Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Daha Hızlı Çizimler Yapmak İçin Bir Kaç İpuçu..

Konu, 'AutoCAD ve AutoCAD Civil 3D' kısmında Murat Erdem tarafından paylaşıldı.

 1. Murat Erdem

  Murat Erdem Genel Yönetici

  SOLID taramaları kapatın.

  Ekranda SOLID nesneleriniz ya da SOLID ile taranmış alanlar varsa, bunlar çizimin REGEN hızını düşürecektir. Bunun için AutoCAD FILLMODE sistem değişkenini 0 yapmalısınız.

  Command: FILLMODE
  Enter new value for FILLMODE <1>: 0 [ENTER]

  Şekil.1’de farkı görebilirsiniz.

  [​IMG]

  QUICK TEXT Modunu Kullanın

  Yazıları kutu olarak gösteren moddur. Böylece AutoCAD ekran görüntüsünü daha hızlı türetir. Komut QTEXT’tir.

  Command: QTEXT
  Enter mode [ON/OFF] <OFF>: ON

  [​IMG]

  ÇİZGİ Kalınlıklarını Kapalı Tutun.

  Çizimde çizgi kalınlığı özelliğini kullandıysanız, bunun gösterimini kapalı tutun.


  [​IMG]

  Şekil.3

  AutoCAD durum çubuğunda çizgi kalınlığını açıp kapatan bir düğme vardır. Bir bastığınızda kapanır, bir bastığınızda açılır.

  REGENAUTO komutunu kapalı tutun.

  Daha önce bahsettiğim REGEN komutunu otomatik modda tutmayarak çizimi gereksiz REGEN’den kurtarabilir, böylece hız kazanırsınız.

  VIEWRES Değişkeninizi Optimum Değere Ayarlayın

  Çizimdeki yuvarlak nesnelerin hassasiyetini ayarlayan VIEWRES değişkenini anlatmıştık. Bu değişken 1 ila 20,000 arasında bir değer alabilir. Değer arttıkça eğri vektörlerin kalitesi de artar. Ancak hızlı ZOOM ve REGEN’ler için 2,000 – 4,000 arası optimum değerdir.

  Kolay gelsin.

  Kaynak : Autocadokulu.com
   
Daha Hızlı Çizimler Yapmak İçin Bir Kaç İpuçu.. konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Daha iyi bir dünya için merhabalar

  Aranızda bulunmaktan büyük bir keyif duyuyorum :) ve forumdaki tüm çevre mühendislerini selamlıyorum.Daha iyi bir dünya dileklerimle.
 2. Danışman firma olarak gürültü ölçümleri yapmak için izlenecek yol nedir?

  Danışman Firma Olarak Gürültü Ölçümleri Yapmak İçin İzlenecek Yol Nedir? Sıralama yaparak anlatıp yardımcı olursanız sevinir.
 3. Yeni Mezun Özgeçmişleri İçin 5 İpucu

  Yeni mezun biri olarak iş deneyiminiz az olduğundan ya da hiç olmadığından; CV’nizde kişisel yeteneklerinizi ve o iş için ne kadar istekli olduğunuzu işverenlere çok iyi anlatmanız gerekir. Unutmayın işverenler için iş deneyim kadar kendinizi ne kadar iyi ifade ettiğiniz de önemlidir. Yeni mezun oldunuz ve iş dünyası sizi bekliyor. Mezun olduktan sonra ilk işinizi ararken...
 4. Ce belgesi için ne yapmak gerek

  Herkese kolay gelsin. TAT olarak bir fabrika ihalesi için teklif sunacağız. Fakat fabrika bizden 2. el olarak aldığımız kağıt pres makinasının CE belgesini istedi. Bu işte çalışan arkadaşlar bu belge konusunda yol gösterebilirler mi?
 5. Kolay okunan bir cv için 10 ipucu

  Bir role aday olduğunuzda sizi temsil eden CV’nizin ilgili okuyucunun dikkatini çekmek için 15-20 saniyesi vardır. Bu sürede dikkat çekmeyi başaramayan bir CV’nin reddedilen adaylar arasında yer alması kaçınılmaz. Bu yüzden CV’nizin kolay okunabilir olması çok önemli. İşte size en üst düzeyde dikkat çekebilmesi için CV’nizi hazırlarken dikkat etmeniz gereken 10 ipucu: 1. Basit bir yazı tipi...