Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Danışmanlık firması denetim

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında deucevre tarafından paylaşıldı.

1. deucevre

deucevre CMNet Üyesi

Arkadaşlar, Çevre Danışmanlık Firmalarından Bakanlık denetimi geçiren var mı aramızda, neye dikkat ediyorlar özellikle, danışmanlık yaptığımız bütün firmalara bakıyorlar mı, kendilerimi seçiyorlar, nasıl yapıyorlar, genel anlamda biraz bilgi verebilirmisiniz, haftaya çarşamba denetimimiz var bizimde, allah herkese kolaylık versin, şimdiden teşekkür ediyorum.

2. Mahmut Cimşit

Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar konuyu açarsa sevinirim. ancak konu ile ilgili olarak bakanlığın bir duyusu mevcuttu oraya bakabilirsin 10 haz.2012 tarihli

3. Emre Özer

Emre Özer CMNet Üyesi

3 ay öncesine kadar geçirmiştim.Dikkat ettikleri 3 şey var. Öncelikler Ek 1 var mı diye sorarlar.Daha sonra tutanakların hepsni tam ve sıralı isterler.Eğitim verlip verilmediğne bakarlar.İç tetkik yapılıp yapılmadığına bakarlar.Bunun dışında danışmanlık sözleşmesi ile portal üzerinden kimi üzerine görünüyor gibi kısa bir kontrolleri oldu.Şunu gördüm teknik mana değilde döküman üzerinde kontrol oluyor.

4. Sevim Kaya

Sevim Kaya CMNet Üyesi

iç tetkikler eğitim sisteme yüklenme ile sözleşme zamanı tutuyor mu...
    onun dışında rastgele bır dosya seçimi ve aylık tutanaklara bakma olarak devam etmektedir

5. Gül Can

Gül Can Çaykur Sevdalısı

Sözleşme tarihi ile sisteme yüklenme tarihi bazen birbirini tutmuyor, bu konuda ne gibi bir sorunla karşılaşılabilir ?

6. Sevim Kaya

Sevim Kaya CMNet Üyesi

10 gün içinde ykleme zorunluluğu var. 10 iş gununu gectıyse sözleşmeleri yenilemelisiniz

7. irfan dallı

irfan dallı CMNet Üyesi

Peki çevre iznine tabi olmayıp sadece çevre görevlisi ve ya danışmanlık hizmeti alması gereken firmaların protokolünün sisteme yüklenmesi gerekiyor mu?

8. Rıfat Yıldırım

Rıfat Yıldırım CMNet Üyesi

ben bu yasal süreyi 20 iş günü olarak biliyorum.

9. Rıfat Yıldırım

2 kişi geliyorlar. sizden önce danışmanlık firmasının bilgilerini kont. ediyorlar. Sigortalı çevre görevlisi sayısı, protokol tarihleri. Bunları önceden kont. edip geldikleri için zaten eksiklikler varsa söylüyorlar.
    Sonra sizden firmalarınızdan birinin dosyasını istiyorlar veya kendileri seçiyorlar. Burada;
    • İç tetkikler
    • Aylık değerlendirme tutanakları
    • eğitimler var mı onlara bakıyorlar.
    İçerik incelemesi yapmadılar bizde.

10. Gül Can

Gül Can Çaykur Sevdalısı

Bende 15 gün olarak biliyorum :confused:

11. Rıfat Yıldırım

:D yasal sınırlar genelde 20 iş günü oluyo ama bununla ilgili özel bi durum varsa bilemiyorum... :)

Şeyma Huyut Eyigün bunu beğendi.
  12. Gül Can

Gül Can Çaykur Sevdalısı

Acaba İl Çevre Müdürlüklerine göre değişiyor olabilir mi??

13. Rıfat Yıldırım

12 Kasım 2010 CUMA Resmî Gazete Sayı : 27757

ÇEVRE GÖREVLİSİ VE ÇEVRE DANIŞMANLIK FİRMALARI HAKKINDA YÖNETMELİK

Çevre danışmanlık firmalarının yükümlülükleri

MADDE 11 –
    2) b) Hizmet alımı sözleşmesi yapılması veya feshedilmesi durumunda, hizmet verdiği tesis veya faaliyeti en geç yirmi iş günü içerisinde yetkili makama bildirmekle, yükümlüdür.

