Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

CulvertMaster Tanıtım

Konu, 'Microstation' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

CULVERTMASTER
    Menfez Hidrolik Analizleri ve Tasarımı

FEMA tarafından da onaylı CulvertMaster menfez hidrolik problemlerine çözüm getiren en iyi araçlardan biridir. CulvertMaster sayesinde elinizdeki verileri kullnarak bilinmeyenlere ulaşmanız çok kolyadır.

Genel Özellikler

[FONT=&quot] Veri girişi rahatlıkla yapılır.
    [FONT=&quot] Modeller ve analizler “worksheet” ler sayesinde düzenli bir şekilde tutulabilir.
    [FONT=&quot] Bütün tasarım ve analizleriniz tek bir dosya altında tutulabilir.

Sonuçların Sunulması

[FONT=&quot] Raporlama: Hem girilen verileri hem de hesaplanan verileri raporlayabilirsiniz.
    [FONT=&quot] [I][COLOR=#333399]Grafikler:[/COLOR][/I][COLOR=#333399][COLOR=#333399] Tek bir menfezi ya da birden fazla menfezi grafiklendirebilirsiniz.
    [I][COLOR=#333399] [/COLOR][/I][COLOR=#333399]
    [B][I][COLOR=#333399]Hidrolojik Hesaplamalar[/COLOR][/I][COLOR=#333399][/color][/B][COLOR=#333399]
    [COLOR=#333399][FONT=Wingdings] [FONT=&quot] [I][COLOR=#333399]Yağış ve Havza Analizleri: [/COLOR][/I][COLOR=#333399]Kesitteki akış Rational Metot veya SCS Graphical Peak Metoduyla otomatik olarak hesaplanabilir ya da biliniyorsa maksimum debi girilebilir. Sınırsız sayıda alt havzalar ve kendi değişik katsayıları ile girilebilir. CulvertMaster otomatik olarak toplam alanı ve ağırlıklı katsayıyı belirler.
    [COLOR=#333399][FONT=Wingdings] [FONT=&quot] [I][COLOR=#333399]Rational Hydroloji:[/COLOR][/I][COLOR=#333399]Intensity-Duration-Frequency (IDF) eğrilerini yaratmak için eşitlikler, tablolar, Hydro-35 verileri girebilirsiniz. IDF yağış verilerini aynı bölgedeki projeler için kullanabilirsiniz.
    [COLOR=#333399][FONT=Wingdings] [FONT=&quot] [I][COLOR=#333399]SCS Hydroloji: [/COLOR][/I][COLOR=#333399]Maksimum debiyi hesaplayabilmek için SCS I, IA, II, ya da III tiplerinden birini seçebilirsiniz.

[B][I][COLOR=navy]Hidrolik Hesaplamalar[/COLOR][/I][COLOR=navy][/color][/B][COLOR=navy]
    [B][I][COLOR=navy] [/COLOR][/I][COLOR=navy][/color][/B][COLOR=navy]
    [COLOR=#333399][FONT=Wingdings] [FONT=&quot] [I][COLOR=navy]Bilinmeyene Göre Çözümler: [/COLOR][/I][COLOR=navy] Geliş suyu kotu, debi, menfez boyutları gibi istediğiniz bilinmeyeni çözdürebilirsiniz.
    [COLOR=#333399][FONT=Wingdings] [FONT=&quot] [I][COLOR=navy]Kontrol Hesapları: [/COLOR][/I][COLOR=navy]U.S. Federal Highway Administration (FHWA) Hydraulic Design of Highway Culverts (HDS-5) metodları kullanılarak ızgara ve çıkış kontrol hesaplarını yapar.
    [COLOR=#333399][FONT=Wingdings] [FONT=&quot] [I][COLOR=navy]Debi: [/COLOR][/I][COLOR=navy]Kritik altı, kritik, kritik üstü, yatay ve geri debi profilleriyle çalışılabilir. Birleşik profiller ve hidrolik sıçramalarda CulvertMaster tarafından çözülebilir.
    [COLOR=#333399][FONT=Wingdings] [FONT=&quot] [I][COLOR=#333399]Enkesit Tipleri: [/COLOR][/I][COLOR=#333399]Aynı kesitte farklı tip, şekil ve profil geometrileri kullanmaya imkan tanır.
    [B][I][COLOR=#333399]Simülasyon Tipleri [/COLOR][/I][COLOR=#333399][/color][/B][COLOR=#333399]
    [COLOR=#333399][FONT=Wingdings] [FONT=&quot] [B][I][COLOR=#333399]Quick Culvert Calculator[/COLOR][/I][COLOR=#333399][/color][/B][COLOR=#333399][B][I]:[/I][/B] Özellikleri bilinen basit menfezler için Quick Culvert Calculator ı kullanarak çözümlerinizi yapabilirsiniz.[FONT=Verdana]
    [COLOR=#333399][FONT=Wingdings] [FONT=&quot] [I][COLOR=#333399]Culvert Analyzer:[/COLOR][/I][COLOR=#333399] Daha karmaşık çoklu barrelli, değişik şekildeki ve boyuttaki, özel kuyruk suyu durumları, platform overtopping için bu tip kullanılmalıdır.
    [COLOR=#333399][FONT=Wingdings] [FONT=&quot] [I][COLOR=#333399]Culvert Designer:[/COLOR][/I][COLOR=#333399] Değişik seçenekleri karşılaştırmak için Designer opsiyonunu kullanın.
    [B][I][COLOR=navy]Veri Yönetimi [/COLOR][/I][COLOR=navy][/color][/B][COLOR=navy]
    [COLOR=#333399][FONT=Wingdings] [FONT=&quot] [I][COLOR=navy]Mühendislik Kütüphaneleri[COLOR=navy]:[/COLOR][/COLOR][/I][COLOR=navy][COLOR=navy] [COLOR=windowtext][FONT=&quot]Kullanılan materyal, kesit boyutları ve menfez ızgaraları ile ilgili verileri içeren kendinize ait kütüphaneler [IMG]http://www.mekansal.com.tr/urunler_CULVERTMASTER_files/image002.jpg[/IMG][COLOR=windowtext][FONT=&quot]oluşturabilir ve daha sonra programın bu elemanları kullanmanısını sağlayabilirsiniz.
    [COLOR=#333399][FONT=Wingdings] [FONT=&quot] [I][COLOR=navy]Yağış Verileri[/COLOR][/I][COLOR=navy]: Yağış tablosu ve ya eşitlikleri kullanarak kendi yağış verilerinizi oluşturabilirsiniz.
    [COLOR=#333399][FONT=Wingdings] [FONT=&quot] [I][COLOR=navy]FlexUnits[/COLOR][/I][COLOR=navy]: Birimler ve özniteliklerin hasssiyeti kolaylıkla sağ tuş menüsüyle değiştirilebilir.
    [B][COLOR=#333399] [/COLOR][/B][COLOR=#333399]
    [B][COLOR=#333399] [/COLOR][/B][COLOR=#333399]
    [B][COLOR=#333399] [/COLOR][/B][COLOR=#333399][/color][/color][/color][/color][/FONT][/COLOR][/color][/FONT][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/color][/color][/FONT][/COLOR][/color][/color][/FONT][/COLOR][/color][/FONT][/COLOR][/FONT][/color][/FONT][/COLOR][/color][/color][/FONT][/COLOR][/color][/FONT][/COLOR][/color][/FONT][/COLOR][/color][/FONT][/COLOR][/color][/color][/color][/FONT][/COLOR][/color][/FONT][/COLOR][/color][/FONT][/COLOR][/color][/color][/COLOR][/color]

