• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çukurova bölgesinde neden is yok?

Canan Serdar

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
yok
Merhabalar 5 ay once mezun oldum ve çevre görevlisi belgem de mevcut ama 5 aydır tek bir görüşmeye bile gitmedim çünkü ne mersin ne adana ne hatay ne antepte tek bir is yok mersinde yaşıyorum bu bölge sanayi bölgesi deli gibi is olması lazım ümmeti Muhammed aşkına biri bana bunu açıklayabilir mi?

@vahdet uluyol
bayanların durumu biraz farklı gerçi şehir dışında çalışan bayanlar var fakat iş yaşantısı pişman olan da çok aile yapısı da önem arz ediyor aile kızını göndermeye pek sıcak bakmıyor ..

Aslında iş imkanları iyi olsa (maaşı filan) şehir dışı da olabilir. Ama şuanki verilen maaş la ev mi ayarlanacak kendi ihtiyaçların mı karşılanacak. E aile de etken tabi başka bir yönden bakılınca :)

Her yer aynı değil bazı yerler o imkanı sunuyor ama bu da yeterli değil bana göre yol masrafı ev kirası mutfağı derken yeterli gelmiyor. Velhasıl ailenin yanında olup da çalışmak daha mantıklı geliyor :) ama imkanlar çerçevesinde tabi olmayınca da mecbur çıkılacak şehir dışına yapacak birşey yok...

@nrhyt
2 yıldır farklı şehirlerde çalışan biri olarak Malesef Referansın yok ise veya kurumsal bir firma deilse, ailenden ayrılmaktansa evinde oturmak malesef daha mantıklı.Benim 2 yılda öğrendiğim bu ileride ne olur bilemiyorum ama malesef.

Sadece bayanlar değil bay larda bu düşüncede olabiliyorlarmış.
Bu tamamen mantıki bir durum diye düşünüyorum. Yoksa her mühendisin (bay, bayan) üstesinden gelebilecek bir durumdur şehir dışında çalışmak.

@erkan ateş
tecrübe edindim geliştiriyorum hala de sürekli gelişiyorum ama kendi memleketimizde ekmek olmaması büyükşehir gibi bir yerde mühendislik sıfır olması üzücü gerçekten ...

mesleği bırakmak değilde daha cazip bir iş uğraş veya meslekle ilgili ek özellikler kazanana kadar devam ettirmek daha olumlu olur :D Mersinliyim ve burdaki piyasada iş sıkıntısı var gerçekten.

@Hüseyin Yıldırım
Bu ek özellikler dediğiniz şey hep oyalama süreci gibi geliyor bana nedense:) Zaten mesleğimizide böyle tanıtmıyorlar mı yıllardır geleceğin mesleği Çevre Mühendisleri:( olumsuz konuşuyorum ama bunlar benim düşüncelerim illa ki iyi durumda olanlar da vardır.

O gelecek gelmedi :rolleyes: Mesleğimiz hakkında genel anlamıyla bende olumsuz düşüncelere sahibim ama uğruna zorluk çektiğimiz günler oldu tutup kenara da atmak istemiyorum açıkçası. Bunun yerine iş verenin aradığı şartları nasıl sağlarım düşüncesiyle hareket ederekten ek özellikler kazanmak isterim (autocad, ingilizce, sertifikalar vb.). Mesela Su - Atık su Arıtma departmanı üzerine çalışmak istiyorum daha çok, kendimi o alanda geliştirmek istiyorum. En basitinden autocad bilgim çokta iyi değil ve iş tekliflerindeki şartı sağlayamıyorum. Bunun için geliştirmeye çalışıyorum.

Aileden uzak olarak çalışmak gerçekten zor bu konuya katılıyorum.
Kira+fatura ve geçim dertleri insanı zorluyor ülke koşullarında.
@sibelszr adana da görüştüğüm danışman firmalarına sormaya çalışıyorum yeni işe alımları elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

@vahdet uluyol Valla ben ankarada sadece asgari ücret yer veren biliyorum kendimde bizzat çalıştım.(yol-yemek yok)
acımasız iş veren çok memleketimizde.İşkurdan işe girip 2200 tl alıp 600-700 tl sini geri getirip işyerine veren arkadaşlarımız da var.
işini kaybetmemek için.