Şeyma Huyut Eyigün ve Gül Can bunu beğendi.
  14. Rıfat Yıldırım

Mevzuata göre konuşmamız lazım :)

15. Sevim Kaya

Sevim Kaya CMNet Üyesi

bize yapılan denetim de 10 iş gununu geçtiği için tekrardan yenilemek zorunda kaldık keşke hersey mevzuata göre olabilse bizce de

16. Gül Can

Gül Can Çaykur Sevdalısı

Rıfat Bey, Sadece bu dediklerinizi denetledilerse, toplamda işleri bir saat falan sürmüştür gibi görünüyor :)
    Bizimde haftaya denetimimiz var da :)

Rıfat Yıldırım bunu beğendi.
  17. Nihal Ş. Aksoy

Nihal Ş. Aksoy CMNet Üyesi

izne tabi olmayan firmalar danışmanlık hizmeti almak zorunda mı?

18. Tarık Durmuş

Tarık Durmuş CMNet Üyesi

Çevre denetim yönetmeliğine bakın. Ekindeki listede var ise tabiler.

19. Rıfat Yıldırım

Zaten denetçilerin geldikten sonra dinlenmesi, biraz muhabbet, çay içmeleri falan 15 dk alıyor. Ondan sonra 20-25 dk denetim. 5 dk kendi aralarında karar varmaları ve Geri kalan zamanda da rapor yazmaları 1 saati buluyor :) değişe de bilir tabi bu durum.

Gül Can ve Şeyma Huyut Eyigün bunu beğendi.
  20. Gül Can

Gül Can Çaykur Sevdalısı

Öyle çok ta tedirgin olamaya gerek yok o zaman :)

Danışmanlık firması denetim konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre Danışmanlık Firması açmak

İyi akşamlar, Ülkemizde yeni mezun çevre mühendislerini asgari ücretle çalıştırmak isteyen ve çevre konusunda deneyim ve bilgisi olmadan parasıyla yanına çevre mühendislerini alarak çalıştıran işverenlerden dolayı yeni mezun benim durumumda birkaç arkadaşımla birlikte çevre danışmanlık firması kurmaya karar verdik. Sonuçta ilk kurulum maliyetlerimizin dışında çok giderimiz olmayacak, fakat...
  2. Danışmanlık firması, şahıs firması mı yoksa limited şirket mi olmalı?

Merhaba Arkadaşlar, yeni bir danışmanlık firması açılırken şahıs firmasının açılması ve onun üzerinden yeterlilik belgesi alınması yeterli oluyor mu? yoksa ltd. olması şartı var mı ?
  3. Çevre Danışmanlık Firması Yeterlilik Belgesi Alanların Listesi

Çevre Danışmanlık Firması Yeterlilik Belgesi Alanların Listesi İçin Aşağıdaki Linki tıklayınız; http://izinlisans.cevre.gov.tr/Sorgular/YazilimNetFirmaSorgula.aspx
  4. Danışmanlık firması iptalinde yapılması gerekenler ?

Merhaba Arkadaşlar ; sizlerden istediğim yaptığım Ek 2 'ye ait firmanın danışmanlığını karşılıklı olarak iptal ettik.Bununla birlikte çevre görevlisi olarak yapmam gereken neler var? Ya da sözleşmede bitiş tarihi yeterli mi? Ayrıca izinlisans üzerindeki portaldan birşey yapmama gerek var mı? Teşekkürler....
  5. Danışmanlık firması ve bakanlık logoları

Arkadaşlar Merhaba, Danışmanlık firmalarının araçlarında Bakanlık ve firma logolarının görünür bir şekilde yer alması gerekiyor. Bu konu ile ilgili çalışma yapan var mı? Logonun araç kapısında olması mı gerekiyor? Ki yaptığım araştırmalarda aracın herhangi bir yerine logo yapıştırdığınız durumda ruhsata işletmeniz gerekmektedir. Bu da yaklaşık 500-1000 TL arası bir bedel ile oluyor. Konu...