• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Danışman nedir?

CMNet Okuru

Kayıtlı Kullanıcı
Danışman nedir? Buyurun cevabı;
  1. Bilgi ve düşüncesi alınmak için kendisine danışılan görevli kimse, müşavir.
  2. Belirli bir konuda bilgi ve uzmanlık sahibi olan, bilgi ve görüşlerinden yararlanmak üzere görevlendirilen kişi.
  3. Bazı film ya da televizyon izlencelerinde, uzmanlık isteyen konularda bilgisine başvurulan kimse.
  4. Bilgili ve düşüncesinden yararlanmak için danışılan kimse.
  5. Bilgin.
  6. Okullarda her öğrenciye kişisel olarak yardım eden ve ayrıca öğrencilerin okulları, aileleri ve çevreleri ile ilgili güçlüklerin çözümünde kılavuzluk yapan görevli.
  7. Kılavuzluk ve danışma odalarına baş vuran kimselerin ruhsal, toplumsal, akademik ya da meslekle ilgili sorunları ile uğraşan uzman.
Danışmanlık, her hangi bir konu hakkında verilen bilgi hizmetidir. Buna müşavirlik hizmeti de demek mümkündür. Danışmanlar veya danışmanlık firmaları, hizmetin verildiği alana göre isimlendirilmektedir. Örneğin psikolojik ve tıbbi danışmanlık, hukuk danışmanlığı, iletişim danışmanlığı, yönetim danışmanlığı, kariyer (personel, eleman, iş bulma açısından) danışmanlık firmaları (insan kaynakları danışmanlığı), eğitim danışmanlığı, kalite (ISO-9001), çevre danışmanlık firmaları gibi.

Danışmanlık günümüzde gerek kişisel ve gerekse iş hayatı açısından çok önemli bir konudur. Her önüne gelen bu faaliyeti ve hizmeti gerçekleştiremez. Danışmanlık firmaları gerekli alt yapı ve bilgi birikimine sahip organizasyonlar olmak zorundadır.
Danışmanlık hizmeti; karşınızdaki kişiye zaten bildiklerini anlatmak değil, bilmediklerini öğretmektir.

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Haberi okurken ne kadar da doğru bir tespit yapıldığını görüyorum. İşler çığırından çıkıyor!!!

Üzerinde bir dünya tesisi olan,
Her tesisindeki insana ayrı ayrı laf anlatan,
Gece gündüz demeden yardıran,
İş için ayırdığı zamanı ne kendine ne de sevdiklerine ayırabilen,
İşini yaptığı halde ne müşterisine ne de patronuna yaranamayan (bonus olarak da beraber iş yaptığı kişilerin nefretini kazanan) kişiye danışman denir.

İşte bu yüzden söylüyorum sevdiğiniz meslek olduğu için yapın bu işi yoksa bu iş çekilmez!

@Melih Coşar
Kendini ne kadar da güzel özetlemişsin :) Ben de ilaveler yapmak isterim mesela "Ben seni birazdan arayayım mı?" deyip de 15 gün sonunda tekrar arandığında "Birazdan arayayım" diyen kişi danışmandır (: