Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Damacana suyu

Konu, 'İçme Sularının Arıtılması' kısmında Erhan Akkuş tarafından paylaşıldı.

1. Erhan Akkuş

Erhan Akkuş CMNet Üyesi

Yer altında uygun kriterde su çıkartıp damacanalara pompalamak istiyoruz. bunu yapabilmemiz için hangi yönetmeliğe bakmamız gerekiyor?

2. Murat Erdem

Murat Erdem Genel Yönetici

Erhan Bey aradığınız yönetmelik ektedir.

İYİ ÇALIŞMALAR..

Ekli Dosyalar:

Damacana suyu konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çift su hattı fikri: içme suyu hattı ve temizlik suyu hattı

Arkadaşlar ilerdeki kaynak sağlama, ulaştırma ve arıtma gibi problemlerin çözümü çevre mühendislerinin projeleriyle sağlanabiliyor. Bu konuda bir önerim olacak dikkate alırsanız sevinirim. Bilirsinizki belediyelerin su şebekeleri tek hatlı yani tatlı su klorlanarak hem içme hem de temizlik için kullanmak üzere evlere dağıtılıyor. Farkettiğim kadarıyla bir evde kullanılan suyun büyük bir...
  2. Damacana ve Pet Şişelerde Yer Alan Numaraların Anlamları ve Riskleri Nelerdir?

Arkadaşlar eğer damacananın altında üçgen geri dönüşüm logosu içinde 3 veya 7 rakamını görüyorsanız bu damacanalar sağlığınız açısından tehlike yaratıyor anlamına geliyor. Bu geri dönüşüm işareti, damacananın yüksek oranda kimyasal madde içerdiğini gösteriyor. Özellikle de vücuda iki kat daha fazla zarar veren 'biesphenol A' nın yüksek olduğunu gösteriyor. BPA olarak da bilinen 'biesphenol...
  3. Rejenerasyon suyu

arkadaşlar ben bu konuyu çözemedim bilgi sahibi biri varsa lütfen beni bilgilendirsin. tesisteki yumuşatma sisteminin rejenerasyon suyu tuzlu olduğu için yağmur drenajına vermeyin denilmiş İl Çevre müdürlüğü tarafından. Hangi nedenle böyle birşey söylendi bilemiyorum. Yumuşatma sistemi kapatıldı. Fakat ben yeniden faaliyete almak istiyorum. Ne yapmam gerekir? Deşarj izni olmadığı için böyle...
  4. Et yıkama suyu

Arkadaşlar hayvan kesimhanelerinde et yıkama suyu fosseptik yada kanalizasyona direk verilir mi? yardımcı olur musunuz?
  5. Soğutma kulesi blof suları, yağmur suyu ve drenaj(kuyu) suyu arıtma projesi

merhaba arkadaşlar, çalıştığım firmada başlıkta belirttiğim gibi, 1.soğutma kulesi blöf suları (Kullanılan kimyasallar- Depozit önleyici, pH düzenleyici, Biosit kullanılmaktadır.) 2.yağmur suyu 3drenaj (kuyu) suları arıtılarak tekrardan kullanma suyu olarak (lavabo suyu) olarak kullanmak istiyoruz. teknik şartnamede; -SİSTEM TEMELİ- Ön Kimyasal Dozajlar, UF & CEB ünitesi Filtrelenmiş...