Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ÇMO İzmir Şubesi Basın Açıklaması

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Tarık Can tarafından paylaşıldı.

1. Tarık Can

Tarık Can Genel Yönetici

Merhaba meslektaşlarım,

Bugün İzmir'deki meslektaşlarımızla ÇMO İzmir Şubesi'yle basın açıklaması yaptık. Ancak umduğumdan az bir topluluk oluşturduk. Bu bi hyal kırıklılığıydı belki. Ama yine de oradaki arkadaşlarımızla mesleğimiz adına ÇEVRE MÜHENDİSİ adına üzerime düşeni yaptıgımıza inanıyorum. İzmir de olup da çok önemli bir bahanesi (!) olmayıp ta gelmeyen meslektaşlarımı kınıyorum. Bugün aklıma şu da geldi. ÇDY değişikliği çıktıgı günden beri, herkes sitem ediyor, bu bakanlığa ve odaya karşı. Özellikle ben de odaya kızanlar tarafındaydım. tarafındayım da. ama bugunku olay da bizim mesleğimizi sahiplenmediğimizi sahiplenmediğimiz sürece de ezikliği hissedeceğimizi anladım. İş sadece odada bitmiyor. Ayrıca günlerce sitem edip de bu basın açıklamasına gelmeyen izmir ve çevresindeki meslektaşlarım artık bi yere imza atarken çevre müh (!) yazmalarına gerek yok direkt isimlerini adıp mühendis yazıp atsınlar. mesleğine sahip çıkmayan ünvanını kullanmasın ne gerek var. İnş bu İzmir'de başlayan kamuoyu bilgilendirmesi ve itiraz tepkileri ülke bazına yayılır ve mesleğimiz hak ettiği yere gelir.

Saygı ve sevgilerimle,

ÇMO İzmir Şubesi Basın Açıklaması konusuna benzer içeriklerimiz
  1. ÇMO İzmir Şube YK Başkanı (ÇDY hakk. açıklaması)

İzmir 22 ekim 2009 saat. 15 30. Herkese Merhaba, Mesleğim, sosyal sıfatım vs. den uzak kendim olarak, kendi donanınımım ve kişiliğimle belirtmek istiyorum; bu konu ülkemizdeki binlerce adaletsizlikten, soytarılıktan ne kadar farklı bir olay dır acaba? Örneğin sıcak gündemde olan ve ne olduğu belli olmayan bir domuz girbi aşısı alımı olayından ne kadar farklıdır ? ne kadar...
  2. "Bir Ustalik Dönemi Eseri" Basin Açıklaması 07.07.2011

[FONT=arial black](Kararnameler Dönemi ve TMMOB’nin İşlevsizleştirilmesi) Seçimler öncesi çıkardıkları torba yasa ile çalışanların haklarını birçok alanda kısıtlayan iktidar bununla yetinmemiş, 6 Nisan 2011 tarihinde TBMM tatile girmeden önce hükümete kanun hükmünde kararname çıkarma yetkisi vermiştir. “Kamu Hizmetlerini düzenli etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesini sağlamak üzere kamu...
  3. 80.izmir enternasyonal fuarı çevre zirvesi 15-16-17 eylül 2011 / İZMİR

15-16-17 Eylül 2011 tarihlerinde İzmir'de gerçekleştirilecek çevre zirvesinin program detayları ekteki dosyada yer almaktadır. bilgilerinize...
  4. Iso 50001 enerji yönetim sistemi baş tetkikçi eğitimi (irca onayli a17573) çmo izmir şubesi

ISO 50001 ENERJİ YÖNETİM SİSTEMİ BAŞ TETKİKÇİ EĞİTİMİ (IRCA ONAYLI A17573) 07-11 Nisan 2014 Kontenjan: 10 kişi Değerli Üyemiz, Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi olarak, 07-11 Nisan 2014 tarihleri arasında “ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Baş Tetkikçi Eğitimi” düzenlenecektir. Eğitim içeriği ekte yer almaktadır. Eğitim yeterli katılımın sağlanması halinde organize edilebilecek ve...
  5. Çmo izmir şubesi 2014 eğitim takvimi

Değerli Üyemiz, Şubemiz 2014 Yılı Eğitim Takvimi ekte sunulmaktadır. Şubemiz çalışmaları kapsamında; ÇMO SUMER Eğitim Programda yer alan eğitimler dışında da Şubemize iletilen görüş ve talepler doğrultusunda genel ve kurum içi eğitimler düzenlenecektir. Bilgilerinizi rica ederiz. Saygılarımızla TMMOB Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi