• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Danışmanlık firması denetim

E.Emür

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar, Çevre Danışmanlık Firmalarından Bakanlık denetimi geçiren var mı aramızda, neye dikkat ediyorlar özellikle, danışmanlık yaptığımız bütün firmalara bakıyorlar mı, kendilerimi seçiyorlar, nasıl yapıyorlar, genel anlamda biraz bilgi verebilirmisiniz, haftaya çarşamba denetimimiz var bizimde, allah herkese kolaylık versin, şimdiden teşekkür ediyorum.

konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar konuyu açarsa sevinirim. ancak konu ile ilgili olarak bakanlığın bir duyusu mevcuttu oraya bakabilirsin 10 haz.2012 tarihli

3 ay öncesine kadar geçirmiştim.Dikkat ettikleri 3 şey var. Öncelikler Ek 1 var mı diye sorarlar.Daha sonra tutanakların hepsni tam ve sıralı isterler.Eğitim verlip verilmediğne bakarlar.İç tetkik yapılıp yapılmadığına bakarlar.Bunun dışında danışmanlık sözleşmesi ile portal üzerinden kimi üzerine görünüyor gibi kısa bir kontrolleri oldu.Şunu gördüm teknik mana değilde döküman üzerinde kontrol oluyor.

iç tetkikler eğitim sisteme yüklenme ile sözleşme zamanı tutuyor mu...
onun dışında rastgele bır dosya seçimi ve aylık tutanaklara bakma olarak devam etmektedir

Sözleşme tarihi ile sisteme yüklenme tarihi bazen birbirini tutmuyor, bu konuda ne gibi bir sorunla karşılaşılabilir ?

Peki çevre iznine tabi olmayıp sadece çevre görevlisi ve ya danışmanlık hizmeti alması gereken firmaların protokolünün sisteme yüklenmesi gerekiyor mu?

2 kişi geliyorlar. sizden önce danışmanlık firmasının bilgilerini kont. ediyorlar. Sigortalı çevre görevlisi sayısı, protokol tarihleri. Bunları önceden kont. edip geldikleri için zaten eksiklikler varsa söylüyorlar.
Sonra sizden firmalarınızdan birinin dosyasını istiyorlar veya kendileri seçiyorlar. Burada;
  • İç tetkikler
  • Aylık değerlendirme tutanakları
  • eğitimler var mı onlara bakıyorlar.
İçerik incelemesi yapmadılar bizde.

12 Kasım 2010 CUMA Resmî Gazete Sayı : 27757

ÇEVRE GÖREVLİSİ VE ÇEVRE DANIŞMANLIK FİRMALARI HAKKINDA YÖNETMELİK

Çevre danışmanlık firmalarının yükümlülükleri

MADDE 11 –
2) b) Hizmet alımı sözleşmesi yapılması veya feshedilmesi durumunda, hizmet verdiği tesis veya faaliyeti en geç yirmi iş günü içerisinde yetkili makama bildirmekle, yükümlüdür.

@Rıfat Yıldırım
Rıfat Bey, Sadece bu dediklerinizi denetledilerse, toplamda işleri bir saat falan sürmüştür gibi görünüyor :)
Bizimde haftaya denetimimiz var da :)

@irfan dallı

izne tabi olmayan firmalar danışmanlık hizmeti almak zorunda mı?

@Gül Can

Zaten denetçilerin geldikten sonra dinlenmesi, biraz muhabbet, çay içmeleri falan 15 dk alıyor. Ondan sonra 20-25 dk denetim. 5 dk kendi aralarında karar varmaları ve Geri kalan zamanda da rapor yazmaları 1 saati buluyor :) değişe de bilir tabi bu durum.