Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Coğrafi bilgi sistemi nedir?

Konu, 'Coğrafi Bilgi Sistemleri (GIS)' kısmında Hazel Candan tarafından paylaşıldı.

1. Hazel Candan

Hazel Candan CMNet Üyesi

Coğrafi Bilgi Sistemi (Geographic Information System=GIS), • Veri Tabanı (Database), • Donanım (Hardware), • Yazılım (Software), • İş istasyonu (Workstation), • Sayısallaştırıcı (Digitizer), • Tarayıcı (Scanner), • Resim harita (Raster), • Çizici (Plotter), • Sayısal harita (Digital Map), • Tematik harita (Thematic Map), • Tabaka (Layer).

Ekli Dosyalar:

2. SEZERASKER

SEZERASKER CMNet Üyesi

Süperrrrrrrrrrrrrr

3. Lebriz Kuşçu

Lebriz Kuşçu CMNet Üyesi

Göksel Merhaba,
    site içerisindeki dokümanları açamıyorum....dokümanlarda mı sorun var?

kolay gelsin....iyi çalışmalar....

4. M. Hayri Cüneydi

M. Hayri Cüneydi CMNet Üyesi

Ben de dökümanı açamadım.Sorun mu var acaba?

5. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Dökümanda hata var evet sanırım bozulmuş. Aynı mı bilmiyorum ama ekte bir dosyada ben göndereyim.

Ekli Dosyalar:

• CBS.pdf
      CBS.pdf
      Boyut:
      648 KB
      Okunma:
      215
  6. M. Hayri Cüneydi

M. Hayri Cüneydi CMNet Üyesi

Paylaşım için teşekkürler.

7. moonrose

moonrose Misafir

teşekkür ederizz :)

8. Hazel Candan

Hazel Candan CMNet Üyesi

Daha önce de yüklemiş olabilirim ama Fatih Bey'in yüklediği o dosya değil diye hatırlıyorum.

Ekli Dosyalar:

Neşe Taştan bunu beğendi.
  9. e.soylu

e.soylu CMNet Üyesi

Paylaşımlarınız için teşekkürler :)

10. Murat Tosun

Murat Tosun CMNet Üyesi

cbs nedir den ziyade nasıl yapılır, hangi programla yapılır, programı kullanımı için yardım gibi şeylerle gelseniz bu konuda daha guzel olacak...benim bitirme tezim cbs ile alakalıydı ama bu saydıklarımla alakalı bilgi bulamadığım için değiştermek zorunda kalmıştım....elinde bu konu hakkında yapılmış proje olan varsa paylaşırsa sevınırım

11. e.soylu

e.soylu CMNet Üyesi

erdas kullanımı hakkında bilgisi olan var mı

Coğrafi bilgi sistemi nedir? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Atık Ambalaj Sistemi- Çevre Bilgi Sistemi İşlemleri Hk.

[FONT=book antiqua]Arkadaşlar Atık Ambalaj Sistemiyle ilgili Çevre Bilgi Sistemi işlemleri şu şekildedir; [FONT=book antiqua]BELEDİYE İÇİN ATIK AMBALAJ SİSTEMİ; [FONT=book antiqua]http://online.cevre.gov.tr/ adresine giriş yapın. "Kayıt Başlangıç" tıklayarak "Belediye (Sadece Atık Ambalaj ve Belediye Atıkları Uygulamaları için)" seçimini yaparak kaydı tamamlayın ve...
  2. Atık beyan sistemi ve çevre bilgi sistemi

iyi çalışmalar.çevre bilgi sistemi ve atık beyanı için kullanıcı kodu ve şifresi almamıza ragmen firmanın girişi yapıldıgı zaman atık beyan formları çıkmamaktadır ne yapmamız gerekir.?
  3. Çevre bilgi sistemindeki güvenlik bilgi formu bildirim sistemi

Arkadaşlar ÇBS de ki Güvenlik bilgi formu bildirim sistemine hangi kimyasalların MSDS bilgilerini yüklememiz gerekiyor.( üretilen tehlikeli özellikli kimyasallar mı? yoksa tesiste kullanılan bütün kimyasalların mı ? sadece tehlikeli özellikleri olan kimyasallar mı ? ithal edilen kimyasallar mı? ) Yardımcı olursanız çok sevinirim.
  4. Coğrafi bilgi sistemi uzmanı hakkında

coğrafi bilgi sistemi uzmanı olabilmek için nereye başvuru yapmalıyım ? herhangi bir kurs veya yapmam gereken bir başvuru tarihi var mı ?
  5. Çevre bilgi sistemi üzerinden, atıksu arıtma tesisleri bilgi sistemi (aat) sekmesi

Çevre Bilgi Sistemi üzerinden, Atıksu Arıtma Tesisleri Bilgi Sistemi (AAT) sekmesine, Atıksu arıtma bilgilerini, Atıksu giriş ve çıkış özelliklerini BÜTÜN FİRMALAR GİRMEK ZORUNDA MI?