Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çmo istanbul şube son 2 yılda ne yaptı?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Efsana Mühendis tarafından paylaşıldı.

1. Efsana Mühendis

Efsana Mühendis CMNet Üyesi

Seçimler yaklaştı istanbul şube ye aday olan gruplardan bilgi mailleri gelmeye başladı.

Mevcut yönetim demokrat çevre mühendisleri olarak adını değiştirmiş, peki bu iki yıllık süreçte ne yaptılar? Hiç birşey yapmadıklarının farkında oldukları için mi isim değişikliğine gittiler?

Meslektaşlar yani üyeler ile iletişme geçmek sadece 2 yıl da bir seçim dönemi yaklaşınca oy istemek için yapılan telefon görüşmelerinden ibaret olmasa gerek.

Bu durumla sadece ben mi karşılaştım, tüm arkadaşların bu konu hakkında ki görüşlerini almak istiyorum.

ÇMO İstanbul Şubesi 2 yıl boyunca ne yaptı? Neyi yapmadı?
    Bir dönem daha seçilmeyi hak ediyor mu?

2. Göksel Kurtuluş

Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

Ben, yonetim kurulu uyelerinden birisi olarak Hayalimdeki CMO isimli konuda 2 yillik yonetimin kisa bir ozetini ozelestiri de yaparak yazdim, bakabilirsiniz.
    2 yil boyunca neler yapildigini ogrenmek istemek hakkiniz, saniyorum yakinda istanbul subeden son iki yillik donemi iceren bir rapor yayinlanir, o raporu da inceleyerek veya tespit ettiginiz problemleri dile getirerek elestirilerinizi somutlastirabilirsiniz.

Melih Coşar bunu beğendi.
  3. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

4. Efsana Mühendis

5. Fatih Özcan

6. Efsana Mühendis

Haklısınız ama o başlık altında, ne yaptınız sorusuna cevap vermekten imtina ilen kaçan bir yönetim kurulu var, sadece saldırgan tavırlar sergileyip eleştirilere cevap verilmeyen bir başlık, burada en azından önümüzde ki 2 yılda yeni yönetimin ne yapması gerektiğinide tartışabilirz

7. Fatih Özcan

Peki tamam :) Seçime az bir zaman kaldı fakat sorumuza cevap bulamadık..

8. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Affınıza sığınarak dikkatimi çeken bir konuyu sormak istiyorum.

Seçimlerle ilgili konuşan üyeler neden hep ''yeni üye'' ?

9. cmozan

cmozan CMNet Üyesi

Merhaba Arkadaşlar;

Bunun içim İstanbul Şubenin web adresi var: http://www.cmo.org.tr/subeler/index.php?sube=2 hepimiz mühendisiz, İstanbul Şubedeki Meslektaş, Üye, Sektör ve Çevre Sorunu karşında bu sayfa yer alanlar yeterli mi bunun analizini yapabilecek kapasitedeyiz.

Demir. D arkadaş güzel yere parmak basmış, web sitesindeki etkinliklerin ne kadarı son zamanda yapılmış, ve neden "Seçimlerle ilgili konuşan üyeler neden hep ''yeni üye'' ?"

Eğer eleştirmezsek, sorgulamazsak ve en önemlisi sahip çıkmazsak Mesleğimizin, meslektaşımızın hak ettiği yere gelmesi için yeni üretim süreçlerini yaratamayız.

Bu yüzden bu süreç ve bu sorgu kanaatimce önemlidir.

Saygılarımla...

Çmo istanbul şube son 2 yılda ne yaptı? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Japonlar bunu da yaptı!

Japonlar, kağıda yazdığı yazı ve şekilleri silebilen yazıcı üretti. Bu şekilde aynı kağıdı 1000 kere kullanarak büyük tasarruf sağlayacak. Teknoloji alanındaki yenilikleri yayımlayan Rus Ruformator internet sitesindeki habere göre, yeni geliştiren yazıcı, kağıttaki basılı yazıları silerek, aynı kağıda 1000 defa baskı yapma olanağı tanıyor. PrePeat adı verilen ve mürekkep veya toner...
  2. ÇMO İstanbul Şube başka bir adrese taşınsın mı?

ÇMO İstanbul şube; en çok aktivite yapılan.çoğu zaman da bulunduğu Koçtuğ Han'ın erken kapatılması sebebiyle bir çok toplantısı erken bitirilmesi gereken bir şubemiz oldu hep. Bir çok toplantı sırf bu sebepten verimsiz geçmiştir. Koçtuğ Han kader olmamalı...
  3. Ingiltere'den yılda 30 milyon adet take away kabı siparişi verilecek

Arkadaşlar, İngiltere'de bir arkadaşım aracılığı ile, o bölgede ünlü Coffee Shop zinciri için take away kap siparişi verilecektir. Numuneyi ben birebir görüşmede getireceğim, fiyat belirlendikten sonra ilgili kişilerle irtibata geçecektir. Karton kap ambalaj vb. üretiminin gerçekleştiği kuruluşlarda çalışan çevre mühendisleri arkadaşlarımın bilgisi olsun. Bana bu konuda dönüş yaparsanız...
  4. E-çed yılda 5 bin ağaç kurtaracak

Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) süreci, yatırımların daha hızlı gerçekleşmesi ve kağıt israfının önüne geçilmesi için elektronik ortama aktarıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, evrak işlemleri ve postada yaşanan zaman kayıplarını engellemek amacıyla ÇED sürecini e-devlet kapsamına aldı. Bakanlık ile müşavir firmalar arasında ÇED raporu onaylanıncaya kadar geçen süreçteki yazışmalar artık...
  5. Çmo istanbul şube gürültü komisyonu katılım

GÜRÜLTÜ KOMİSYONU Komisyonumuz 04.06.2010 tarih ve 27601 sayılı Çevresel Gürültünün Değerlendirilmesi ve Yönetimi Yönetmeliği kapsamında yapılan uygulamaları tartışmak ve değerlendirmek, mesleki bilgi ve deneyimlerimizi paylaşmak, meslektaşlarımızın gürültü kirliliği konularında donanımlarını arttırmak, cihaz vs. gibi teknolojiler ile ilgili meslektaşlarımızı bilgilendirmek, yapılan yasal...