Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Daf (Hava ile Yüzdürme)

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Murat_Erdoğan tarafından paylaşıldı.

1. Murat_Erdoğan

Murat_Erdoğan CMNet Üyesi

Merhaba,

Daf hakkında bir konu bulamadığım için bu başlık altında paylaşım yapılabileceğini düşündüm. Konu ile ilgili faydalı olabileceğini düşündüğüm birkaç dökümanı paylaşıyorum. Bu konuda türkçe bir kaynak bulamadım maalasef. Elinde türkçe kaynak olan arkadaşlarda paylaşırsa daha da verimli olur zannediyorum.

İyi çalışmalar,
    Murat Erdoğan

Ekli Dosyalar:

2. Melike İlbilgi

Melike İlbilgi CMNet Üyesi

Endüstriyel Atıksu Arıtma Tesisi Boyutlandırma Kriterleri' Prof. Dr. Kadir KESTİOĞLU nun kitabında DAF boyutlandırılmasına yer verilmiş. Kitabı temin etmenizde yarar var.

Seda Güney bunu beğendi.
Daf (Hava ile Yüzdürme) konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Hava kirliliği

Doğal olarak saf atmosfer az veya çok miktarda, büyük bölümü suni olan yabancı maddelerin üretimi ile kirletilir. Bunların başında petrol ürünleri ve endüstriyel kirleticiler gelmektedir. Özellikle son yıllarda, endüstriyel aktivitenin, şehirleşmenin ve nüfusun arması ile kirletici maddelerin kullanımı ve miktarıda hızla artmaktadır. Atmosfere dağılarak, onu kirleten kirleticiler katı, sıvı ve...
  2. Hava kirliligi modelleme

Herkese merhabalar, Yaz stajim boyunca hava kirliligi ile ilgili arastirmalar yapan bir sirkette calismaktayim.Gauss yayilma yasasini kullanarak hazirlanan bir modelleme programi calisiyorum ve alistirma olarak sadece komurden kaynaklanan kirliligin etrafa yayilma senaryolarinin nasil oldugunu arastirmam gerekiyor.bu konu hakkinda bir bilgiye sahip olan yardim edebilirse ya da bir kaynak...
  3. Araçlarda iç hava ortam hava kalitesi

arkadaşlar çok acil araçlarda veya taşıtlarda iç ortam hava kalitesiyle ilgili bir tez makale bulmam lazım bana yardım edebilcek biri var mı :(
  4. Hava kirliliği sunumu

Mayıs ayında Hava Kirliliği konulu bir sunum yapacağım ve şu an da bunun hazırlığı içersindeyim.Aklımı kurcalayan sıradan sunumların dışında dinleyiciye faydalı olan ve bu önemli konunun ne kadar ciddi boyutta olduğunu gösterebilmek için ne yapabilirim sorusuydu. Biraz araştırma yaptım ve karşıma bu fikir çıktı; sizinde bildiğiniz gibi Çin'de ki endüstrinin hızlı gelişimi ve yeterli önlem...
  5. Hava kirliliği

hava kirliliği ve yağmur suyu kalitesi ile ilgili not lazım yardımcı olabilirseniz sevinirim