• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Danışmanlık firmaları

Cansu A.

Kayıtlı Kullanıcı
merhaba;
çevre danışmanlık firması olarak ilgilenebileceğimiz firma sayısında bir sınırlama var mı? ek-1 deki sektörlerde ayda 2 gün ek-2 dekiler için ayda 1 gün bulunma şartı var.. firma sayısı bu rakamlar üzerinden mi hesaplanıcak? birde danışmanlıkta çalışan mühendisler için tek tek mi düşünücez ( mesela ben 10 firmaya diğer arkadaşım 10 firmaya gibi, yoksa toplamda danışman firma için 20 firma gibi mi ? ) bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim...
teşekkür ederim :)

çalışan çevre görevlisi sayısına bağlı olarak danışmanlık yapabileceğiniz firma sayısı artıyor. örneğin tüm firmalarınız ek 2 ye tabi ise ve hafta sonları çalışmadığınız düşünülürse bir çevre görevlisi 20 tane firmaya danışmanlık yapabiliyor. danışman şirket için bir sınırlama söz konusu değil.

arkadaşlar açıp yönetmeliği okumanız lazım bunu bile okumadan bu işlerin altından nasıl kalkacaksınız kızmaca darılmaca yok ama bu şekilde fazla uzun ömürlü olmazsınız bu işlerde ilk önce yönetmeliği okuyun ha kafanız karıştıysa o yönetmelik maddesini yorumlayalım beraber

Danışmanlık yapılan firmaların tamamının Ek 2 kapsamında olduğunu düşündüğünüzde 26 adet firmaya tek çevre görevlisi bakabilir. Bakanlık nezdinde cumartesi günleri de çalışma günü olarak düşünülüyor. 26 rakamı Şubat ayında ilki düzenlenen Bakanlık eğitiminde telafuz edilen rakamdır.

yönetmeliğin hangi maddesinde böyle birşey yazıyor acaba? Açıp okudum ama böyle bir konudan bahsedildiğini göremedim.