Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Danışmanlık firmaları ve çevre yönetim birimi yeterlilik belgesi

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında sdagtekin tarafından paylaşıldı.

1. sdagtekin

sdagtekin CMNet Üyesi

Herkese merhaba,

21.11.2013 tarihli yönetmelikten sonra yeterlilik için başvuru yapan danışmanlık firması ya da çevre yönetim birimi var mı arkadaşlar, nasıl bir yol izlenecek . yönetmelik Mayıs ayına kadar süre tanımışo_O

2. Nefin

Nefin Misafir

Selma Hanım,
    Yönetmelikte GEÇİCİ MADDE 2:
    "(1) Bu Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten önce çevre yönetim birimi onaylanmış işletmeler ve çevre danışmanlık belgesi almış firmalar, bu Yönetmelikte belirtilen şartları, bu Yönetmeliğin yayım tarihinden itibaren en geç 6 (altı) ay içerisinde sağlamakla yükümlüdür. "hükmü yer alır.

Yönetmelik yürürlülüğe girdiği tarihten yani 1.1.2014 tarihinden önce kurulmuş olan danışmanlık firması ya da çevre yönetim birimleri Mayıs ayına kadar yönetmelik şartlarını sağlamakla yükümlüdür. 1.1.2014 tarihinden sonra kurulan danışmanlık firmaları ya da çevre yönetim birimleri yönetmeliğin tüm şartlarını sağlamak zorundadır. Yeni kurulan anışmanlık firmaları ya da çevre yönetim birimlerine mayıs ayına kadar süre tanınmamıştır.

3. sdagtekin

sdagtekin CMNet Üyesi

evet benimde merak ettiğim aslında şu yönetmelikten önce kurulmuş olan ÇYB ve Danışmanlık firmaları Mayıs ayına kadar yükümlülükleri yerine getirip yeterlilik almalıdır diyor, alan ya da başvuru yapan var mıdır acaba diye merak ettim.
    yönetmelikten sonra da yeni kurulanlar nasıl bir yol izliyor müracaatlarını nereye yapıyorlar diye merak etmiştim.

4. Gizem Sunar

Gizem Sunar CMNet Üyesi

Bu belgeyi alan var mı arkadaşlar? Mayıs itibariyle çoktan alınmış olması gerekiyormuş sanırım ama yeni başladığım yerde bununla ilgili bir çalışma yapılmamış ve şu an yapıyorum bu işlemleri. Gecikmeyle ilgili bir sıkıntı yaşar mıyım sizce?

Yardım için şimdiden teşekkürler,

5. sdagtekin

sdagtekin CMNet Üyesi

ben yaşayacağınızı sanmıyorum, çünkü mayıs ayında sistem açık değildi, ama bir an önce halletmeniz de yarar var. çevre yeterlilik bölümünden Suat bey ile görüşebilir siniz bir sıkıntı yaşarsanız

6. Gizem Sunar

Gizem Sunar CMNet Üyesi

Teşekkür ederim ilginiz için, işlemleri hemen başlatıyorum..

7. aldemir072

aldemir072 CMNet Üyesi

çevre danışmanlık firmasıyız yeterlilik belgesi için başvuru yapmam gerekiyor mu benim zaten çevre danışmanlık yeterlilik belgem var. daha neyin yeterliliği olacak bu

8. sdagtekin

sdagtekin CMNet Üyesi

yeni gerekliliklere göre yeterliliği yenilemek gerekiyor sanırım sizin için. biz çevre yönetim birimi idik uygunluğumuz var idi yeni gereklilikler yönetmelik ile istenildiği için yeni bir yeterlilik aldık. sizde de yönetmelik gereği zorunlu tutan değişiklikleri tamamlayıp yeni yeterlilik almanız öngörülmüştür.

9. Beyda Kaya

Beyda Kaya CMNet Üyesi

Bizim de önceden onaylı ÇYB birimimiz vardı Belge için başvuruyu Haziran ayında yapabildik herhangi bir sıkıntı olması belgeyi aldık sen de yaşamazsın diye düşünüyorum, yalnız bir uyarım olacak başvuru sırasında mutlaka çevre mühendisi olan 1 personelizin sgk girişi yerine hizmet dökümünü yükleyin 3 yıllık tecrübe için isteniyor. Bilgine. Kolay gelsin

10. Gizem Sunar

Gizem Sunar CMNet Üyesi

Teşekkür ederim bilgiler için. Ben şu an sadece dekont yükleme kısmını görebiliyorum, sanırım bahsettiğiniz kısımlar daha sonra çıkıyor. 3 yıllık kişi için yazılı birşeyler gerekiyor diye okudum ama sadece hizmet dökümünü yüklemek yeterli oluyor mu?

