Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çöp Sızıntı Suyunu Resirküle Ederek Arıtımı

Konu, 'Katı Atıkların Kontrolü' kısmında Kadriye Yıldız tarafından paylaşıldı.

 1. Kadriye Yıldız

  Kadriye Yıldız CMNet Üyesi

  Çöp Sızıntı Suyunu Resirküle Ederek Arıtma
  Mustafa Hocanın dünkü makalesi
   

  Ekli Dosyalar:

  Murat Erdem bunu beğendi.
Çöp Sızıntı Suyunu Resirküle Ederek Arıtımı konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Sızıntı Suyu Hesabı

  Çöp ve katı atıkların depolandığı yerlerde önce aerobik sonra da anaerobik ayrışmalar olmaktadır. Biiyokimyasal reaksiyonlar çeşitli paraemetrelerin etkisi altında engellenmekte veya teşvik görmektedir. Özellikle çöp kütlesinin su içeriği reaksiyonları olumlu yönde etkilemektedir. Ayrıca da ayrışma ürünlerinin taşıyıcısı olarak da işlevi büyüktür. Su hem sızıntı su bileşimini hem de deponi...
 2. Çöp Sızıntı Sularının MBR, UF ve NF ile arıtılması

  Arkadaşlar, Çöp sızıntı sularının MBR, UF ve NF yöntemleri ile arıtılması konusunda faaliyet gösteren, daha önce bu tür tesisleri kuran firma bilgisine ihtiyacım var. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
 3. Deniz suyunu içilebilir suya dönüştüren cankurtaran botu

  Açıkdenizde bir kaza yaşandığında bir numaralı kurtarıcılardır gemilerde bulunan cankurtaran botları. Su üzerinde kalmanızı sağlasalar da okyanuslarda yaşanan kazalarda maalesef kurtarma ekiplerinin sizi bulması bazen çok uzun sürebilir. Bu da açlık ve susuzluk gibi şeylerle baş etmenize neden olur. Açlık çok büyük bir sorun olmasa da susuzluk büyük bir sorundur. Aslında suyun ortasında...
 4. Çöp sızıntı suyu arıtma tesisi

  Merhaba arkadaşlar, Çöp sızıntı suyu arıtma tesisi onayı için EK I madde 16 mı dikkate alınacak, Yoksa kentsel atıksuların arıtılması yönetmeliğinde bir madde mi var ? Benim gözümden kaçtı sanrım varsa da konu ile ilgili yardımcı olursanız sevinirim. Onay merci hangi kurumdur yani?
 5. Çöp sızıntı suyu parametreleri

  Bir Katı Atık Düzenli Depoloma Tesinin GFB alabilmesi için Çöp sızıntı suyunda hangi parametrelere bakılması gereklidir? Gözlem kuyularında hangi parametrelere bakılır? Atık Kompozisyonu yapmamız gereklimidir?