Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

DAF ünitesinde uygulanan hava miktarı?

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Mustafa K. tarafından paylaşıldı.

1. Mustafa K.

Mustafa K. CMNet Üyesi

Öncelikle herkese iyi çalışmalar dilerim. Daf ünitesinde suya ne kadar hava veriliyor? bununla ilgili bilgisi olan arkadaşlarım yardımcı olursa sevinirim.

2. cevremuhendisi

cevremuhendisi Misafir

Laboratuvarda yapılan pilot ölçekli testlerle optimum hava/katı oranı belirlendikten sonra giriş suyundaki katı madde konsantrasyonuna göre gerekli hava belirlenmekte.

3. Mustafa K.

Mustafa K. CMNet Üyesi

DAF ünitesinde uygulanan hava miktarı? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Özel Artıklarda Uygulanan Temel İşlemler ve Bertarafı

Özel artıkların belge sistemi ile izlenmesi yapılabilir şekil de görülen işlem akısına göre, özel artıklar üreticiden taşıyıcıya ve bertaraf edeciye kadar izlenmesi mümkündür. Bu şekilde taşınan belgesi ile belirlenen ve ÖKAİM'ne gelen özel artıklar şekil de görüldüğü gibi özel artık bertaraf tesisine gitmeden önce tartım örnek alma, zehirsizleţtirme, nötralize etme, homojenleţtirme, suyunu...
  2. Otomotiv Endüstrisi Ve Atıklarının Arıtımı İle İlgili Uygulanan Prosesler

Merhaba arkadaşlar, Otomotiv Endüstrisi Hakkında Genel Bilgi Ve Atıklarının Arıtımı İle İlgili Uygulanan Prosesler hakkında bitirme tezim var.Bu konu hakkında bilgiye sahip arkadaşlar bana yardımcı olursa çok sevinirim,şimdiden teşekkürler....
  3. Araçlarda iç hava ortam hava kalitesi

arkadaşlar çok acil araçlarda veya taşıtlarda iç ortam hava kalitesiyle ilgili bir tez makale bulmam lazım bana yardım edebilcek biri var mı :(
  4. Nötralizasyon ünitesinde türbin tip karıştırıcı

Ünite hesabı yaparken Türbin tip karıştıcı kullanmak istiyorum .. Hangi değerlerde değişiklik yapmalıyım ? Örn : Gradyan'da mı ? Bekletme süresinde mi ?
  5. Şantiyelerde uygulanan çevresel yöntemler

Arkadaşlar öncelikler herkese günaydın, konu başlığından da anlaşılacagı üzere şantiyelerde yapılan çevresel uygulamalar hakkında fikir alış verişi yapmak istedim. Acaba sizlerin çalıştığı tesislerde uygulanan farklı çevresel yöntemler var mı ? Ne gibi işlemler yapıyorsunuz ? Su ve atıksu, toz, gürültü, atık yönetimi ve hatta rehabilitasyon bile olabilir. Fikirlerinizi bekliyorum,şimdiden...