11. Beyda Kaya

Beyda Kaya CMNet Üyesi

Direkt dekont yükleme kısmını görebiliyorsan sonra gelmişsin gibi geldi. Ama belki yeni sistemde önce dekont istiyorlardır. Biz 2011'de ÇYB kaydı yaptığımız için dekont konusu yokto neyse kafan karışmasın sistemin yönlendirmelerini takip edersen çok bir zorluğu yok hallledersin.Sadece hizmet dökümünü yüklemen yeterli en azından bizim onayımızı veren personel yeterli gördü, her biri farklı yorumladıkları için kesin bir şey söyleyemicem :)

12. Rıfat Yıldırım

Rıfat Yıldırım CMNet Üyesi

Arkadaşlar yeterlilik belgesi başvurusunda 3 Yıllık personel için eklediğimiz kişi 3 Yıldan fazla tecrubesi olmasına rağmen sistemde 2 yıldan az görünmektedir. Bu durumu nasıl aşabiliriz?

13. Tunç Bozkurt

Tunç Bozkurt CMNet Üyesi

3 yıllık personel kendi kullanıcı adı ile meslek bilgilerini güncellerse sorun çözülür diye düşünüyorum. meslek bilgilerinde eksiklik varsa sgk dökümü yükleyerek tecrübeyi işletebiliyorsunuz.

Rıfat Yıldırım bunu beğendi.
Danışmanlık firmaları ve çevre yönetim birimi yeterlilik belgesi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. çevre danışmanlık yeterlilik belgesi...

arkadaşlar 2 gun kadar once fırma olarak yetelılık belgesı için başvurduk.... fakat başvuru durumunda hala beklemede yazıyor... normaldede değerlendırmeye geçmesı bu kadar sürüyormu yoksa bızım şanssızlığımızdan mı kaynaklanıyor... bırde bu yeterlılık belgesı ortalama kaç gunde çıkyor.. normalde 15 işi gunu yazıyorda yonetmelıkte, belgesı erken çıkan oluyormu... konu hakkında yorumlarınızı...
  2. Çevre danışmanlık yeterlilik belgesi

Arkadaşlar çevre danışmanlık yeterlilik belgesi alınması için bakanlığa elektronik ortamda başvuru yapıldıktan sonra bakanlık tarafından bir denetim yapılıyor mu? Bu konuda aydınlatırsanız sevinirim.
  3. Çevre Danışmanlık Yeterlilik Belgesi

Herkese merhabalar. Arkadaşlar biz iki arkadaş danışmanlık firması kurduk. Arkadaşım Jeofizik Mühendisi, ben de Çevre Mühendisiyim. 2 tane daha çevre mühendisi istihdam ettik, gerekli işlemlerin hepsini tamamladık. İş ÇDY belgesi almaya gelince içinden çıkamaz hale geldik. Şimdi sorunumuz şöyle; Sistemden ben diğer 2 çevre mühendislerini onayladım. Ama kendimi bir türlü onaylayamıyorum!Firma...
  4. E-Çevre İzinleri Destek Hattı Hk. (Danışmanlık Firmaları, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Görevlisi)

Arkadaşlar E-Çevre izinleri ile ilgili tüm sorunlarınız için yeni iletişim bilgileri; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı E-Çevre İzinleri Destek Hattı Tel: 0312.586.35.81 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı E-Çevre İzinleri E-Posta : izinlisans2@csb.gov.tr Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Bilgi Sistemi E-Posta: cevre.bilgi@csb.gov.tr Not: Daha önce destek verdiğimiz...
  5. Çevre Danışmanlık Firması Yeterlilik Belgesi Alanların Listesi

Çevre Danışmanlık Firması Yeterlilik Belgesi Alanların Listesi İçin Aşağıdaki Linki tıklayınız; http://izinlisans.cevre.gov.tr/Sorgular/YazilimNetFirmaSorgula.aspx