlerinin tanıtılması)...
  5. "genç" çevre mühendisleri çmo istanbul şubesini hep birlikte yönetmeye davet ediyor!

Odamızın İstanbul Şubesini Hep beraber yönetmek adına yola çıkıyoruz! http://www.genccevremuhendisleri.com https://www.facebook.com/groups/istanbulgenccevremuhendisleri/ Çünkü hedefimizde; • #ÇevreGörevlisiDeğilÇevreMühendisi demek için, • Mesleki dayanışmayı "çalışma hayatına" taşıyan bir Şube için, • "Tecrübeli" Mühendisleri, yeni mezunları ve öğrencileri ile...