• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çökeltme havuzu teknik rapor

aspalo67

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ESA PLANLAMA ÇEVRE DANIŞMANLIK
Arkadaslar merhaba hazır beton tesisi için geri devir raporu hazırlattım üniversiteyi onay için il müdürlüğüne sunacağım elinde üst yazı örneği olan varmıdır

çok acil değilse biraz işim var. sonrasında paylaşım yapacağım

arkadaşlar teknik rapordosyasını yüklerken hata oluştu diyor yardımcı olursanız yükleyeceğim

istemiş olduğunuz çökeltim havuzları teknik rapor ektedir.

Ekli dosyalar

• TEKNIK RAPOR.pdf
    1.2 MB · Görüntüleme: 263
Merhaba. Bende kırma-eleme ve beton santrali olan bir yer için teknik rapor hazırlıyoruz. Çevre il müdürlüğü atık su için giriş ve çıkış suyu analizi istiyorlar. Ayrıca çökeltim havuzlarında biriken katı atıklar (çamur) sistemde tekrar kullanılıyor, il müdürlüğü çamurlar için tehlikeli atıkmı değilmi amacıyla ölçüm istiyor. Hazırlanan teknik raporunuz da bunlar istendimi? Sizin teknik rapor kabul edildimi

Merhaba bizde su analizi yaptırdık fakat beton çamurlarını tesis tekrar kullanmıyor bekediyenin katı atık alanına gönderiyorlar beton çamuru için de analiz yaptırdık depolama alanı kriterlerine göre (2.sınıf depolama)zaten beton çamurları tehlikesiz atık olarak koda sahip

Biz teknik uygunluk aldık

Arkadaşlar II. sınıf duzenli depolama tesisimiz için teknik uygulama raporu öncesinde Çevre Şehircilik İl Mudurlugunun bizden istedigi detaylar ekli dosyada sunulmuştur.Hoşçakalın.

Ekli dosyalar

• 1434712556.pdf
    282.5 KB · Görüntüleme: 111
İYİ GÜNLER ASFALT PLENT TESİSİ İÇİN ÇÖKELTME HAVUZU YAPTIRIP TEKNİK UYGUNLUK RAPORU ALACAĞIM. ÇÖKELTME HAVUZLARININ KADEME OLARAK SINIR DEĞERLERİ VAR MI ? ENİ, BOYU ,DERİNLİĞİ KONUSUNDA NET DEĞERLERE NASIL ULAŞABİLİRİM.

@demet.e
Merhaba,

Sizin yaptıracağınız çökeltme havuzu için herhangi bir sınır değer yok. Ancak kullanım sonrasında çökeltme havuzuna alacağınız su miktarı ile tesisin kurulu olduğu bölgeye şimdiye kadar bir gün içerisinde düşen maksimum yağış miktarının (meteorolojiden alınıyor) toplamını karşılaması gerekmektedir. Esasında biriken su ile tekrar geri kullanım gerçekleştireceğiniz su miktarının birbirini tutması gerekiyor. Ama şunu da belirtmek isterimki üniversiteler bu işi para karşılığı yaptığı için çok da sorun yaşamazsınız.

@bbcevre
Hmm haklısınız dün üniversitelerle görüştüm herhangi bir sorun yaşanmadığını belirttiler. Raporda da sorun olmaz tesisin ihtiyacı olan kapasiteyi karşılasın yeter dediler. çok teşekkür ederim ilginize ...:):harika: