Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Danışman nedir?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında CMNet Okuru tarafından paylaşıldı.

1. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Danışman nedir? Buyurun cevabı;
    1. Bilgi ve düşüncesi alınmak için kendisine danışılan görevli kimse, müşavir.
    2. Belirli bir konuda bilgi ve uzmanlık sahibi olan, bilgi ve görüşlerinden yararlanmak üzere görevlendirilen kişi.
    3. Bazı film ya da televizyon izlencelerinde, uzmanlık isteyen konularda bilgisine başvurulan kimse.
    4. Bilgili ve düşüncesinden yararlanmak için danışılan kimse.
    5. Bilgin.
    6. Okullarda her öğrenciye kişisel olarak yardım eden ve ayrıca öğrencilerin okulları, aileleri ve çevreleri ile ilgili güçlüklerin çözümünde kılavuzluk yapan görevli.
    7. Kılavuzluk ve danışma odalarına baş vuran kimselerin ruhsal, toplumsal, akademik ya da meslekle ilgili sorunları ile uğraşan uzman.
    Danışmanlık, her hangi bir konu hakkında verilen bilgi hizmetidir. Buna müşavirlik hizmeti de demek mümkündür. Danışmanlar veya danışmanlık firmaları, hizmetin verildiği alana göre isimlendirilmektedir. Örneğin psikolojik ve tıbbi danışmanlık, hukuk danışmanlığı, iletişim danışmanlığı, yönetim danışmanlığı, kariyer (personel, eleman, iş bulma açısından) danışmanlık firmaları (insan kaynakları danışmanlığı), eğitim danışmanlığı, kalite (ISO-9001), çevre danışmanlık firmaları gibi.

Danışmanlık günümüzde gerek kişisel ve gerekse iş hayatı açısından çok önemli bir konudur. Her önüne gelen bu faaliyeti ve hizmeti gerçekleştiremez. Danışmanlık firmaları gerekli alt yapı ve bilgi birikimine sahip organizasyonlar olmak zorundadır.
    Danışmanlık hizmeti; karşınızdaki kişiye zaten bildiklerini anlatmak değil, bilmediklerini öğretmektir.

http://www.karamurselaktifhaber.com/yazar/1764-ugur-gencer-cevre-danismanlari-ne-is-yapar.html

Haberi okurken ne kadar da doğru bir tespit yapıldığını görüyorum. İşler çığırından çıkıyor!!!

2. Melih Coşar

Melih Coşar Genel Yönetici

Üzerinde bir dünya tesisi olan,
    Her tesisindeki insana ayrı ayrı laf anlatan,
    Gece gündüz demeden yardıran,
    İş için ayırdığı zamanı ne kendine ne de sevdiklerine ayırabilen,
    İşini yaptığı halde ne müşterisine ne de patronuna yaranamayan (bonus olarak da beraber iş yaptığı kişilerin nefretini kazanan) kişiye danışman denir.

İşte bu yüzden söylüyorum sevdiğiniz meslek olduğu için yapın bu işi yoksa bu iş çekilmez!

3. Seda Güney

Seda Güney CMNet Üyesi

Kendini ne kadar da güzel özetlemişsin :) Ben de ilaveler yapmak isterim mesela "Ben seni birazdan arayayım mı?" deyip de 15 gün sonunda tekrar arandığında "Birazdan arayayım" diyen kişi danışmandır :)

Melih Coşar bunu beğendi.
Danışman nedir? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Danışman firma olarak gürültü ölçümleri yapmak için izlenecek yol nedir?

Danışman Firma Olarak Gürültü Ölçümleri Yapmak İçin İzlenecek Yol Nedir? Sıralama yaparak anlatıp yardımcı olursanız sevinir.
  2. Ar-Ge Nedir?

Paylaşmak istedim umarım faydası olur. Araştırma ve Geliştirme” bir şirketin bilim adamları ve mühendisler istihdam etmek suretiyle, şirketin çalışma alanı doğrultusunda bilim ve teknolojiyi yeni ürünler, prosesler ya da hizmetler geliştirmede kullanmak üzere yaptığı çalışma ve faaliyetleri anlatmak için kullanılan yaygın bir terimdir. ArGe’nin başlıca görevi teknolojik gelişmeleri...
  3. Danışman firma olarak gürültü ölçümleri yapmak için izlenecek yol nedir?

Danışman firma olarak gürültü ölçümleri yapmak için izlenecek yol nedir?
  4. Çevre Danışman Firmaları Nitelikleri ?

Çevre danışmanlık firmalarının nitelikleri MADDE 9 – (1) Çevre danışmanlık firmaları bünyelerinde en az üç çevre görevlisi çalıştırmak zorundadır. (2) Çevre danışmanlık firmaları bünyesinde çalışan çevre görevlilerinin en az 2/3’ünün çevre mühendisi veya çevre mühendisliği alanında yüksek lisans ve üzeri eğitim almış olmaları zorunludur. (3) Çevre danışmanlık firmaları bünyesinde çevre...