Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

CROM+6 DAN CROM+3 E İNDİRGENME OLAYINDA REDOKS ÖLÇÜMÜ

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Mk1453 tarafından paylaşıldı.

1. Mk1453

Mk1453 CMNet Üyesi

Arkadaşlar bu tarz bir tesiste çalışan ya da kurulumunu yapan arkadaşlardan bana yardımcı olmalarını rica ediyorum. Bu konu deneyim varsa yada döküman paylaşabilirseniz sevinirim.

Öğrenmek istediğim Gelen atık suyun pH'ı 2,5 civarına indirildikten sonra Cr+6 sodyum metabi sülfüt ile Cr+3 e indirgeniyor devamında yüksek pH da krom hidroksit olarak çöktürülüyor.

Lakin öğrenmek istediğim sodyum metabisülfüt dozlamasını Jar testi sonucu harici yani dozaj miktarı pompa basma miktarı hesabı harici yapmak adına redoks yada iletken ölçer anlamında nasıl yapılıyor ve neleri dikkate alıyoruz. Çalışma sistemi nasıl oluyor. Teşekkürler.

2. Mk1453

Mk1453 CMNet Üyesi

Sorun çözülmüştür teşekkürler...Kimseden yanıt gelmedi lakin konu ile ilgili bi şeyler yazmak isteyenler olursa şimdiden teşekkürler...

CROM+6 DAN CROM+3 E İNDİRGENME OLAYINDA REDOKS ÖLÇÜMÜ konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Gürültü Ölçümü Hk.

Arkadaşlar, Makina/ekipman ve ortamdaki gürültü ölçümünü yapmak için mesafeler ölçüm şartları kullanılan ekipman vs. ile ilgili bilgilere nereden ulaşabilirim. Standarlarda belirtilebilir fakat bu konuyla ilgilenen arkadaşlar için bana standart numarası veya herhangi bilgiye ulaşabileceğim link verebilir misiniz?
  2. Bacada toz ölçümü

BACADA TOZ ÖLÇÜMÜ Prensip Belirtilen bu metotta,analiz edilecek temsili gaz numunesinin alınmasından sonra,belirtilen şartlar altında süzülerek toplanabilen ve belirtilen şartlar altında kurutulduktan sonra süzgeç üzerinde ve süzgeç çıkışında kalan bileşiklerin tamamı toz veya tanecikli madde olarak kabul edilir.Bununla birlikte,bazı ulusal standartların amaçları bakımından...
  3. Emisyon ölçümü

arkadaşlar süt fabrikasında emisyon ölçümü yapılacak. 2 adet yakma kazanı bacası 1 adet havalandırma bacası bulunmaktadır. havalandırma bacasından herhangi bir parametre (Toz vb) ölçümü yapılırmı.
  4. emisyon ölçümü

merhabalar; emisyon ölçümlerinin tekrarlanma periyodu var mıdır,her yıl mı yapılmalı.
  5. Imisyon ölçümü

Kış aylarında imisyon ölçümü yapılır mı? Bunnla ilgili döküman ve belge olanlar yardımcı olablir mi?