Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Cuplock İskele Sistemleri

Konu, 'CMNet Forum Arşivi' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

 1. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  CUPLOCK İSKELE SİSTEMLERİ / CUPLOCK SCAFFOLD SYSTEMS

  Döşeme ve kiriş kalıbı altında yüksek yük taşıyıcı sistem olarak kullanılan cup-lock iskele ayrıca dış cephe iskelesi olarak kullanılabilen bir sistemdir. Özellikle kalıp altı taşıyıcı iskele olarak kullanılır.

  Cup-Lock (Fincan İskele) kalıp altı iskele sisteminde, yatay ve dikey elemanlar, rijit bir şekilde bağlanır. Yatay ve dikey bağlantılar, rijit bir çerçeve oluşturduğundan, ağır ve yüksek döşemelerde son derece emniyetli kalıp altı iskele sistemidir. Yatay ve düşey bağlantıdaki rijitlik, ağır yük ve burkulma yüklerine karşı yüksek mukavemet sağlamaktadır.
  cuplock.jpg
  Cup-Lock (Fincan İskele) İskele Sistemi Fonksiyonel Olup, Kalıp Altı İskelesi Olarak Kullanıldığı Gibi Cephe İskelesi ve Tekerlek İlavesi İle Hareketli Hacim İskelesi Olarakta Kullanılabilmektedir. Alt Ayar ve Üst Ayar Krikosu İle Yükseklik Ayarı Kolaylığına Sahiptir. Son Derece Basit, Hızlı ve İşçilikten Tasarruf Sağlayan Kolay Kurulumu Özelliğine Sahiptir. Dikey Elemanlar Üzerinde Bulunan Çanaklara Geçen Yatay Elemanların, Dikey Eksen Etrafında İstenilen Doğrultuda Ayarlanabilmesi Sayesinde Sistem Her Türlü Projeye Uyum Gösterebilmektedir.

  Flanşlı iskelelere göre kurulması biraz daha basittir. Sadece çekiç kullanarak montaj ve demontajı gerçekleştirilir. Ürünün kaybolacak ya da kırılacak bir parçası bulunmadığı için defalarca kullanılsa bile zamana meydan okuyabilmektedir.

  Sistem alt tas ve fincanlardan oluşan dikey elemanlardan ve bademli yatay elemanlardan oluşur.

  Cup-Lock Dikey elemanları
  50, 100, 150, 200, 250 ve 300 cm uzunluklarında olup Ø 48 / 3mm TSE belgeli sanayi borularından üretilmektedir. Standart Fincan aralığı 100 cm dir ancak her bir dikme üzerine gelen yük miktarı arttıkça burkulmayı önlemek için fincan aralıkları 50 cm ye düşürülmektedir.

  Cup-Lock yatay elemanları 70, 100, 120, 150, 200, 250 ve 300 cm uzunluklarında olup Ø 48 / 2,5mm TSE belgeli sanayi borularından üretilmektedir. Yatay boru uçlarında dövme başlıklı bademler bulunmaktadır.

  Cup-Lock (Fincan İskele) İskelenin, Yük Taşıma Kapasitesi, Emniyetli Olması, Kolay Kurulumu, Fonksiyonelliği , Her Türlü Yüksekliğe Kurulabilir Olması, Hafifliği, Taşıma-Depolama Kolaylığı ve Her Türlü Projeye Uyum Göstermesi Sistemin Avantajları ve Tercih Sebebidir.

  0.png
  1.png
  2.png
  3.png

  cuplock.jpg

  aa.png

  Cuplock_iskele.jpg

  1.png

  2.png

  0.png

  1.png

  2.png

  3.png
   
Cuplock İskele Sistemleri konusuna benzer içeriklerimiz
 1. iskele dediğin böyle olur !

  Bakü sahilde iş güvenlikçi arkadaşlarla gezerken görüp kendimi gülmekten alıkoyamadığım bir manzara. Biz boşuna uğraşıyoruz şantiyede :)
 2. İskele Alırken Bilinmesi Gerekenler

  [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif] İskele dikey elemanları üzerinde bulunan dairesel flanşların boruya her iki [COLOR=black][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]taraftan da kaynaklı olduğundan emin olunuz. ( Bazı firmalar tarafından işçilik ve kaynak maliyetinden kısmak için flanş boruya tek tarafından kaynatılıp bırakılmaktadır.) [COLOR=black][FONT=Verdana, Arial, Helvetica,...
 3. İskele ve Spandex Risk Değerlendirme

  INSTANT Scaffolds tarafından hazırlanan İskele ve Spandex Risk Değerlendirme formuna ekten ulaşabilirsiniz. Dosya dili ingilizcedir.
 4. ElektroDeiyonizasyon Sistemleri (EDI)

  Elektrodeiyonizasyon sistemleri ile ilgili DOW firmasının sunumunu ilişikte sunuyorum. Yararlı olması dileğiyle..
 5. Otel projesi - iskele

  Arkadaşlar proje tanıtım dosyasını hazırlayacağımız bir otel projesi var. Otel sahibi otelin önüne iskele yapmak istediğini söyledi. Bu iskele insanların denize girebileceği ve ufak tefek teknelerin bağlanabileceği bir yapı olacak. ÇED'e tabi değil bildiğim kadarıyla. Çünkü yönetmeliğin EK-1 ve EK-2 deki maddelerine baktığımda ticari amaçlı kullanımından bahsedilmiş. Şimdi firma sahibinin bu...