• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

CSB 4/B Çevre Müh alım

imamhatiplere bişey demem adamlar baya çekmişti diğer meslek liselilerle birlikte yalnız ziraat müh odası müthiş çalısıo. Zaten trde makine ziraat orman muh odası üyelerin (mühendislerinin) hakkını adam akıllı koruyo diğerleri fıs. cevreyi kaile bile almıyorum

@ademnba

katsayı uygulamasını bile bile sonuçta gidiyordu insanlar imam hatipe yada meslek lisesine. üni.yi kazanamasalar bile 2 yıllığa geçip ellerine meslek alıyorlardı. Biz ise riske girdik. ya kazanamasaydık. düz lise mezunu olarak ne yapacaktık. imam hatip ve meslek lisesini tercih edenler riske girmedi. bu pencereden bakarsak bizde çok çektik. bu yüzden 6500 ü kimse savunmasın.

Firmalarımdan çoğu denetlemeye gelen kişilerin Çevre Mühendisi olmadığını ya kimyager ya biyolog olduğunu söyleyip "Bizleri bunlar mı Çevre Mevzuatı konusunda denetleyecek, bir şey bildikleri yok" diyorlar. Bu cümle direkt bir firmam tarafından bana söylenmiş alıntıdır.

@MustafaKaptan
ya siz başlarının elde ettikleri haklara veya kaznımlara nie bu kadar aşırı tepki veriyosunuz anlamadım. adamlar bişeyler için çabalıyorlar sonunda istediklerini alıyorlar. risk alan arkadas MustafaKaptan (istemeyerek söylüyorum kusura bakma) o zaman risk almayacaktın sende. ha yok risk aldım diosan o zaman sonuclarınada katlanacaksın. 6500 ü kimse savunmasın diosun ben savunma amaçlı yazmadım. ama şunuda bilmek ve kabullenmek gerekir ki herkes hak ettiğini alır. buna bende dahil. sen kaç tane çev müh hakkını aradığını gördün onu gectim herhangi bir yayın organında hatrı sayılır bir şekilde yer aldı? o yuzden burda kendi aramızda vay o su kadar atanmış vay bu şu kadar atanmış eleştirisini geçelim. eleştireceksen benim hakkım bu kadar atama değil die eleştir atanan k,ş,ler,n sayısı üzerinden değil

@ademnba

demek istediğim onlar çok çektiyse bizde risk alarak strese girdik bizde çok çektik ama arada uçurumlar var. nihai sonuca varmak için herşeyde karşılaştırmalar tabi ki olacak

ka@MustafaKaptan
kardeş senin önunde 2 yol vardı sende birini seçtin. sonuclarına da katlanmak zorunda kaldın. iş bu kadar basit sen tutup kendini seçmediğin yoldaki adamla nie kıyaslıyon? ha bana desen ki inş müh nie bu kadar çok alınıo, ziraatçılar nie bu kadar çok alınıyo o zaman bende senle aynı düşüncede olur elimden geldiğince desteklerim. lise mezunu adamlarla kendini nie kıyaslıyon? atamalarınız denkliğiniz yükümlüğünüz herşeyiniz farklı. tek ortak yanıznız olursa tabi 657 ye tabi olman olcak. o yüzden kendinizi karşılaştırdıgınız durumlara dikkat edin. onları küçümsediğimiz sakın düşünme ben sadece elmayla armudu kıyaslama demek istiyorum bilmem anlatabildim mi?

Yani Çevreyle ilgili o kadar çalışma var ama alımlara bakıyorum da yazık,gidip çevre ile ilgili yerlere inşaatçıyı endüstriciyi alırlar onu da bırakıp yakında imam hatipten alırlar 6500 az arttırmak lazım tabi ...

@ademnba
Çevre Mühendisi mi evet alınıyor !!!

Bakanlık ve taşra toplam 17 kişi alacak.
Ve geçen gün KPSS2012/1 ataması için toplam 7 çevre mühendisi

Toplamda 24 Çevre Mühendisi alınıyor şu an.

delanlı sen kendini imamhatiplerle kıyaslamaya devam et ne alıp veremediğiniz varonlarla anlamadım gitti yorum yapıyorum die yazıp duruyon senle anlaşamıcaz biz madem zoruna madem onları alıyolar git sende oku o zaman allah allah