2. TuncayAlbayrak08

TuncayAlbayrak08 CMNet Üyesi

güzel bir paylaşım ilk kez görüyorum böyle bir program teşekkrüler...

CulvertMaster Tanıtım konusuna benzer içeriklerimiz
  1. SewerGEMS Tanıtım

[COLOR=navy]SEWERGEMS [COLOR=navy]Birleşik ve Ayrık Kanalizasyon Sistemleri Modellemesi SewerGEMS birleşik ve ayrık kanalizasyon sistemlerini tam dinamik olarak modelleyebilen ve tek bir pakette hem evsel atıksu hem de yağmur suyu analizlerini yapabilen bir programdır. Analizler SWMM algoritması ya da Haestad’ın sunduğu Saint-Venant denklemleriyle yapılmaktadır. Mühendislerin...
  2. Hammer Tanıtım

[FONT=verdana,arial][COLOR=#ffa903]Hammer [FONT=verdana,arial]HAMMER, su darbesi analizlerinin karmaşık yapısını açığa çıkartarak bu kritik analizlerin kolaylıkla yapılmasını sağlar. [FONT=verdana,arial] HAMMER’ın güvenilir çözümlerinin arkasında yatan hidrolik motorunun yanı sıra kolay kullanıcı ara yüzü sayesinde kullanışlı bir şekilde su darbesini açığa çıkarılabilir, yönetilebilir ve...
  3. SCADAConnect Tanıtım

[COLOR=navy]SCADAConnect [COLOR=navy]Scada ve Hidrolik Model Entegrasyonu SCADAConnect i kullanarak [COLOR=Black]WaterGEMS veya WaterCAD ile SCADA sisteminizi ilişkilendirebilirsiniz. Böylece gerçek-zamanlı sistem simülatörleri sayesinde modelinizdeki simülasyonların karar vermede daha güvenilir bir kaynak olmasını sağlayabilirsiniz. [COLOR=#333399]SCADAConnect sayesinde:...
  4. WaterSafe Tanıtım

[COLOR=#333399]WATERSAFE [COLOR=#333399]Su Dağıtım Sistemleri Güvenlik Analizleri WaterSAFE su dağıtım sistemlerinin terorist atakları ve doğal afetlerden en az şekilde etkilenmesi için sistem güvenliği ve acil eylem planları araçları sunar. Su otoriteleri WaterSAFE sayesinde hızlı ve kesin sonuçlar verecek şekilde bileşenlerin hareketlerini analiz ederler ve belirli bir zaman...
  5. NetCAD Tanıtım

Tanım Netcad; geniş yelpazede profesyonel çözümler sunan ulusal kaynaklarla üretilmiş bir CAD ve GIS yazılımıdır. Teknik Özellikler 64 bit Windows 2000 / 2003 / XP / Vista Platformu.Mükemmel CAD & GIS & RS & Fotogrametri Entegrasyonu. Çoklu Dil Desteği. (Türkçe, İngilizce) Zengin CAD araçları. (Kes, Uzat, Yuvarlat, Böl, Paralel, Kaydır,...