Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Danışmanlık firmaları

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Cansu Alikalfa tarafından paylaşıldı.

1. Cansu Alikalfa

Cansu Alikalfa CMNet Üyesi

merhaba;
    çevre danışmanlık firması olarak ilgilenebileceğimiz firma sayısında bir sınırlama var mı? ek-1 deki sektörlerde ayda 2 gün ek-2 dekiler için ayda 1 gün bulunma şartı var.. firma sayısı bu rakamlar üzerinden mi hesaplanıcak? birde danışmanlıkta çalışan mühendisler için tek tek mi düşünücez ( mesela ben 10 firmaya diğer arkadaşım 10 firmaya gibi, yoksa toplamda danışman firma için 20 firma gibi mi ? ) bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim...
    teşekkür ederim :)

2. Emine Bayraktar

Emine Bayraktar CMNet Üyesi

çalışan çevre görevlisi sayısına bağlı olarak danışmanlık yapabileceğiniz firma sayısı artıyor. örneğin tüm firmalarınız ek 2 ye tabi ise ve hafta sonları çalışmadığınız düşünülürse bir çevre görevlisi 20 tane firmaya danışmanlık yapabiliyor. danışman şirket için bir sınırlama söz konusu değil.

3. Cansu Alikalfa

Cansu Alikalfa CMNet Üyesi

peki çok teşekkür ederim.

4. mgules

mgules CMNet Üyesi

arkadaşlar açıp yönetmeliği okumanız lazım bunu bile okumadan bu işlerin altından nasıl kalkacaksınız kızmaca darılmaca yok ama bu şekilde fazla uzun ömürlü olmazsınız bu işlerde ilk önce yönetmeliği okuyun ha kafanız karıştıysa o yönetmelik maddesini yorumlayalım beraber

5. hüsne

hüsne CMNet Üyesi

Danışmanlık yapılan firmaların tamamının Ek 2 kapsamında olduğunu düşündüğünüzde 26 adet firmaya tek çevre görevlisi bakabilir. Bakanlık nezdinde cumartesi günleri de çalışma günü olarak düşünülüyor. 26 rakamı Şubat ayında ilki düzenlenen Bakanlık eğitiminde telafuz edilen rakamdır.

6. Bulut Yılmaz

Bulut Yılmaz CMNet Üyesi

yönetmeliğin hangi maddesinde böyle birşey yazıyor acaba? Açıp okudum ama böyle bir konudan bahsedildiğini göremedim.

Danışmanlık firmaları konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre Danışmanlık Firmaları

Arkadaslar duyduguma göre çevre danışmanlık firmaları A ve B grubuna ayrılmış A grubuna hangi firmalar giriyor B grubuna hangi firmalar giriyor cevaplandırırsanız cok sevinirim.
  2. Çevre görevlisi ve danışmanlık fırmaları

Merhaba..benim bitirme konum çevre görevlisi ve danışmalık firmaları..uygulama olarakda bir şirketin çevre danışmanı gibi gerekli belgeleri hazırlamak..güncel bir konu olmasına rağmen teorik kısım için yeterli bilgi bulamıyorum..yardımcı olursanız sevinirim
  3. Çevre Danışmanlık Firmaları Duyuru

Arkadaşlar böyle bir duyuru yayımlandı "cevre.cob.gov.tr" de.
  4. Danışmanlık firmaları denetimi

İyi günler Arkadaşlar, Bilen vardır veya yoktur, :kötü: Bu aralar çevre danışmanlık firmalarının denetimi hızlandı. :confused: Konu ile ilgili olarak denetim geçiren arkadaşların ve belki denetçiler ( formda üye alabilirler:okyrm: ) konu hakkındaki bilgi belge ve denetimle ilgili deneyimlerini paylaşırsa sevinirim. Maksat ekmek tekneleri kapanmadan devam etsin.:harika: kimse deneyimlerini...
  5. Çevre danışmanlık firmaları hk.

Merhaba Arkadaşlar, Bildiğiniz üzere 1 ocak itibariyle çevre danışmanlık firmaları olarak, firmalarda yapmış olduğumuz aylık tutanak , iç tetkik .. gibi evrakları sisteme yüklememiz gerekmekte. Bu konuyla ilgili sistem oluşturuldu mu, bilgisi olan var mı?