Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çökeltme havuzu boyutu?

Konu, 'Çevresel Etki Değerlendirmesi' kısmında İsmet Arslan tarafından paylaşıldı.

1. İsmet Arslan

İsmet Arslan CMNet Üyesi

Çed için çökeltme havuzu boyutlarının etkisi varmıdır? yardıncı olursanız sevinirim

2. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Cevap: Çökeltme Havuzu Boyutu?

Çed ile bağlamayacağım fakat koku ve iş güvenlik çevresinde problem olacaktır. Koku gidericiler ve emniyet tedbirlerini sıralayabilirsiniz.

3. İsmet Arslan

İsmet Arslan CMNet Üyesi

beton santrali olduğundan koku problemi olmayacaktır

4. Yasin Aslan

Yasin Aslan CMNet Üyesi

çed derken kapasite bağlamında etkisi vardır ve ayrıca çed de çökeltim tanklarının boyutlandırması ile alakalı tahütler ve çizimler vardır mutlaka, bu bağlamda çede bağlanabilir ama üretilen atık suyun karakteristik özellikleri ve dşarj yada yeniden kullnaım standaartlarına göre bir tarasım yapılmaı daha gerçekçi olacaktır, çedde yer alan verileri bir tarafa bırakara oluşan ve oluşacak atık suların alalizlerine göre mühendislik hesapları ile bekleme süresi çıkış kalitesi size havıuz boyutlarını verecektir.

Çökeltme havuzu boyutu? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Hidrolik ve Kesme Yağı Tüketimi Çevre boyutu yardım

Arkadaşlar merhaba, Hidrolik ve Kesme yağı Tüketiminin çevre boyutu KAynak tüketimi mi oluyor yoksa Toprak/Su kirliliği mi ??
  2. Çökeltim havuzu

Arkadaşlar yer altı kömür madeni ocağından yer altından su çıkıyor . Şimdi bu çıkan suda bulunan askıda katı maddeleri çökertmek için nasıl bir havuz tasarlamam lazım. kaç tane havuz yapmam lazım .havuzların hacimlerini nasıl belirlemem lazım bunun hesabını nasıl yapıyoruz.
  3. Çökeltim havuzu

İyi günler; Bir baraj inşaatında çalışıyorum, tünellerden, beton santrallerinden çıkan sular için çökeltim havuzlarımız var bu suyu şimdiye kadar yollarda toz kontrolü amaçlı kullanıyorduk, ancak yaz bitti toz sorunu kalmadı, hatta yollar zaten fazlasıyla ıslak, tünellerden ciddi miktarda su çıkıyor, havuzlar da artık yeterli olmayacak, direk nehre vermek sıkıntı yaratır, bu suyu ne...
  4. Autocad çıktılarında kağıt boyutu

Merhaba gerçekte uzunluğu 100 m genişliği 20 m olan bir çizimin 1/100 ölçüsünde çıktısı alınırken gerekli olan kağıt boyutu kaç olmalıdır ?(mm cinsinden standart kağıt boyutlarında)yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.
  5. Atiksu aritma tesisi çökeltme tanki çift sira savak hesabi yardim!!!

Arkadaşlar merhaba çökeltme tankında savak yükünü sağlamak amacıyla çift sıra savak yapmak durumundayım fakat elimde yeterli bilgi yok . tasarım konusunda yardım edebilecek olan var mı ?