• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çöplük olan çevre mevzuatı

• Konuyu başlatan Silinen üye 2206
  • Başlangıç tarihi
S

Silinen üye 2206

Bir süredir çevre danışmanlık firmasında çalışıyorum en nihayetinde hem çevre mühendisiyim hemde çevre görevlisiyim şimdi bu atık ile ilgili mevzuatlara bakıyorum da yabancılık çekiyorum bilmem kaç tane yönetmelik var için birde diğer ÇED, maden, sera gazı, ozon tabakası v.b yönetmelikler var şimdi çevre yönetimin sayfasında 50 küsür yönetmelik saydım birde dolaylı olarak iş güvenliği maden , atık taşıma ve kimyasal taşıma ile ilgili mevzuatlar bence olay kabını taşmış halde.

Bir sanayi kaynaklı hava kirliliği kontrolü yönetmeliği var ki copy – paste yapan insanlar bile hala çözemedi.

Günü birlik değişen genelgeler var geçen 17 şubatta bir plastikler ihracatı ile genelge çıktı aradan haftası geçmeden yürürlükten kaldırıldı tehlikeli atık yönetmeliği yayınlandı, diğer iki yönetmelikle birleştirilerek yeni yönetmelik yayınlandı ÇED yönetmeliği konusuna hiç girmeyeceğim ileri gideceğine hep geriledi.

Şu kalemleri
Atık, Hava, ÇED , Su, Toprak adı altında Genel başlıklı yönetmekler yayınlasalar diğerleri ek olarak yazılsa daha iyi olmaz mı ?

Çöplüğe dönen uygulanmayan, uygulanamayan mevzutların hakimiyeti olan bakanlık. Bunları toplasa iyi olmaz mı Başbakanlığı yönetmelik gönderip bastırmayı iş zannediyorlar.

Sanırım bu çöplük olan yönetmeliklerin bir geri kazanıma ihtiyacı var.